bugün

en asil duygunun, samimiyetin insanıdır.. ne mutlu bu samimiyeti karşısındakini o, bu, şu diye ayrıştırmadan gösterebilen insana.

(bkz: otobüste gülümseyen teyze)
* (bkz: lütfen paranızı unutmayın diyen atm)
(bkz: en içten haliyle biraz kilolu gösterdi diyen tezgahtar)
"hayırlı işler, nasılsınız, afiyet olsun" gibi güzel sözlerle, nazik bir gülümsemeyle, küçük bir ikramla kötü geçen bir günde bile insana güzel duygular yaşatan güzel insanlardır.
anne, anne, anne.
nedense bu taraflara pek uğramazlar.
ineceğin durağı bilmediğinde sana içtenlikle yardımcı olan otobüs şoförü. belki ufak bir ayrıntıymış gibi gelebilir fakat sana tamamen yabancı bir semtte, tedirgin bir halde iken sana güven verir bu adam. sağ olsun varolsun.
(bkz: einstein)

uzay-zamanın kendi üzerine katlanması ki einstein'in en büyük buluşlarından biridir, einstein için bir sorun oluşturmuştur. *
uzay-zaman ikilemi içerisinde yaşadığımızı kabul edersek, bu adam hayatımızı katladı diyebiliriz. * *
bazen sevgili, bazen hiç görülmeyen arkadaş, bazen yolda görülen şirin bir bebek, bazen elele tutuşan iki yaşlı çınar.
ülkenin gidişatını görüpte;koy ötüne rahvan gitsin diyebilen insan.
dost.
hem de en sıkısından. sizi en anlayanından...
sizi hiçbir çıkar gözetmeden her daim destekleyen anne ve sevgili...
(bkz: anne)
(bkz: baba)(ara sıra sibobtan kaçırsada)
(bkz: sevgili)
duasını hiç üzerinden eksik etmeyen ananne babanne dede... kısaca mutlu bir aile...
vodafon 3g reklamındaki herifci. yataktaki kadını da katlayarak cebine koyduydu.
her gözgöze geldiginize size çıkarsız ve en samimi duygularıyla bakan minik yavrunuzdur.
(bkz: hayatı ütüleyip katlamak)
(bkz: katlanılabilir)
herşeyi katlayıp arka cepte taşıma boyutuna getirebilen insan yetenekleridir.
güldüren düşüncelerin sahipleri.
(bkz: deliler)
(bkz: çocuklar)
(bkz: çılgın umreci mehmet abi)
yavaş yavaş ve sindire sindire o hoş sesiyle " eksi- on - beş.. (es)..kontörünüz kaldı" diyen operatör ablamız.
**
bunalımlarda, ölümü dahi düşündüğünüz anlarda yavaşca yanınıza sokulup sadece bakarak bile yanınızda olduğunu gösteren insanladır. ve çok şey borçluyuzdur.
:"anne seni çok seviyorum."
ben nihat doğan diyorum.düşünsenize o bile nihat doğan olarak o minyon beyniyle hayata katlanabiliyor ben neden soda olarak katlanamayayım .nezaman şu hayata katlanamasam aklıma hep nihat doğan gelir.o bile oksijeni hakediyorsa ben hayli hayli ediyorum der daha bir katlanırım hayata.
eski sevgilim,
bir önceki sevgilim,
bir öncekinin önceki sevgilim.*
içtenlikle, en azından merhaba diyen bir kişi mesela...
origami ustaları bu konuda bir adım öndedir.
(bkz: anne)
(bkz: abi)
(bkz: sevgili)
feridun düzağaç ve onun gibiler..