bugün

kurt russel'ın muhteşem filmidir. hayat güzeldirden sonra çocuklar için tavsiye edebileceğim mükemmel film.
hayalperest; kızına duyduğu sevgi için, sakatlanan bir yarış atının hayatını kurtarmak ve bu umut vaat eden kısrağı eski ihtişamlı günlerine geri döndürmek için neredeyse her şeyini feda eden bir babanın öyküsünü anlatıyor. Filmin başrollerinde Kurt Russell , Dakota Fanning ve Kris Kristofferson rol almakta.
Ben Crane (Kurt Russell), yeteneği artık başka adamları zengin etmek için harcanan, bir zamanlar harika at terbiyecisidir. Soñador - Sonya diye çağrılmaktadır- kariyerini sonlandıran bir kırık bacak yüzünden yarış pistinde umut vaat eden geleceği aniden yok olan harika bir attır. Aynı zamanda Ben'in patronu da olan sahibi tarafından ölü olarak kabul edilen Sonya, Ben'e işten çıkarılma kağıtlarıyla birlikte bir tazminat olarak verilir. Tereddütsüz bir inanç ve Ben'in küçük kızı Cale'in azmi sayesinde, bu iki hasar görmüş ruh, görünüşte imkansız bir amaç için olan bir macerada bir araya gelecektir: Breeder's Cup Classic koşusunu kazanmak. Ancak, gerçek mucize, bu yaralı ata yardım ederken aslında kendi ailelerini iyileştiriyor olmalarıdır.
Kris Kristofferson filmde, oğluyla arasındaki gergin ilişkinin, Sonya için besledikleri ortak umuda bağlanan, Ben Crane'in babasını canlandırmaktadır. Kadroda ayrıca Oscar'a aday olan Elisabeth Shue, David Morse , Freddy Rodriguez, Luis Guzmán ve Oded Fehr de yer almakta.
Hayalperest, senaryosunu da yazan ve ilk yönetmenlik denemesi olan John Gatins tarafından yönetilmiştir. Yapımcılığını Mike Tollin ve Brian Robbins'in üstlendiği filmin, yürütücü yapımcılarıysa Ashok Amritraj, Jon Jashni, Bill Johnson, Stacy Cohen ve Caitlin Scanlon'dır.
''o kadar yalnızsın ki
dayanamıyorum buna''

söz yazarlığında mükemmel şu teoman. şarkısı da kendisi kadar hoş.^^
kişinin kendisinin olduğunu farkettiği an ne yapacağını bilemediği bir garip hissettiği durumdur.
hayallerde kaybolandır. hayallerde yaşayan, üzüldüğünde, sevindiğinde hayallerine çekilendir. uykuya yatar gibi hayale yatan kişilerdir. gerçek yaşam üzerine üzerine geldiği vakit hayallere giripte çıkmak istemeyenlerdir. bu sebepten bir gün kaybolmalarından, ebedi çekip gitmelerinden korkulur hayalperestlerin.
hayalperestim bu yüzden çok güzelim diye avunulacak şarkıdır. mavi jeans'ten sesli tshirt'ü ççıktığında direk alıp bunu bana yapmışlar havasıyla dolaşılmasına neden olacak bir o kadar mükemmel bir şarkıdır.
çok gençsin yanlış insanlar kalbinde ve daha nice sözleri ile insanın şarkıda kendini bulmasını sağlıyor. dinlendikçe dinletiyor.

edit: insanın diline dolanıyor. ah bu şarkıların gözü kör olsun!

--spoiler--
çok gençsin
çok gerçeksin
bu yüzden çok güzelsin
--spoiler--
teoman' ın muhteşem şarkılarından biri.
"o kadar sıcaksın ki
çok soğuk kaldım yanında
korkum yaralanman hayatta"
perestliğini yaptığı hayallerini gerçekleştirmek, vücuda getirmek için her şeyi yapan insanlar var. onların kalbinde de bir şovalye yüreği.
--spoiler--
çok gençsin, çok gerçeksin
bu yüzden çok güzelsin
--spoiler--

hayatımın şarkısıdır.
teoman'ın en sevdiğim şarkılarından biri.- yanlış insanlar kalbinde-.. aah,aah.
Ali Cem Özdemir'in mükemmel romanıdır. Henüz yeni piyasaya çıkmıştır. hayallerin gücünü ve insan hayatlarının nasıl bir anda değişebildiğini , hayatın içinden tasvirlerle , yarattığı özel karakterlerle o kadar güzel anlatmıştır ki, kitabı bir solukta okuyup bitirirsiniz.

''sonuçları seviyorduk. nihayetinde olacakları sevmiyorduk ve küçük yaşamlarımıza bir sürü sonuç yerleştirmek için uğraşıyorduk. nedenler ve sonuçlarla örülü yaşamda kazanabilmek için kestirme yolu bulmuştuk: yok etmek. insanoğlu bunu fark edeli yaklaşık beş bin yıl olmuştu.''

ayrıca facebook sayfası:http://www.facebook.com/p...%96zdemir/191696980897451
Keşke bana yazılsaydı, keşke biri dinleyip seni hatılıyorum deseydilik şarkı. Ayrıca bu tip insanlar yine en büyük darbeyi hayallerinden alan insanlardır. (bkz: platonik aşk)
tam anlamıyla balık burcunun ifade eder. ayrıca teomanın çok etkileyici parçası.
kendi hayatımın fonunu oluşturan şarkı. Teşekkürler derim teo. Müzik ruhun gıdası değil şarabı. Aha bu da kanıtı..
hayaller ile gerçekleri harmanlayanlara armağan nitelikte bir şarkı. Sen ki bu şarkıyı dinleyip etkilenmiyorsan ,sahte bir bahar havası varken ve istanbuldaysan çıkıver dışarı. Baharını bulmaya..

--spoiler--
O kadar sıcaksın ki
Çok soğuk kaldım yanında
--spoiler--
her bi mısrası mutlaka insana "hah tam da burda beni anlatıyo" dedirten sözlere sahip teo şarkısı.
o kadar güzelsin ki
çok çirkin kaldım yanında .
bunu söylerken nasıl güzelsin teoman bilemezsin. gerçekten de dinlerken garip duygular hissettiren hoş bir şarkıdır. tıpkı hayal kurarken mutlu olduğumuz anlardaki gibi.
teoman'ın 2001'de çıkardığı gönülçelen adlı albümünün 7.parçası. 10 parçadan oluşan o albümden bugüne bir klasik olmuş olarak gelen 5 şarkı vardır. bir taneside hayalperesttir.
yanlış insanlar kalbinde.
bunun bir de rasyonel hayalperest diye bir çeşidi bulunmaktadır ki gerçeklerin dayatmaları sonucu insan ister istemez bu kavrama yönelik fikir ve davranışlar içine girer.
mutlu olmanın tek anahtarı hayaller dünyasında oradan buraya uçup, kendini kandırmayı sevip bu şekilde mutlu olmayı öğrenmiş insandır.
bir teoman şarkısıdır.
aa bu benim lan! *
şiddetle tavsiye ederim bokunu çıkartmadan hayalperestçi olunmayı..
bazen uyumadan önce bütün dertlerimi sıkıntılarımı unutup,başka bir dünyada olmayı, bazen tuttuğum takımda oynamayı ve gol kralı olmayı, bazen hayranı olduğum bir sanatçının menajeri olmayı hayal etmektir benim hayalperestliğim.
benim bir hayalim var, bir hayalimin olması..
Fazla hayal kuran.

Teoman şarkısı.
kadıköy'de barlar şubesi.
teoman'ın beğenerek dinlediğim tek şarkısı sıfatına sahip çalışma.