okul yillarimizda havuzlarardan nefret etmemizi saglayan,matematik dersindeki bi soru sekli.bu havuzlarin hepsinde 1 numarali musluk,2 numarali musluk falan vardir. pezevenklerin hepsi fikir birligi yapmiscasina farkli surelerde havuzu doldurarak isleri iyice zorlastirirlar.yillarca havuza giremeyen insanlari toplum bagrina basmis,boyle soru soran sisteme de lanet etmistir.
pireyi deve yapmaktır.
hep o piskopat herifin sorunun merak ettigim soru turu. acaba cocuklugunda ne yasadi da milletin can hiras doldurmaya calistigi havuzu bu manyak bosaltmaya calisiyor.
problem nasıl yaratılırın en nadide örneği.
yıllarca bitrmemiştir.doktor doktor gezilip çare bulunamamıştır.sonun da halka haber verilir.belki bir çare bulunur diye ama ne mümkün şimdi o havuzun anısınadır.tüm bu değişik problemler...*
nil karaibrahimgilin bir şarkısı:

bu aşk havuz problemi
yeni farkediyorum
yazmıştım denklemini
girdim yüzemiyorum
zamanın kızları balıklama
atlama diyemiyorum
ayakları çırptıkça onlar
sanki(nefes efekti) boğuluyorum
gel suyu boşaltalım
yeniden dolduralım
çöz ebni içinde havuz probleminin
bir musluk kapansa öbürü açılır
kızlar havuz kenarında açılır saçılır
atlamak yasak ama önüne geçemiyorum
bir hzur içinde ben neden yüzemioyrum
sen ortada gel derken
sana yüzemiyorum
sanki dibe vuruyorum
efes alamıyorum
en salak problemler neyseki mufredattan kalkti artikda kurtulduk. bu adamlarin psikolojileri bozuk olacakki (bkz: psikopat) musluklari bir acip bir kapatiyorlar. bisey degil musluklarda bozulacak
2 musluk havuzu doldurmaya çalışırken, havuzun dibindeki çatlağın veya musluğun havuzdaki suyu boşaltmasıyla, havuzun kaç saatte dolacağını veya boşalacağını hesap ederek kafayı oynatmaya sebebiyet veren, yıllarımı harcadığım problem türüdür.
hala yapılan su israfına kızıp da çözmediğim problemlerdir.hadi üstten boşaltıyorsun suyu havuza arkadaş hangi zihniyet aşağıdan da suyu açar?
gideceğiniz tatil köylerinde havuz olmamasının yaratacağı problem...
mantığı anlaşıldıktan sonra hiç zor gelmeyen problem şeklidir ama ogrenilen çözüm yontemin sureklı degiştirilmesi problemin kabusa dönüşmesine sebep olur
nil karaibrahimgil'in duygusal şarkılarındandır.
evet duygusaldır.
Hiçbir zaman çözemediğim,hatırladıkça hala ruhumu karartan problemdir.
anladıgım kadarıyla hiçbir allahın kulunun sevmediği problemlerdir.. öss de falan da bu yuzden senelerdır degısmeyen kalıplasmıs sorular sorulur..
bir musluk kapansa bir musluğun açıldığı manyak problemler..hepsi kapansa da torumuz rahat etsek ya..ayrıca hiç musluklu havuz görmedim beeennn...
çok kolay bir yöntemi vardır. zamana bağlı çözüldüğü zaman kesinlikle en zorlarının bile çözüldüğü senelerce kabus olmuş problem tarzı.
cem yılmaz ın gösterilerine konu olan matematik problemi
ilkokul anılarımı kabusa çeviren matematik problemleridir.müfettişte geldiğinde aksine gelip havuz problemi sorardı sanki problem çözemeyen öğrencileri belirleme reseptörü vardı.hemen beni kaldırırdı.kahrolsun havuz problemi...
ilkokulun kabusudur.
matematiği sevmeyen öğretmenlerin matematik anlatması sonucu oluşan matematikten nefret eden öğrencilerin nefretinin dışa vurduğu problemler...
sorun problemde değil eğitim sistemindedir, aile bireylerindedir, bütün toplumdadır...
hayatda gerekli bir matematik problemi çeşidir. Bunun işci versiyonuda vardır. Biri işi bir işci 3 günde diğeri 4 günde gibi. patronunuz bir iş için zaman tahmini istediğinde havuz problemine gereksiz diyenler cevabı bulamazlar, hisleriyle bir rakam söylerler yani atarlar.
suların hiç kesilmediği ve güldür güldür aktığı yerde,contası bozuk densiz bir musluk sayesinde öğrencinin nefesini kesen,kalemin arkasındaki silgiyi yedirten problem türü.iki musluğun aktığı ve bir musluğun boşalttığı yerlerde,bir kişide havuza işerse,o zaman içinen çıkılmaz hal alır.
bir insanin havuzla ne gibi bir problemi olabilir ki dedirten sorun
sınav filmi film müzikleri albümünde * de yer alan sevimli nil şarkısı.
bu problemleri cozebilmek gereksiz bilgidir. havuzlu bir evde oturup havuzu doldurmak isteyen kimse oturup hesaplamaz, acar muslugu dolana kadar bekler. bosaltirken de ayni sey gecerlidir.