bugün

"öyle bir yere geldik ki; hiçbir sokağın adı yok."
bedenler kullanıldı, bedeller ödendi...
beğendiğimiz bedenlere, hayalimizdeki ruhları oturtup buna aşk diyoruz.
vücudunun %70 i su olan bir canlının nasıl olurda içi yanar.
yazan ne güzel yazmış la. tercüman olmuş duygulara. siz sevgili yazar arkadaşlarımın bu sözden mahrum kalmasına içim el vermedi.

--spoiler--

keşke insanların ev taşırken kullandıkları bir koli olsaydım.

içimde de o insanların en değerli porselen takımları ya da özel bir biblo olsa mesela. üstüme de keçeli bir kalemle, itina ile "dikkat kırılır" yazılsa falan.

en azından o zaman içimde kırılabilen bir şeylerin olduğunu görürdü insanlar.

--spoiler--
bir insanın ahlaki ve etik davranışları diğerlerini anlamasına, eğitimine ve sosyal ilişkilere dayalı olmalıdır, dini dayatmalara gerek yoktur. zira ölümden sonra ceza korkusu veya ödül iştahı ile hareket eden kişi zavallıdır.

albert einstein *
she is playing with my heart and she is playing with my mind.
annemin heryerde peşime takılan kardeşim için kullandığı söz "dağa gidenin baltası suya gidenin helkesi".
erken tanı hayat kurtarır.
Sevilmek Umuduyla Sevmek insanidir. Fakat Sevmek için Sevmek, Meleklere Özgüdür. Alphonse de Lamartin.
thank you mario but princess is suffered from stockholm syndrome.
"Kendini dünyalar kadar değerli zannedenlere kısa bir not; Dünya beş para etmiyor."

Donnie Brasco
(bkz: neyzen tevfik)
'Yarınlar hep iyi olacak derlerdi peki bugünlerde dünlerin yarınları değil mi ? ' olay budur.
hayaller gerçeklerin uzantısıdır.
Nüfus artıyor, insanlık azalıyor, Yazık.
" Ben haramı helâli bilirim, senle içilen şarap helâldir, sensiz içilen su bile haram " (bkz: ömer hayyam) sevgiliye duyulan aşk ancak bu kadar güzel dile getirilirdi.
kapsülünden yerküremize bakar iken yuri gagarin: "dünyayı görüyorum, öylesine güzel ki..."
doktor.
"Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin. "
dün dostum dediğim yarın düşmanım olamaz benim.
ben öldüğümde bir elimi tabutun dışında bırakın, görsünler ki 7 cihan imparatoru 'kanuni sultan süleyman' bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.
'bismillahirrahmanirrahim'
'la ilahe illallah muhammeden resulullah'
Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir,
onurunu kaybeden bir çok şey kaybetmiştir.
Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir..
gönül gözü görmeyen can gözünü neylesin, dünyada dönmeyen dil mahşerde ne söylesin.
güncel Önemli Başlıklar