bugün

entry'ler (538)

anın görüntüsü

görsel

bir defa gelinen dünyada çok uyuyan kişi

Belki bi şeylerden kaçmak için uyuyordur. Uyuyunca unutuyordur. Zaman geçmiyordur uyumadan nefes alamıyordur. Anca suçlayın çok uyuyunca. Vay arkadaş.

geceye güzel bir söz bırak

Allah inşallah dedirttiği şeye tövbe dedirtmesin.

tek yaşayan öğrenci

Ögrencilik hayatında ev arkadaşı olmadan kendi halinde yaşayan insandır.
ilk başlarda güzel gelir yalnız olmak. Kimseye sorumluluğunun olmaması sadece kendinle olmak kavga edecek birinin olmaması vb gibi. Fakat sonra yalnızlıktan çizdiğin suratlarla konuşmaya başlarsın hele de 2 yılı doldurduysan koskoca salonda tek başına oturup tavla oynarsın kendinle. Kanka akşama ne yemek yapıyoz diyen insanların bu sözü bile biraz üzer seni. Hele etrafında adam gibi adam yoksa daha da beter olur halin. Yalnızlık Allaha mahsustur der teselli bulursun. Ama kimse evdeki saatin saniye sesini duyacak kadar yalnız kalmasın. Ya da bu sesi fark edecek kadar uzun süre kalmasın. Bu seste mors kodu var mı acaba diye nette mors kodlarını öğrenecek kadar hiç yalnız kalmasın.

sevmek ve unutmak

ikiside sonsuza kadar sürecek eylemler. Birincisinden o kadar da emin değilim.

recep akca

fotoğraf çekinmesi ikinci bir emre kadar yasaklanması gereken arkadaş.

eskiden bakkallarda olan şeyler

Yumiyum, taso çıkan cipsler, futbolcu kartları

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Umudunu kaybetme filminde will smith'in oğlunu canlandıran kişi gerçekten de will smith'in oğludur.

tıp doktoru vs veteriner hekim

Veteriner hekimin her türlü alacağı versustur. *

veteriner olmak

(bkz: veteriner hekim olmak)

birinden mesaj beklemek

Beklemeyi kestiğin an gelecek mesajdır.

uyumaya çalışırken bastıran mantı yeme isteği

iki işinde yapılmaması ile sonuçlanabilecek durumdur.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

Boğaz pastili. Ölüyorum arkadaşlar.

yalnızca bir kül halbuki

Yazarın bahsettiği konuda ki düşüncesinin basite indirgenmiş ve en sade olarak aktarabileceğini düşündüğü cümledir.
Çoğu sigara külü amaçsızca yakılmış, sohbet ortamını renklendiren sigaradan dökülen değersiz parçadır. Ama bazı küller vardır ki işte onlar farklıdır. sadece amaçsızca sağa sola atılan kül değilde yazarın yaşadıklarının birer kalıntısıdır. Göz yaşıdır bazı küller. Yazardan değilde sigarasından dökülen tuzlu ve yaşanmışlıkları barındıran küçük damlalar. Yazar ağlamaz aslında hayır ağlayamaz sigarası ağlar. Dökülen her kül aslında yazarın kaybettiği birer anıdır. Geçmişe olan öfkesinin geleceğine yansıttığı endişedir o sigaradan dökülenler. Yazarın yapamadığını yapar sigarası söyleyemediklerini söyler ve asla değiştiremeyecekleri şeyleri hatırlatır. Ve yazar sonunda sigarasını attığında belki her şeyden haberdardır belki de farkında değildir olanların. Bildiği tek gerçek ise diğer sigarayi yakacak olmasıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Evet şu an tuvaletteyim ve kimler ne itiraf etmiş diye bakıp vay terbiyesizleer diye yorum yapıyorum. Oh be içimi döktüm. *

sen de mi sevdiğin birini kaybettin

Person of interest te beni etkileyen replik.
+Sen de mi sevdiğin birisini kaybettin?
-Evet...
+Yoksa ölmedi mi?
-...
+Sandığım kadar zeki değilmişsin harold.

Olayı tam anlatamasam da 2x17 deydi sanırım izleyenler bilir.

yalnız olmak istemeyen adam

Kafası guzelken girilen başlık.

sarılamayacağın kişiyi özlemek

(bkz: olmayacak duaya hatim indirmek)

kadın sünneti

Erkeklerdeki penisin homoloğu olan ve dişilerde bulunan klitorisin ön bölümünün kesilerek alınmasıdır. Kadının haz alamamasına neden olur. Bazı afrikalı kabilelerde belirli yaşa gelmiş tüm kızlara uygulanır.*

ben bu yazıyı gelecekteki sevgilime yazdım

Yazılan yazıyı okurken geçebilecek diyalog
+aşkım bak nasılda bilmişim seni anlatmışım resmen.. Hissediyordum seni..
-neden editlenmiş bu entry??
+!!