bugün

bende de var şu sıra ir kırgınlık hali. zaman kaybetmeden tylol hot aldım. şu sıra hasta olmamam lazım. malum, bayram önü.
Lan sözlük zehirlendim galiba. Dün akşam iş arkadaşım ishal, kusma ve ateş geçirmiş. Bende bir şey yoktu. 3 öğün aynı şeyi yiyip içiyoruz. Sonra bu sabah bi poğaça yedim aşırı dandikti midem ağrımaya bulanmaya başladı hafif de ishal ama umursamadım yağ kötüdür dedim. 2-3 saat önce halsizlik hafif ateş hissetmeye başladım. Semptomlar da hızlı bir şekilde artıyor.
Zehirlendim galba. *
Evladım yüksek ateşli.

21 gün oldu hastaneye gidip geleli. 1 hafta ilaç kullandı.

Yani çocuk 2 hafta sağlıklı kalabildi. Sizin yapacağınız antibiyotiğin de şurubun da taamk.

Or. Ev. Ları.
phytorelief aldığım önlemler arasındaydı. ve bol bol da vitamin. sanırım işe yaradı ki bu kış öyle yorgan döşek bir durumum olmadı. çünkü, kendimi biliyorum. benim hastalığım hem bana hem çevreme işkence. biraz aşırı nazlı oluyorum.
geçmiş olsun. tez zamanda şifalar dilerim.
yine kaptım şifayı.. grip + öksürük + boğaz ağrısı + ve hafif ateş.
Burun tıkanıklığı ve öksürük olmasa çok da kötü değildir.
iğrenç bir durumdur.
Kardeşimize bol acılı tasak çorbası verelim.
Bu sabah uyanınca tam geçti demiştim yine bastırdı.

(bkz: ölüyorum anlasana)

Bir çorba yapanımız bile yok...
ölüyorum galiba demektir

Dün sadece yutkunma sorunu yaşarken sabah uyandigimda sesim travestiye dönmüş ve şimdi boğazım ciddi anlamda şişti tüm gün boyunca limon ıhlamur içtim idare etmek için ama nafile. Hala acıyor ve öksürükte var. Cigerlerimi yakıyor o da.

Birde az önce annem aradı. Hasta olduğumu anlamasın diye üzülmesin diye kendimi çok zor tuttum. Ama anlamadı.
şuan içinde bulunduğum durum. ama hastalık bana sökmez! bu yüzden yarın okulda yapılacak olan kar topu savaşını bizzat ben ayarladım:)
Kötü alışkanlıklar, kötü beslenme, dikkatsizlikler sonucunda vücut bağışıklık sisteminizin çöküntüye uğrayarak sizi dünya üzerinde var olan yüzlerce hastalıktan birine sürüklemesidir.
Şu an içinde olduğum durumdur. Ateşten buharlaşacağım, ama hala sözlükteyim. Öksürüğü demiyorum bile, ben bile bıktım höh höh sesinden. *
tanım: belirli nedenlerden fiziksel sıkıntı duymak ve rahatsızlık.
hayatta tek pişman olduğum durumdur.
Keşke daha kalın giyinseydim gibi *
(bkz: hastasıyız dede)
ve bir sabah işinize gitmek üzereyken yığılıp kalmaktır kaldırım taşlarının üzerine, eliniz, diziniz, yüzünüz yara bere içinde.
geçtiğimiz pazar günü dışarıdan misafirlerim geldi, yedik içtik allah bereket versin, gecenin bir saati şiddetli mide sancısı ve yüksek ateşle kan ter içinde uyandım, hastaneye gittim zar zor, neyse acil kapısında sanirim herhalde muhtemelen'i gören görevliler tarafından bi telaş bi telaş tüm sağlık personeli çevreme toplandı, sedyeye uzattılar beni. gözlerim kapalı konuşulanları duyuyorum ama, büyük bir telaşla sağa sola telefon açan doktorların konuşmalarını dinliyordum kimisi "world disney" stüdyolarını arıyor, diğer doktor cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışıyor, diğer doktor başbakanı arıyor, başhemşire bülent arınç'a ulaşmış telefonda "Bülent bey sanirim herhalde muhtemelen yarı baygın hastanemizin aciline geldi durumu çok kötü lütfen bakanlar kuruluna bilgi verin durumu çok ağır" telefonda ağlamaya başlayan bülent arınç'ı teskin etmeye çalışan hemşire de başladı ağlamaya, neyse işte öyle böyle derken dün akşam üzeri taburcu oldum, sabahın bu saatine kadar ziyaretçileri ağırladık evimizde, kimler gelmedi ki tam kırmızı halılık ziyaretçi kadrosu yani *

neyse inşallah bundan sonra daha dikkatli olurum.
derste uyunduğunda her zaman aynı olan bahanedir ama uyumanın hastalıkla bir alakası yoktur.
insana elinde bulunan en büyük nimeti hatırlatan hadise.
okula ve işe gitmemek için en popüler ve inanılması en zor bahane.
hasta olmak anlamına gelir. bazen regl olmak anlamında da kullanılmaktadır.
hasta olmak, psikolojik ya da bedensel bir rahatsızlık geçirmek, sağlığın yitirilmesi ya da bozulması, tedaviye gereksinim duymak.