bugün

çakallarla dans filminde, köfte necmi'nin kokaini çektikten sonra rahmetli dedesinin resmine bakıp kullandığı cümle. son zamanlar pek duyar oldum bu cümleyi. herkes mi kokocu diye düşünmeye başladım.
counter strike oynarken serverda ki kişilerin genel olarak kullandığı nick.*
uçmuş olan bir insanın uçarken zevkten çıkardığı yankılı ses.
"hastasıyız bi de, bi de de gör gününü" anne cümlesidir.
çakallarla dans adlı filmin akılda kalan tek repliğidir.
Hastası olduğum ''Çakallarla Dans'' filminden güzel bir replik. Eğlenmek isteyen için kısa 80 dakikalık bir film.
karadeniz yöresinde bir kumar vardır, dedelerimiz zamanından beri oynanan ama her genç bilmez, oynarken sürekli dönen bir repliktir..
(bkz: hoşgil)
Çakallarla Dans filminde Timur Acar'ın canlandırdığı köfte necmi karekterinin kullandığı, uzun süre gençler tarafından tutulan ve ağızlardan düşmeyen repliktir.
Eskişehirspor taraftarlarının yeni transfer dede'yi (leonardo de deus santos) tribüne çağırmak için kullandıkları tezahürat.
bugün yolda yürürken arabanın camında yazan yazı.
filmi seyretmedim çok şükür. ilk başlarda sağdan soldan duyumlarla bir heves oldu seyretmeye yönelik ama bu lanet replik yüzünden vazgeçtim. yine bir kahve ağzı repliği. anlamsız, boş, hiçbir zeka emaresi göstermeyen ve basit. ramiz dayı saçmalığının "yeğen"i gibi... o kadar gerizeklı insanlarız ki böyle salak salak malca kalıpları çok beğeniyoruz.

bir de şey var mesela, bunlar hep birbirinin kardeşi:

"giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir; ben gideni değil, giden beni kaybetmiştir. atara atar, gidere gider hani biliyonnu?"

popülizme sokayım.
(bkz: deprem oldu)
(bkz: defne joy foster ölmüş)
(bkz: çok sevdik be abi)
yıl olmuş 2011 hala özenti tipli insanlar bu repliği çatır çatır kullanıyor ya, hayret!
modifiye bir şahin'in arkasında da gördüğüm yazı...
bir alfa romeo'nun arka camında görmemle şok etmiştir. alfa romeo lan cihan ceylan'ın dediği gibi g.tünü satsan alamazsın!

(bkz: kıroyum ama para bende)
facebook'ta çok sık duyduğum ve iyice b*kunu çıkardıkları söz öbeği.
arabaların arkasına yazılan söz haline gelmiştir. yakında kamyoncu abilerimiz de yazarsa şaşırmam.
bir film repliğidir. fakat ben hayatımda bukadar gereksiz ve popüler olan söz görmedim.
http://www.facebook.com/p...529&type=1&ref=nf
arabaların arka camını süsleyen yazı haline gelmiştir. bir tanesi de objektiflerimden kaçamamıştır.*
görsel
zeytinburnu atkılarında yazılı iki kelime.
nick'imle dalga geçilen konudur. (bkz: hastasıyız siempre)
kıdemli araba arkası yazısı.
--spoiler--
mesele çakal olmakta değil yeğen, asıl mesele çakallarla dans edebilmekte.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar