1. 1.
  -bir dildeki sesleri gösteren,işaretlerden her birine verilen isim.
  -türkçe harfler:a-b-c-ç-d-e-f-g-ğ-h-ı-i-j-k-l-m-n-o-ö-p-r-s-ş-t-u-ü-v-y-z
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  klavyemizde bulunan ingilizce harfler: q-w-x
  -1 ... salca
 3. 3.
  seslerin simgesi,kelimelerin yapı taşı.
  ... pafküf
 4. 4.
  Okuma-yazma için mutlaka öğrenilmesi gereken ve ilk okuldaki çocuklara düzgün yazmalarını sağlamak amacıyla herbirinin yülerce kez yazdırıldığı hatta mühendislik fakültesi öğrencilerine 15 derece eğik yazmayı öğretmek için aynı muamelenin yapıldığı şirin şekillerdir.
  ... vagabond
 5. 5.
  Harflerin kullanımı Bronz Çağı'na kadar uzanır. Eski Mısır'da dildeki sesi veren 23 hiyeroglif kullanıldığı görülür. Çivi yazıları M.Ö.2700 yıllarında kullanılmıştır. Harflerin ilk gerçek anlamda kullanımı Sami dilleri alfabelerinde, M.Ö.2000 yıllarında eski Mısır bölgesinde görülür. Daha sonra bu sistem ilk Kanaan dil yapısına evrimleşti. M.Ö.9. yüzyılda, ilk sesli harf Yunan alfabesinde görüldü.*
  ... meister writer
 6. 6.
  hayata anlam katan işaretler.
  ... sandalye
 7. 7.
  En güzel harf "e" harfidir. Bu harf kadar işlevsel bir harf var mı yahu. Mesela sohbet ederken sıkıştınız diyecek bir cümleniz kalmadı fakat sohbete devam etmek ve güzel şeyler duymak istiyorsanız yapıştırırsınız "eee…". Ya da biri size bir şey anlatıyor ama sadede gelemiyor bir türlü yine yapıştırırsınız "eeeee!". Ya da vesselam biri sizden saçma sapan şeyler istiyor fakat siz karşı tarafın ne kadar daha saçmalayacağını merak ettiğinizden yine yapıştırırsınız "eee…". Yahut biri sizi kızdırdı durmayın yapıştırın "ee….. benin…"
  ... asimetrik yazar
 8. 8.
  bir mana bir şeyin parçasına da denir.
  ... northwich