1. 1.
    Bir dönem Altay klübüne başkanlık da yapmış olan yazar.

(bkz: belgelerle mustafa kemal ve vahdettin)
    1 ... xiphoideus
  2. 2.
    atatürk fotoğraflarını toplayıp koleksiyon yapmaktadır. hatta bu konuda dünyadaki en geniş arşive sahiptir. yurt çapında, yurtdışında atatürk'ün çekilmiş tüm fotoğraflarını arayıp satın almaktadır.
    ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
  3. 3.
    "ne mutlu türküm diyene" felsefesinin kanlı canlı örneğidir.

--spoiler--
    "Atatürk Ekim 1937 Cumartesi günü, Nazilli Basma Fabrikası’nın açılışını yaptıktan sonra Ege askeri manevralarını izlemek üzere Aydın’ın Ortaklar beldesine, -ki o zamanlar 40 hanelik küçük bir köydü- geldi.
    Köyün incir kooperatifinde kâtiplik yapan babam da karşılama heyetindeydi.
    Babamın eteğine yapışıp karşılamaya gittiğim o günün yaşamımın dönüm noktası olacağını bilemezdim.
    Beyaz treni istasyona yanaştı. Perona çıktığında etrafını köylüler sarınca onlara hitap etmeye başladı. Tam o an babamın elinden kaçıp O’nun eline yapıştığımı hatırlıyorum.
    Elimi bırakmadı, alıp kompartımanına götürdü. Ortadaki masada karşısına oturttu.
    Rakısını, leblebisini getirtti.
    O, rakısını köylülerin şerefine kaldırırken ben de bir taraftan O’nu hayran hayran seyrettim, bir taraftan da tabaktaki leblebilerini bitirdim.
    Adımı sordu. ‘Hanri’ dedim.
    Bana ‘Niye Ahmet, Mehmet, Mustafa değil’ diye sormadı ve ben o gün bu nedenle Türk oldum.
    Sonra da kendimi asla bir azınlık olarak hissetmedim. ne mutlu türküm diyene..." (Hanri Benazus)
    --spoiler--
    4 ... protest sanayici
  4. 4.
    'insanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkun' sözünün sahibi türk yazar ve işadamı.

hanri benazus
    ... kulakkesen
  5. 5.
    Cumhuriyetin reisi olacak adamdır.
    ... just millionaire
  6. 6.
    kendisini canlı görme fırsatı buldum bugün. bir de kitap aldım imza attı. niçin atatürk adlı kitabının adını neye dayanarak verdiğini gösterdi. kitapta yer alan 1921 yılına ait bir belge var. meclis bütçesi her şey ama her şey için sıfır lira sıfır kuruş. atatürk'ün bu memleketi ne şartlar altında kurduğunu gösterdi.

cumhuriyet tarihinin canlı tanığı olan ve bu ülkeye birçok müslüman'dan daha bağlı olan muhteşem adam.
    ... kul tigin