bugün

1700 lü yıllarda, bir Amiş olarak doğmak isterdim.
Metehanın 10 kişilik ilk ordusunda olup o nereye isterse oraya ok atmak isterdim.
1800lerin ortaları sonuna doğru çekerdim emanetleri texas'ta kanun kaçaklarını avlardım.
1940-50 ler.
1919-1920 arası türkiye. en çok tanımak istediğim insanla belki tanışır birazda vakit geçirebilirdim.

görsel

bir ülkenin yokluktan yeniden doğuşuna tanık olmak gayet güzel olurdu.
doğduk bir kere, değiştiremeyiz ki.
görsel
1970lerin istanbul’unda.
insanlar burada Rte ile kafayı bozmuş her gönderiyi bir şekilde onunla ilişkilendiriyorlar. Neyse ben Endülüsü görmek isterdim. O muhteşem ilimlerini ve yapıların o zamanki halini.
doğmamak en iyisi.
Tabiki doğmak istemezdim ama ille de doğacaksam yani 80 ler.
isadan +, _ 300 sene.

görsel
Hiç varolmamak.
milattan önce taş devrinde yaşamak isterdim mamutlar, kılıç dişli kaplanlar felan milattan sonra 1700-1800'de iyi olur, ama şunu biliyorimki ben bu yüzyılın insanı değilim şimdi diyeceksinizki "e kardeşim sen kimsinki" evet sıradan birisiyim ama bu insanlar çok sinirime gidiyorlar her şeye zarar veriyorlar,
bu kapitalist düzen yapmacık insanlar çok zoruma gidiyor.
1970 yılı çünkü 90 larda genç olurdum, bilgisayar sektöründe neler yapardım neler.
Osmanlı'nın 1880-1908 aralığında olan zaman diliminde yaşamak isterdim.O zamanın istanbulunda yaşamak güzel olurdu.
m.s. 40500

düşünsene olm teknoloji ne aşamada olur.
gmt+1 idealdir.
akabeden uzak her hangi bir zaman.
(bkz: Rönesans dönemi)
60'larda doğup 70'lerde çocuk, 80'lerde genç olmak isterdim.
517 - 4000 yıl önce yaşamak isterdim.
2200-2240 yılları arasında doğmak isterdim radyasyonun dünyayı ele geçirdiği gıda sektörünün mahvolduğu bol aksiyonlu bir dünyada bilim adamı olarak yaşamak isterdim.
akp döneminden sonra.

teknoloji nerelere gelecek merak ediyorum.

yoksa önce de olabilir.
Doğmamak isterdim.

Heryer (bkz: orospu çocuğu) dolu.