bugün

dönem dönem moda olan,şu sıralar "kızılay mı dağıttı acaba" dedirten küpe.
yakışanı tapılası yapan aksesuar.

ayrıca (bkz: halhal)
takılacak küpe olmadığı zaman,ya da aceleye geldiğinde kulağa takıştırılan,hatta küçük boyutları pek kulaktan çıkmayan,genelde kulakla bütünleşmiş,bi parçası haline gelmiş,ameliyatla aldırılma kıvamına gelmiş aksesuar.
içinden sirk aslanı atlayacak boyutlara ulaşabilen aksesuar.
(bkz: kupe takan erkek modeli)
(bkz: kadinlari çekici yapan detaylar)
yakıştı mı bir daha kulaktan düşmeyen küpe modeli. özellikle erkek milletinin tümün de olmasa da, kimilerinde süper görünüm elde edilirken, orta yaşlı, olgun, vamp ablacıklarımızda da, traktör tekerleği modundaki modelleri gayet hoş durmaktadır.
(bkz: earring)
son bir yıldır kızların hemen hemen hepsinde altın sarısı gümüs rengin ince kocaman halka olanı kalın olanı seklinde bulunan aksesuar.
afrika'daki yerli kabile üyelerinin burnuna taktığı küpe.
Yeri geldiğinde çok hoş yeri geldiğinde çok ucuz duran küpe çeşiti.
boyutu kişinin giyim tarzını yansıtan küpe. küçük ve orta boylar spor bir tarzı tercih edenler içinken, tiki veya kokoş hatunlar basket potası tadında olanları tercih etmekteler.
aynı zamanda anahtarlık olarak da kullanıldığında daha işlevsel ve daha dikkat çekici olabilecek küpe çeşidi.
ufak olanları erkeğe oldukça yakışan küpe türüdür. * *
en çok sevdiğim aksesuar dır. hem de çok ucuz 1 tl ye bile bulabilirsiniz. (bkz: fakirliğin gözü kör olsun)
(bkz: petek dinçöz)
kızları basitleştiren takıdır. günümüzde ilgi çekmek amacıyla can simidi havası estiren boyutları tercih ediliyor, ilginç.
hiçbir kıza kesinlikle yakıştığını düşünmediğim küpedir.düşüncelerimi saptırıp , ilk izlenimimi yerlerde sürdürebilir.
bunların küçük erkek için olanları var hani.. bunlardan sağ ve sol kulağımda toplam 4 adet var. ama hala bunu gördüğünde ''ibne misin oğlum'' diyen bir babaya sahibim. ee ne dersin kuşak farkı diyeceğim annem çok yakıştırıyor.. aynı neslin insanı lan bunlar.. anne candır lan!!!
sol kulakta kalıncana bir adet bulunan ski.
yıllardır kulagıma yapıstı lanet cihaz.*
sadece esmer kadınlara çok yakışan küpedir.
kokoş işi ve büyüme eğiliminde olan bayanların daha çok taktığı aksesuar.
Hiç sevmem.Basitlik abidesi.Düğüne gider bir hava
Yinede bazılarına yakışabilir tabi ama ben daha görmedim.Biraz göz zevki varsa da takılmasın
iki kulağa birden takılmayacağını yurdum genç kızına anlatamadığım küpe modeli, küpeleri tek tek al ulan, sağa yada sola tak bırak.
neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım küpe modeli. gayet hoş bir aksesuar, şahsıma da çok yakıştığını düşünüyorum. ayrıca saç açıkken takıldığında havalı, örgülüyken takıldığında da sevimli yapar insanı.
görüldüğü anda içinden mızrak geçiresi gelir insanın.