bugün

Aradan yıllar geçmesine oyun sektöründe grafiksel anlamda devrimler yapılmasına rağmen bir türlü vazgeçilemeyen ve hala oynanmakta ısrar edilen bilgisayar oyunlarıdır.

Cm 01-02 ya da Age Of Empires 2 gibi oyunlar bu kategoriye konulabilecek oyunlardan sadece ikisidir.

Dipnot: Lan ataride oynadığımız Captain Tsubasa tarzı gelişmiş bir bilgisayar oyunu varsa bilmediğimiz biri bana haber versin..
Pacman.
gta vice city.
Aradan yıllar geçse de oynandığında keyif veren oyunlardır. Red alert 2 de bunlardan biridir. Bazen arkadaş ortamında söylediğimde küçümseyen bakışlara maruz kalıyor, toplumda itilip-kakılıyorum; lakin gram keyifsizlik vermedi şu oyun bana. Ne zaman oynasam keyif aldım. "sör yes sör! Attackiiingg! Nuclear missile launched." bunları duyduğumda zevk alıyorum lan. Ayrıca müzikleri de acayip iyidir. Grinder ve hell march misal. Neyse, altı-üstü bi oyun.
The sims.
(bkz: age of empires 2 the conquerors)
(bkz: red alert 2)
(bkz: counter-strike)
(bkz: nba live 2003)
(bkz: diablo 2)
(bkz: the sims)

başı çeken oyunlardan bazılarıdır. şahsımın yıllar geçse de hayatından çıkartamadığı oyun ise*;

(bkz: the king of fighters)

bonus

(bkz: samurai shodown)
ultima online, nadiren de olsa.
lotus araba yarışı

wolfenstein nazi karargahını basmaca.
hagaar vardı eskiden hala varmıdır bilmiyorum. bulsam kesin oynayacağım oyundur. cody ile veririm dumanı alttan alttan.
serio sam, fıfa 9, fıfa 10, gta vıce.
Knight online.
nba 2005.
volfied
abcd same
mortal kombat 4
gta
crash team racing
prince of persia warrior within
doom 3
lotus

wolfenstein.
wolfteam.
medieval total war 2.
gta, crazy taxi, sims2, age of empires.
(bkz: rise of nations thrones and patriots)
Wc 98, mdk, monkey island,quake.
(bkz: mitdown madness)
garson kiz sayilir mi?
tomb raider anniversary, legend.
(bkz: counter strike)

hem de bot atıp oynuyorum arada 1.5'i.
duke nukem!!!
pes 5, pes serisinin en iyisidir.