bugün

Arcade salonlarının en gaz oyunlarından biriydi vakti zamanında.Öyle benzemezdi street fighter'a falan.Mistik japonya atmosferinde geçerdi oyun rakibe allahuekber diye diye iman gücüyle girersen babayı alırdın.günlerce taktik üretir düşünür en sonunda oyun bitince muzaffer bi edayla terkederdik atari salonunu.Sanki çok büyük bi bok yemişiz gibi.En baba karakterler için (bkz: Ukyo tachibana) (bkz: jubei yagyu) (bkz: Genjuro) (bkz: Charlotte)
play station versiyon u olan warrior's rage de mükemmel karakterler işlenmiş iyi ve kötü karakterler çok ii dağılmış kuki seishiro nun karizması bitirir saçlarını toplayış biçimi ve büyülü kılıcı muhteşemdir
2.ci sürümü eğer allah dışında bir şeye mükemmel demeye zorlansam mükemmel diyeceğim şeyler arasında ilklerdedir.*
SS5 te yoshitora tokugawa gibi bir biçer döveri bünyesine katmış arcade oyunu. daha sayamayacağım bir ton psikopat vardır.hız olarak street f. yada king of f. dan çok daha hızlıdır. ayrıca hareketleri yapmak çok daha kolaydır. ayrıca suija ve enja adlı özel üretim iki torpilli karaktere sahiptir. hareketlerini çözebilirseniz en kral adamlardır.
basara isminde deli, manyak bir karaktere sahip oyun. ne kadar anlatırsam olmaz, görmeniz gerek o derece.
ayrıca bilgisayarda da güzel bir şekilde oynanan mükemmel ötesi bir oyundu ve hala öyle.
4. oyunundaki en son karşılaştığınız düşmanı yenmek oldukça zordur. beyin gücüyle göze benzeyen bir şey tutar ve onla saldırır sürekli.
avrupa cikisi ismi samurai spirits olan mukemmel oyun. dovus oyunlarinin kilometre taslarindan olan mukemmel oyun.
baş karakterinin oyun seslendiricisinin tabiriyle hooomaru olduğu, gelmiş geçmiş en iyi dövüş oyunlarındandır.

başlangıçta genellikle homaru ile * oynardım ama sonrasında tek gözlü karizmatik ispanyol jubei'ye dönüp, arada sırada da gollum'dan hallice olan yaratık arkadaşımız genan ı seçip çivyçivyçivy diye dönerek yardırırdım.

ne günlerdi be...
arkade oyunları sınıf sınıf oynanırdı o günlerde. bir çok kişi street fighter ile başlayıp samurai shadown ile devam edip mortal kombat ile ayyuka çıkardı.

samurai shadown oyununun en belirgin farkı her karakterin bir silah kullanıyor oluşudur, bir çok arkade oyununa göre oldukça hızlı olduğuda tartışılmaz gerçektir.

ara sıra özledikçe pc emulatörünü açıp hala oynadığım oyundur.
rakibi ring dışına atarak round kazanma kavramının olduğu ve bunu yapmaya bayıldığım oyundur.