bugün

Önce bir kendinize bakın sonra bu başlık altına entry kasın diyerek arttırıyorum. Ulan sanki alis harikalar diyarında yaşıyoruz. Sistem bizi zaten bu hale getiriyor. He canım he kimse haksızlığa uğramadı, uğrayanlarında hep yanında olduk değil mi? Sorsan elimizden geleni yaptık deriz bu sadece kendimizi kandırmak için kendi kendinize attığımız yalanlardan bir tanesi. Hep haksızlığa uğruyoruz ve hiç birşey yapamıyoruz arkadaşlar lütfen...
kendisi de en ufak bir fırsatını bulduğunda haksızlığın gözünü çıkaracaktır. biz kendisine halk arasında dilsiz şeytan diyoruz.
korkak, kendine güvensiz ve varoluş sebebini idrak edememiş insandır.

bazıları bunu hayatta kalmaya çalışıyoruz işte diye açıklamaya çalışsalarda, bilmiyorlar ki ölülerden bile daha ruhsuzlardır...
ülkemin yarısı. gün gelecek çığlıklarınıza kulak tıkayacağız. cipsimi alıp zevkle izleyeceğim sürünmenizi. gram acırsam şerefsizim. her şey hak size.
Haksızlık karşısında susuyorsan eğer, hakkınla beraber hem onurunu kaybedersin hem şerefini.
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözünü henüz duymamış olan insandır.
ne eğip büküyorsunuz ya akepelidir işte amk..
hayatin her aninda dr saygisizliginda oda arkadasiniz yalniz birakir beraber sikayet edebilseniz o dr baskasina ayni rezilligi yapamayacaktir. ogretmen siddetinde butun bir sinifdaki velilerin hepsi susmasa o ogretmen kendine ceki duzen verecektir. be beyinsiz bak simdide senin cocuguna vurdu ben artik gelir miyim seninle ?
iktidar yanlısıdır, yandaştır.
"cehennemin en kızgın ateşi, ahlaki bir çöküş yaşandığı zamanlarda tepkisizliğini muhafaza edenleri yakacaktır." demiş dante aligheiri..

ahlaki bir çöküş içinde miyiz? valla sağınıza solunuza bakın işte, kendiniz cevaplayın. benim gördüğüm ne insanlığımız insanlık, ne siyasetimiz siyaset, ne eğitimimiz eğitim. basiretsizlik fazilet olmuş, cehalet baştacı olmuş.

tepkisiz miyiz? anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz, muhteşem bir tepkisizlik içindeyiz.

başlıktaki insan hepimiziz, böyle gidersek hepimiz cehennemliğiz...
Sabır çekiyordur. Kendimi parçalarım yine de susmam.
Şeytan şeytandır dillisi dilsizimi var amk.
dübürdür.
konuştuk da ne oldu?

bu devirde haksızlık karşısında konuşanın yeri bellidir, üç maymunu oynayacaksın bu ülkede başka şansın yok.
asıl suçludur.
daha çok hakkının yeneceği insandır. ben önceden böyleydim ama artık değilim. diş göstermeyeni ezerler. hangi konuda olursa olsun sessiz kalmayın hakkınızı arayın.
Hak ağırdır. Pek çok defa ucu insanın kendi nefsine dokunur da ondan. Herkes taşıyamaz ezilir. Sabretmek yokluk çile eziyet hakaret dışlanmak ötelenmek parasız kalmak dayak yemek tehdit edilmek v.b. durumları göze almak gerektirir. Hele ki kredi borcu filan varsa, bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi varsa susmak zorundadır. Konuşamaz. Karışamaz. itiraz edemez. Çünkü özgür değildir. Veya geçmişi kirlidir, kendine güvenemez. Duysa da duymaz, görse de görmez, bilse de bilmez. Etliye sütlüye karışamaz. Bu milleti niye borçlandırdılar zannediyorsunuz? Hakkı ve adaleti kimse haykıramaz hale gelsin diye. Oyun daha yeni başlıyor. Bu günler iyi günlerimiz..ama biz bunu hakediyoruz. Kimse suçu başkasına atmasın. Kendi kendimize yapıyoruz ne yaparsak. O övüne övüne bitiremediğimiz kuyruğumuz maalesef eskisi gibi dik değil artık. Kıstırmışız apış aramıza öyle dolaşır olmuşuz. Özgürlüğün bedeli bazen koca bir hayattır.
türkiye´deki üst tabaka insanların yüzde 95´i falan.
dilli düdüktür.
Hay bin kunduz'dur.
millet rahat degil aga. cekiyor 10 yillik ev kredisini yillarca domaliyor ona buna afedersin. mesela is yerinden adam diyor bunlarin hepsi serefsiz. e sikayet et abi niye korkuyosun ki. hic kimse memnun degil ama birisi bile cikip demiyor sizin yapacaginiz isi sikerim diye. korkuyor millet. issiz kalsam ne yaparim diyor. bilmiyor hak hukuk olene kadaf birilerinin musveddesi oluyor. yazik. gercekten uzuluyorum. hak ettigimiz yasamlar bu degil.
Karşısına geçip:

- susma sustukça sıra sana gelecek ulan! diye bağırasım gelen insan tipidir. zaten bu suskunluğumuz, bu ezilmişliğimiz değil midir ki bizi bu hale getiren.
tıpkı dilsiz şeytandır. gerekli işlemler kesinlikle uygulanmalıdır. *
(bkz: Söz gümüşse sükut altındır)

Bir şey konuşmadan önce 2-3 kere düşünmek gereğinin farkında olan insan da olabilir.
Her hıyarım var diyene, bir avuç tuz alıp koşmak olmaz.
susanlar da haksızlığı yapanlar kadar suçludur.
tabii amaç biraz bekleyip uygun zamanda intikam almaksa sorun yoktur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar