bugün

finlandiya maçı istatistikleri ilk yarı itibariyle aşağıdaki gibi olan futbolcu;

topla buluşma sayısı: 43

geri pas: 28 -ki bunlarun %70'i servet çetin'e idi-

yan pas: 7

ileriye doğru pas denemesi: 9 (muvaffak olma oranı % 44)

top kapma: 1

top kaybı: 6

orta sahayı geçme sayısı: 3 (bunların biri tuncay'ı tebrik içindi)

ters kademe: 1

ceza sahasına orta girişimi: 0

taç atışı: 2 (birisi yan birisi geri olmak üzere %100 isabet)

uzun top:1 (başarısız)

gol: 0

asist: 0
yeryüzünün ivica dragutinovic'le birlikte en uzun sol beki. dragutinovic gibi takıma en az zarar vereceği mevki stopere geçmesini dört gözle bekliyoruz.
efendi olabilir ama futbolcu asla.

hüseyin kalpar
eşinin doğumunu bahane ederek milli takımdan affını istemesini istediğim isteksiz sol bek.
euro 2008'de milli takımın sol beki olacak oyuncudur. neden bu kadar eleştirildiğini de anlamıyorum. sürekli ileri çıkan, sol taraftan tren gibi giden sol beklerden değil. öyle olmayınca bu adamın ne işi var milli takımda diye sorular soruluyor. daha dengeli bir oyunu tercih eden, hücumu da savunmayı da eşit şekilde yapan özellikte bir oyun tarzına sahip. dediğim gibi sol taraftan tren gibi bindirmeler yapmasa da oyunun sürekli içinde, pas yapabilen, top yapabilen özellikleri var. uzun boylu ve uzaktan da iyi şutlar atıyor. yaşı itibariyle türk futboluna çok seneler hizmet edebilecek de bir oyuncu, kaldı ki galatasaray'a geleli daha bir sezon oldu ve kalli yönetimini de hesaba katarsak gayet istikrarlı bir çizgisi vardı sezon içinde. anlayamadığım bir nokta da şudur. türkiye'de sanki sol bekten geçilmiyor, elini sallasan sol bek oyuncuya rastlıyorsun da, hakan balta'yı beğenmiyorsun. euro 2008, ya geçen sene yapılsaydı ne olacaktı? hakan balta da yoktu o zaman. artık sen çıkıp oynardın herhalde sol bekte sevgili gözü kapalı eleştiren arkadaşım.
hakkinda yapilan yorumlara "nee oldu len" diye cevap vermeyi hak eden topcu.
manisa ile beraber küme düşecekken, şimdi şampiyonlar liginde boy gösterme fırsatı bulacak olan fütursuz fitbolcu. kadir gecesinde doğmuş olma ihtimali üzerinde duruyoruz.
menajerinin ahmet bulut olduğunu öğrenmemle, neşe dolma eyleminin sadece 23 nisan'a mahsus olmadığını öğrenmem bir olmuş fitbolcu. hadi bakalım inşallah diyor, başarılarının daimi olmasını temenni ediyoruz..
henuz bir yamugu gorulmemiştir.
esas yeri stoperlk oldugu icin, sovulecekse kendisini sol bekte oynatanlara sovulmesi gerekir, kaldı ki bu pozisyonda da sırıttıgı gorulmemiştir. aynı zamanda belirtildigi gibi, su sol bek kıtlıgında hem galatasaray da hem de milli takımda kimin oynayabilecegi muammadır. aklıma ibrahim uzulmez, orhan ak gibi isimler geliyor. herhalde zihnimin bana bir oyunu bu..
türkiye'deki 222 bin 352 lisanslı futbolcuya milli takım hayalleri kurdurtan fitbolcu.. en büyük hobisi kendi ekseni etrafında dönmektir..
balta gibi bi' sol bek. portekiz maçında gördük ki bu adamın stoperden farkı yok. ne bir bindirme, ne bir orta, sonuç sıfır. ibrahim üzülmez'i elektrik olduğu halde mumla aradım yahu.
ibrahim üzülmez'i aradım dersem başka kelimeye hacet yok sanırım. soyadını hakeden bir futbolcu.
milli takım için yeterliliği tartışılır oyuncu.
uefa tarafından maçın adamı seçilmemiş fitbolcu..bilim dünyası şaşkın..
henüz sol kanatta sap olamamıştır kendisi herhangi birşeye. futbol oynarken karizma dağılmasın diye sağa sola yan pas geri pas yapınca hata yapılmıyor elbette ama insiyatif alan hakan balta çok karizmatik kalamayacak belli. sahada telefon direğinin hakan balta'dan daha yararlı olması ihtimali insanı çıldırtıyor. yav duvar pası yapamıyorsan orda ne işin var? iki oyuncunun arasından geçip gidemeyeceksen seni kanat yapan adamın beynine yıldırım düşsün.* * * *
çarpma işleminde bir, toplama işleminde sıfır, çıkarma işleminde komşuya gitmek zorunda bırakan fütursuz, bölme işleminde ise işlemin güzel bir şekilde sonlanmasına izin vermeyen rako habis kalandır.
maldonado gibi sadece geriye oynamayı düşünen topçu. uğur boral varken onun oynaması dersalmaz terimin bizlere hediyesi oldu...
Her şey 2007 eylülünde başlamıştı,
Aslında ik başlarda o kadar tedirgin olmamıştım, amaaan canım en fazla yede-
K olur, fazla zararı dokunmaz demiştim,
Avutmuştum kendimi belkide, ina-
Nmak istemiştim yalanlarıma..

Kaçamadım fazla yalanlarımdan..sami yen'deki sessiz derbide sasa'dan yadigar 22 num-
Aralı formayla arz-i en-
Dam eyleyince sen, ben yıkılmıştım, hayatım gözler-
imin önünden bir film şe-
Ridi gibi geçmişti adeta..

Birkaç gün kendime gelemedim
Anlamak istemedi kimse derdimi, acınası göz-
Lerin odak nok-
Tası olmuştum, o günden beridir ne yemek yiyen ne de uyuyabilen bir mağdurun olarak senden tek şey istiyorum şimdi..
Allasen bırak şu mesleği...

tanım: iğrençlikte sınır tanıtmayan fitbolcudur..
neden bu kadar eleştirildiğini anlayamadığım futbolcu. ya bu sözlük yazarları hiç anlamıyor futboldan ya da maksat eleştirmek olsun. ulan uğur boral galatasaray maçında sol bek oynadığında nasıl folloş olduğunu ne çabuk unuttunuz. o adam sol bek değil. yazın kafanıza.
ibrahim üzülmez de oynamayacağına göre. ** *
dünkü maçta -önünde tuncay gibi bir canlı cenaze oynadığı halde- ronaldo'yu sağ kanatta barındırmayıp sahada dolanıp durmasını sağlamış oyuncu. zaten ondan hücum yapmasını bekleyen de yok. allah'a emanet defansımızı bir nebze toparlayabiliyorsa* ne mutlu.
arda turanla beraber oynadığında sol kanatta defansta da atakta da başarılı olabilen futbolcu. dünkü maçta* tuncay şanlıyla anlaşamamasından dolayı tutuktu sanki.
uğur boral oynadığında da 'hakan balta nerede?' sorusunu sordurtacak olan futbolcu.
portekiz maçından sonra fenerlilere bu adamı eleştirmek için gün doğmuştur. serveti de bi ara eziyodunuz. noldu sonra?
fenerbahçelilerin sırf galatasaraylı olduğu için eleştirdiği topçu. sahi sizin cesuryürek çok iyiydi de balta yüzünden bişeyler yapamadı değil mi?
bu adamın şu anda türkiye de alternatifi yok arkadaş.
portekiz maçı sonrası lig tv muhabiri bahri havadır'ın ''kendi performansını nasıl buldun'' sorusuna, takım olarak kötüydük diyen asal fitbolcu. rezildim, berbattım, benim burda olmam hata zaten diyememiştir.