bugün

mükemmel bir piiz şarkısı.

sen benim herşeyim
gönlünce olsun herşeyin
bir yandan kamçı kopar
vur vurabildiğin kadar
durdurmak ne mümkün zamanı
söyle yarim bu kaçıncı acı
gözlerinde aynı kara
sözlerinde aynı yara
dem olup gam tutup geldim
ben bu yaşa
isyanım var bilirim
feleğin tekerinden geçtim
aynı güce aynı yürek yetmiyor öğrendim
hadi denizim hüsran denizim
kurtar beni kutsar gibi
niyetinden vazgeçer gibi
kelebek ömrüne yas tutar gibi
közlerimde sen arar gibi kurtar
tekel'in pazarlama ürünü şarkısı. rakı, bira derken komaya sokar bu şarkı insanı.

"aynı güce aynı yürek yetmiyor öğrendim
hadi denizim hüsran denizim
kurtar beni kutsar gibi
niyetinden vazgeçer gibi
kelebek ömrüne yas tutar gibi
közlerimde sen arar gibi kurtar... "
çok fena şarkı. dinleyin dinletin. bunalım zamanlarda daha da bunalıma goturen şarkı.
piyasanın çok üstünde şarkı.
tek kelimeyle harika bir şarkı.
son zamanlarda ilk defa dinledikten sonra ikinci ve daha çok kez dinlemek istediğim ender şarkılardan. güzel sözler, güzel yorum, güzel melodiler.

http://www.youtube.com/watch?v=qLsNImnANDU
emirin yorumuyla, iyi ses tonuyla güzel gelen bir parça. çokta abartılası bir yanı olmadığını düşündüğüm parça. *
dinledikçe etkisi altına alan herkesin bilmediği süper şarkılardan bir tanesi. buraya yazıyorum bu adamlar ileride meşhur olunca herkesin diline dolanıcaktır bu şarkı.
çok aşmış bir şarkı değildir ama deniz ismindeki -henüz yeterince eskimemiş- eski sevgili düşünüldüğünde oldukça etkilediği konusunda garanti verilebilir.
kendini aşmış bir grup olan piiz in harika şarkılarından biridir. dinlemeye doyum olmaz.
en sevdiğim piiz şarkısı başka şarkılarınıda bilmem zaten. özellikle giriş müziği harika.

bu arada;
''hadi denizim, uslan denizim'' değilmiydi o yahu? ilk entryde hüsran yazılmış ikincidede bilen biri beri gelsin.
şu an dinlemekte olduğum güzel piiz şarkısı. her zaman dinlenmiyor ama bir süre sonra da özleniyor.

not: ilkinde uslan, ikincisinde hüsran dediğini düşünüyorum ben de.
insanı etkileyen bir piiz şarkısıdır vesselam. kendisinden bıktırmaz, dönem dönem hatırlatır efenim.