lap diye özeti verip, uzaklaşayım. torpilin anasını satmış bakan kızıdır.

olay emin çölaşan'ın 28.09.12 tarihli köşe yazısı ile duyulmuştur.

buyrun link: http://sozcu.com.tr/59732.html

peki nerede belge?

buradan buyrun: http://www.hacettepe.edu....klenti/774,yk270812.pdf?0

son verdiğim linkteki verileri iyi incelemenizi tavsiye ediyorum. yazılacak çok şey var ancak sizin bulmanız beni memnun edecek.
sonunda ak parti ile ilgili bulunabilen (aksi ispatlanana kadar) tek negatif argümandır.

oylar cehape'ye...
nedense güldüm gece gece. yatay geçişle tıp nedir yahu. gerçi adamlar da haklı. gözümüze soka soka afedersiniz de ağzımıza sıçıyorlar gıkımız çıkmıyor. çıktığında da işte hapishaneyle korkutuyorlar. hala gülüyorum nedensiz. psikolojimi bozdunuz lan allahsızlar.
insanların şaşırmasına şaşırılacak olaydır. türkiye la burası. sadece torpille uzaya adam gönderirler.
uzaylıların kızıp protesto edeceği uygulama. uzaylılara ne oluyorsa amk!
Yazık günah demekle yetinmek zorunda olduğum durum!!!

insanlar ne kadar emek veriyorlar, hayal bile edemezsiniz. gece gündüz çalışıp, haketmeye çalışıyorlar. hak ediyorlar. ama alamıyorlar.

kaldı ki bu kızcağızın yapacağı iş,hekimlik yahu. nasıl yapacak, nasıl edecek? kim bilir onun yerine, gerçekten hak eden birini alsalardı, nasıl bir iyilik yapmış olacaklardı bu ülkeye.

bu ülkede tek düzgün giden bir şey yok mu? ümit edebileceğimiz tek şey..
ara dönemde mersin tıp fakültesinin rektörün tanıdığı diye 2 tane gatadan öğrenci alıp(aralık 2010), ondan 1 ay sonra(ocak 2011) gene gatadan gelen bir öğrenciyi artık almıyoruz diye kabul etmediklerini gördükten sonra şaşırmayacağım olaydır.

üniversite senatoları kafalarına göre transkriptin belirli bir yüzdesini, öss puanının belirli bir yüzdesini aldıklarını düşünürsek yatay geçişlerde her zaman adam seçmece vardır. bir hocanın kızı gelecekse o nası avantajlıysa ona göre yüzdeler belirlenir mesela.

olur böyle şeyler. genelde nedense hep bana olur, ama olur.
(bkz: fazla söze ne hacettepe)
bu kadar haksızlığa,bu kadar torpile göz yuman sevgili Türk halkının daha neler göreceğine ufak bir işarettir.
Gece gunduz calisarak hak edenlerin hakki yenmistir. Bu kul hakkidir ve ben hakkimi helal etmiyorum, bu sozde muslumanlar bircok kisiye hesap verecek ahirette!

Edit: bu entrye eksi verenleri hala anlamiyorum.
kul hakkı yemek islamda en büyük günahlardan bir tanesidir. hatta şöyle hadisler vardır. tüm günahlar affolur ama kul hakkı affolmaz diye. bu sözde dindarlar çok kul hakkı yediler. burda da görülüyor. bu adamların öbür tarafta yatacak yerleri yok efendim. çünkü binlerce insanın hakkını gasp ediyorlar ve ben kimsenin bu durumda helal i hoş olsun diyeceğini sanmıyorum.
haktan hukuktan bahseden iktidar mensuplarinin yapmasi olagandir.zira bu sekilde iktidarda kalabiliylar. (bkz: saman altindan su yurutmek)
mültecilerin yatarak üniversiteye girebildiği bir ülkede şaşılmayacak hallerdendir.
hala bunlarin allah korkusu kul hakki falan bildiklerini sanip elemanlari bu degerler üzerinden elestiren saf vatandasimin sasirdigi kiz. Ulan adamlar direk anap dönemine bagladilar isi zamlar torpil adam kayirma federasyon laflari havada ucusuyor basta anapin reenkarne olmus hali var siz hala dinci parti var zannediyorsunuz.
direk geçiştir bu.
şaşırtmamıştır.
cehennem'den cennet'e yatay geçiş yok nasılsa..

kul hakkı yemeye devam edin siz, bu dünyanın bir de öteki tarafı var..
2 sene önce ilk 1500 de olmama rağmen hacettepe tıp tutmadığı için memleketimde okumaya karar verip ortalama bir tıp fakültesine yerleştim. şimdi bu kız acıbademde paralı okuyormuş yani ilk 20 binlerde falandır. Bu kızla aramda en azından 15-20 bin kişi varken o kalkıp türkiye'nin en iyi üniversitesinde tıp okuyacak ben ise memleketimde. Ben okulumdan çok memnunum ama o kızın da hacettepede okuması benim hakkımın yenmesi değil de ne! Okusa ne olacak gerçi tus denen sınavda ne halt edecek. Ah pardon onun da soruları yine 1 gece önceden bu kızın eline geçer.
ne hacet kalmış ne tepe.
(bkz: #17020251)
(bkz: Yatay geçişle tıbba girmek onların kaderinde var)
ilgili belgede yılların TOEFL sınavı TOEFLE olarak ifade edilmiştir.
yataylığından da doktorluğundan da hayır gelmeyecek bir kızdır.
kul hakkı yemenin islamda en büyük günahlardan biri olduğunu bilmediğini düşündüğüm akp'li bir bakanın kızdır.
ülkeye dikey geçen babası ve kankalarının, aksine hareket etmiş kızdır.