1. 79.
    7 kere kabe’nin Etrafında dönmek,
    7 kere safa ile merve’nin Arasında gidip gelmek, vakfe,
    ve şeytan taşlama gibi ritüellerden oluşur.
    ... selia
  2. 78.
    Bizim gönlümüzdekini söylesek aklınız şaşar.. Bizde Şam Kudüs'ü de kapsar. Musul'u da...
    Sonrası HARAMEYN... Firavunun tohumunun boynunu vurup inmek lazım daha da aşağı...
    Hac farizasını böyle yapmak istiyoruz... Bu şekilde HACCA gitmek ümmete nasip olsun.
    ... vatanseverterrorist
  3. 77.
    Müslümanların aslında her yıl yapmaları gereken ziyaret/toplanma.
    ... kaplumbaga geri geldi
  4. 76.
    Tanrıyla/tanrılarla iletişim gereksiniminin doğurduğu, ilahi mekanlar üzerine kurulu pagan yani bildiğin putperest ritüel.
    Son tahlilde hac bölgesi için ticari gelir kaynağı.
    Duvara ağlamak, nehirde yıkanmak, taşı taşla taşlamak gibi eylemler içerir.

Not: kısacası en az 5 bin yıllık boş işler...
    1 -1 ... eratosthenes
  5. 75.
    Multi müslüman, grandmaster hacılar var. Uyuz oluyorum hac ibadetini yapmış, farz yerime getirilmiş. Umreye gideceğiz de 5. 8. kez. Sebep? ilk gittiğinde hacı oldun zaten, allah kabul etmişse. Neyin ispat çabası 5-10? Acı gerçekler var ülkemizde. Açlıktan, soğuktan vafat edeñler. Bir insanın karanlığına ışık olsan? Denk gelince dayanamıyorum, ağır konuşuyorum. Pişman değili. Çok sıkıntılı konular var hac ibadetiyle ilgili, yokmuş gibi davranılan. Sorup, sorup hiç cevap alamadığım.
    1 ... huzursuz adam
  6. 74.
    likya yolunda yapmayı düşündüğüm içsel uhrevi yolculuk.
    1 ... life is passion
  7. 73.
    Allah düşmanı Araplari Zengin etmek için yapılan eylem..
    2 -2 ... diablo1987
  8. 72.
    hac
    hac
    6 -3 ... traveler of secret moments
  9. 71.
    inşallah ölmeden önce bir gün gitmek ve zemzem suyu içmek nasip olur dediğim yer.
    1 -1 ... selia
  10. 70.
    Kutsal topraklara yapılan, 2019 güncel diyanet fiyatı bir kişi 20000 tl olan ibadet şekli.
    ... alwayspiizbecauseizmitliyiz