bugün

hürriyet 'e transfer olan yılmaz özdil 'ilin bugünkü yazısı.
buyrun linki; *
http://www.hurriyet.com.t...9&gid=61&a=386132
her kelimesi dikkatle okunması gereken...
özellikle;

--spoiler--
Ha Abdullah...
Ha Fetthullah...
Kafiye uyuyor.
--spoiler--

işte bütün mesele bu... kafiye! *
ilkel beynini fikir üretiyor sanan, köhne fikirlerini zeka pırıltısı diye yutturmaya çalışan bir adamın ince olmayan hicivi.
bu muhterem, yazının sonunu "ali topu tut, tut ali tut" diye toparlayabilseydi mükemmel bir yazı olurdu ama, dur bakalım, belki seneye ikinci sınıfta onu da yapar.
(bkz: eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
- abi cumhurbaşkanı kim olsun ?

- ha abdullah , ha hizbullah ne farkı var ki kafiye işte

- ahahah abi ciddi misin sen komik

- ha komik ha kemik

- abi manyak mısın sakin ol

- ha manyak ha kanyak aynı

- abi yeter

- ha yeter ha keser nı ha ha ha ,ha sifon ha bidon, ha bülbül ha düldül gel de yar beni güldür olmadı sanki bu . amaaan olsa da koydum olmasa da ahahahaha. kadayıf var yer misin ?
yazı biraz basit üslupla yazılmış ama işaret etmek istediği nokta doğru bir nokta. bugün efendihoca'nın abant toplantıları katılımcı listelerine bakarsak göreceğimiz, akp milletvekilleri (ki bunların bir kısmı bakan da oldu), akp yazarları (sağcı, solcu, liboş, aydın doğan, dinç bilgin, zaman, yeni şafak yazarları)... bugün efendi hazretleri de, tayyib bey de (ve abdullah diye eklemeğe gerek yok) varlıklarını amerikan varlığına armağan etmekteler. ee daha ne olsun ha abdullah ha fethullah.
bazı prematüre beyinliler de rahatlıkla anlayabilsin, her zaman yaptıkları gibi işlerine gelmedikleri zaman, dansöz gibi kıvıramasınlar deyu gayet basit bir dille kaleme alınmış yazı. Gören bu adamı beğenmeyen dallamalar da bukowski, sartre falan okuyor zannedecek! çoğunun elinde beleş dağıtılan bir zaman gazetesi ve onun kuşbeyinli subjektif yazarları!!

lan olum tırsmayın lan artık al işte gül'de reisi cumhurunuz olacak artık kıvırmanıza da gerek kalmayacak! boşboşbakanbiserseri sizden, yobaz ve cahil ve haddinden fazla riyakar ve dahi olmasa da olabilecek hatta çok daha iyi olacak %50lik cumhurun reisi sizden, tüm atamalar sizden, daha ne istiyorsunuz! şeri-atın gaarii (üzerinizden)!!
bu köşe yazısı bazı insanların yazıyı içeriğiyle değilde başlığına bakarak anlamaya çalıştıklarını bize göstermiştir.bakın başlıkta abdullah var fetullah var koruyun tabi ki yobaz değerlerinizi.

not:üstüne emin çölaşan'ıda okuyunca tadından yenmeyecek yazı. http://www.hurriyet.com.t...lar/7080165.asp?yazarid=5
sözlükte eleştirilen şeyin ne olduğunu anlıyamadığım yazı. adam delilleri tek tek sormuş aklınıza abdullah gül e benzeyen başka biri geliyorsa sizde onu yazın.
abdullah gül ü Elizabeth Taylor a benzeten var mıdır acaba?
ee adam atatürk e de benzemediğine göre...
demokrasi yandaşları nerde kaldı sizin fikir özgürlüğü söylemleriniz? bu yazdıklarınız mı fikir özgürlüğü denen şey? aman hadi canım sizde. demokrainin gereği değil mi yılmaz özdil' in böyle yazılar yazması? harbiden siz kimdiniz?
(bkz: ikame mallar)
ha atatürk ha ingiliz ajan arap Lawrence...
güncel Önemli Başlıklar