bugün

cesaretin var mı aska isimli şarkıyı rezalet söyleyen şarkıcı. çığırıyor resmen yahu. canlı söyleyemiyor galiba, anlamadık.
meltem cumbul'un kızkardeşi.
aşka olan bütün cesaretimi alıp götürmüş şarkıcı.. sahnede 'an be an cinnet' konulu bir modern tiyatro gösterisi sundu..
sen türkülerini söylemeye devam et gülay.

edit: anam anam ne içtin sen gıııııı.
edit 2: sen bizi güldürdün allah da seni güldürsün.
anam gene başladı diye tırstıran kadın.

(bkz: müptelayım sana)
90 lar diskosunda cesaretin var mı aşka isimli güzel anılarımızın olduğu şarkıyı tekrar seslendirerek ağzına sıçan insan. anılarıma da sıçtın gülay.
harika sese sahip, canlı söyleyebilen şarkıcı/türkücü. bu akşamki hatası; genellemeyi sevenler için, karanlık gecenin ortasında gün doğurmuştur. zira kendi sunduğu ve canlı türküler söylediği bir programı bile bulunmakta.*

edit: gaza gelip de entrymi kötüleyen sazan arkadaşlarıma aşağıdaki videoyu armağan ediyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=XMOlwlmrwck
(bkz: cesaretin var mı aşka)
bir insan cok guzel soyledigi o guzelim sarkilari nasil mahveder?

yukaridaki sorunun oznesi.
kendi sarkısını rezil rusva ederek benı saskınlıkdan bayıltan kısılıktır kendisi.
içkili olup olmadığını tartışma konusu olmakla beraber, programın sonunda ümitle beklediğim şarkıda hayal kırıklığı olmuştur.
yapma bunu gülay, yapma.
bu gece neden ışın karaca'cılık oynamaya çalıştığını anlamadığım, aslında harikulade bir sese sahip insan.. ne bileyim sanki okan bayülgen'le karşılaşınca heyecan mı yaptı nedir? çözemedim.. ama bu güzel sesli olduğu gerçeğini de değiştirmez.. sadece düzgün kullanırsa biz ve kulaklarımız son derece memnun olacağızdır..
13.12.2008 tarihli disko kralı'ndaki antipatikliğiyle akıllarda kalacak güzel sesi şarkıcı. tayfun duygulu bestesi kendisine ait bir kerim tekin şarkısı söyledikten sonra okan bayülgen duygulanıp, giden ve geri dönmeyenler için muhtemelen, gülay'dan sen gelmez oldun isimli şarkıyı istiyor. buraya kadar herşey güzel, herkes duygulu. hanfendi başlıyor şarkıyı söylemeye. bu dünyalar güzeli şarkıya öyle saçma sapan bir yorum getiriyor ki söyleyişiyle, öyle hallere sokuyor ki, söylerken öyle garip hareketler yapıyor ki, sanki söylediği şarkı bin yılın en neşeli ve umut dolu şarkısıymış gibi öyle anlamsız gülüyor ki, arkasındaki konuk sanatçılar bakakalıyor. eşlik etmek istiyorlar şarkıya ara ara ama ne mümkün. gülay hanım orada kendine has yorumuyla şarkıyı kepaze ederken diğerleri kurtaramıyor. az önceki duygu yoğunluğundan çıkıp gülay'a gıcık olmaya başlıyorsunuz. yıllarca cesaretin var mı aşka gibi harika bir şarkıyla aklınızda kalan, sonradan yaptığı çalışmalarla kalitesini bozmadığını bildiğiniz, güzeller güzeli sesli sanatçı kadın imajı gidiyor, allah aşkına otur yerine ve tek bir şarkı daha söyleme diye içten içe yalvardığınız bir ömür törpüsü çıkıyor karşınıza. gecenin skandalıydı bence varlığı.
13 aralık 2008 disko kralında nedense garip bir heyecanı olan, kendi şarkısını katlederek söyleyen, parçaları olduğundan değişik söyleme eğilimli güzel sesli sanatçı. böyle değildi bu neden böyle oldu acaba?
zerrin özer gırtlağına sahip olduğunu düşünen ama aslında bununla alakası bile olmayan isimdir.
o güzelim sarkiyi berbat etigi icin utanmasi gereken. bir insan bu kadar"mi detone olur dedirten sarkici.
disco kralı'nda o güzelim şarkının içine etmediğini, aslında öyle bir programda o gün konuk olmadığını yüzlerce kez kendime söyleyip, kendi kendimi inandırmaya çalıştığım için benden ve bu şarkıyı * sevenlerden özür dilemesi gerektiğini düşündüğüm bağyan.

bir şarkı bu kadar mı katledilir yahu? özellikle böyle söylemek için insanüstü bir çaba sarfettiğini düşünmeye başladım. ilgi çekmeye filan mı çalıştı ne iş? yapma lütfen bidaha bunu. lütfen rica ediyorum senden.
gülayın sesine türkülerin hiç yakışmadığını düşünüyorum,sesini çok yoruyor.özgün şarkılar söyleyebilir; ama gidip de 'dostum dostum' türküsünü ya da başka bir türküyü sabahat akkiraz gibi türkü söyleme konusunda aşmış bir sanatçı varken gülaydan dinlemem.
13 aralik 2008 disko kralinda sen gelmez oldun adlı şarkıyı icra ederken, şarkı söylemek yerine bağırmayı tercih etmiş kadın.

olaya acil müdahalede bulunup, ilkyardım desteği sağlayan içinse buyrun;

(bkz: burak kut)
katıldığı programdan ve söylediği şarkılardan bihaber olarak diyebilirim ki; şimdiye kadar söylediği en iyi şarkı teselli'dir.
GÜLAY Türkiye'de en çok kullanılan 135. isim (... 133. şule, 134. arif, 135. gülay, 136. tolga, 137. betül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı GÜLAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

GÜLAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:18 itibariyle yaklaşık 107,166 kişinin isminin GÜLAY olduğu ve GÜLAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,308 GÜLAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÜLAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

GÜLAY Türkiye'nin en yaygın 135. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 135. ad ise Benjamin ismi. GÜLAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 133. Carlos 134. Sue 135. Benjamin 136. Gerard 137. Jerome isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
"istanbul ağlıyor" diye bir şarkı söyler, gülay. fena söyler, deler geçer...
söylediği şarkılara sesi çok uyan, yorumu ve sesi içli ve güzel olan şarkıcı. yorumlara baktığımda arada sesinin bozulduğu, bazı şarkıları mahvettiği gibi şeyler yazıyor ama diğer şarkıları kendisini sevmemize yeter.
kendisi hakkında gayet müspet fikirlerim olmakla birlikte bazı türkülerin içine sıçmakta üzerine yoktur. kendisini saygıyla anıyorum.

(bkz: ak ellerin sala sala gelen yar)
dünyanın en iğrenç dövmesini yüzüne yaptırarak kendi façasını bozan güzelim yorumcu.
muhteşem sese sahip hanım hanımcık görünen , magazinle ilgisi olmayan güzel şarkıcı.
Farklı tarzıyla ilgi çeken, bunu hak eden sanatçı.

Daha senden gayrı aşık mı yoktur yorumu harikadır. Türkü sözleri itibariyle zaten olağanüstüyken, Gülay yorumuyla da şahlanmış.
Şahlanmış çok iddialı evet. ama öyle... ne kadar sade ise o kadar büyümüş yorum.
Bence...
güncel Önemli Başlıklar