bugün

an itibari ile gerçekleşecek durumdur. yarından sonra gösteriler bölgelere doğru azalacak bazı bölgelerde kesin olarak bitecek.

duyarlı halkımız provokatörlerin maşası olduğunu anladılar ve geri çekildiler. şu saatte çatışan hiç bir gösterici normal bir halk değildir, bir yapıya bağlı provokatörlerdir.

bunu neden mi yazıyorum ? bu gün biber gazı soğan gazı portakal gazını yemiş biri olarak göstericilerin elinde ki m16 ları gördükten sonra yazıyorum...

edit: olaylar gezi parkı durumundan çıkmıştır. biz de gittik anlanlardaydık gösterinin içindeydik. biber gazını yedikten sonra kendimi benzin istasyonuna zor attım nefes almaya çalışırken kapının önünde 8 yaşlarında yatan bir kız çocuğu gördüm kucakladım aldım yüzünü sütle yıkadım annesi baygın babası ayakta duramıyor.

bu olanlar tamamen provokatörlerin eseridir.

edit 2: o zaman bu video daha anlatıcı olur http://www.haberler.com/s...i-yeniden-4690613-haberi/
görükle için söz konusu olmayandır.
gösteriler bitse de maalesef götler bitmiyor. öyle de bir sıkıntı var.
yarın milletin okuluna işine gitmesiyle gerçekleşecek durum.
bir sonraki haftasonu yine dışarda biraz polis amcalarıyla oynayıp evlrine döneceklerdir.
biraz önce akp karşıyaka ilçe teşkilatının ateşe verildiğinden habersiz şakirt beyanıdır.

bu iş bitecek olsa pazar akşamında çoktan bitmiş olurdu.

görülüyor ki artarak sürecek eylemlerdir bu.insanların artık sabrı taşmıştır.

diktatör erdoğan sağduyulu açıklamalar yapsa bunlar olmazdı ama hala inatla gezi parkına avm yapmaktan bahsediyor o yüzden de bu direniş artarak devam eder. çünkü akp kaşınıyor.
yalanın allahını atan adamın beyanıdır. m16 ne lan patriotları var desen daha mantıklı amk.
izmir için geçersiz durumdur. 2 gün önce alsancakta bir yürüyüşle sınırlı olan eylemler dün alan genişletirken bugün tüm izmir sokaklarını kapladı. alsancak, buca, güzelyalı, bostanlı, karşıyaka... bütün halk eylemin bir parçası haline geldi, bir kaç saat önce karşıyaka akp binası ateşe verildi, kuveyt türk taşlandı.

hiçbir şey görmediniz, izmir daha yeni ayaklandı!
göstericilerin elinde 5-1 gördükten sonra fark ettiğim gerçek.

mına koyim, dust'ta 5-1 mi alınır? al bi 4-3 yardır.

bu saatten sonra katılmam eylemlere.
göstericilerin havadan f-16 uçurup çevik kuvvetlere füze indirdiklerinde gördüğüm gerçek. yoldan çıktı gösteriler. ayrıca diğer göstericilerde de yer yer roketatarlar, havanlar, toplar, füzeler vardı. polis ise coplarıyla müdahale ediyordu :(
halkın(anarşistlerin) evine dönmesi olayıdır. ülkenin tekrar sükun içinde istikrarına devam etmesi olayıdır.
gösteriler elbette bitecektir. kimse milleti mısırlar, suriye ile karıştırmasın. türk milleti gereken toplumsal muhalefeti ortaya koymuştur. artık kimse istediği gibi at koşturamaz.. gereken en somut cevapta sandıkta olacaktır.
m16'lı gösterici hallüsinasyonları gören yazar sanrısıdır. hadi canım, akinetonunu iç de yat sen!
tarlabaşında ve gazi mahallesinde mlkp milisleri silahlarla karakol tarıyor nereye bitti amk eylemi?
politikası, kesimi belli olan yerler de gerçekleşendir. provokatörlerin ortalığa deli gibi saldırmak için koşuşturması, ortalığı karıştırmak istemesi gibi sebeplerden gerçekleşmiştir. insanlar bu durumdan yararlanmaya çalışıyorlar ve aklı başında olanlar kendilerini belli ediyorlar. gezi parkı olayı desteklenmesi gereken, ancak kullanılmaması gereken bir direniştir.

(bkz: sancaktepe de durum bu)
(bkz: demokrasi caddesi)