bugün

mantık evliliğidir.
Görücü usulündede sonuçta mantıklı bulurlarsa evleniyorlar. ikisi de aynı kapıya çıkıyor.
öyle evlenmeyin allah belanızı versin ya.
ikiside değil evleniyosanız çok sevdiğinizden evlenin.
aşklı mantık evliliği.

süreç de şöyle. aşık olursun, açılırsın, sevgili olursun. bi kaç sene devam edersin.
ailesi, mesleği, kültür seviyesi, kendisi.. her şey uygundur.
bas nikahı!

bu şekil..
Gusül diye okudum mantık bende bitti.
sivastan helal süt emmiş kız / erkek siparişlerimiz açılmıştır.
Mantıklı görücü usulü evlilik.
Mantıklı görücü usulü sevgilili evlilik.
Sürprizleri seviyorsan görücü usulü. Yinede bilmediğin tanımadığın kişi sonuçta. iyi yada kötü çıkarsa, çala kaşık saldırırsan ne çıkarsa bahtına. Mantık evliliği dediğin tanıdığın bildiğin fakat hoşlanmadığın sadece bir takım menfaatler karşılığı ise çok sürmez zaten. Aşk değil fakat karşılıklı beğenilen sevebileceğini anladığın, her yönüyle aklına yatan kalbine ısınan içini kıpır kıpır ettiren biri daha iyi. Sonuçta genellikle ve normal şartlarda bir evliliğe ne verirsen onu alırsın.

Bildiğin sirke, bilmediğin baldan iyidir. Şayet illede şansını deniyeceksen o zaman tavsiye eden kişiyi iyi analiz et. Bildiği biri mi ? Yoksa sıradan bir çöpçatan mı ? Danışan dağlar aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış. Evlilikte önemli olan istişaredir. istihare daha sonra gelir. Şayet sana bırakmadılarsa ve eğer müdahale ediyorlarsa Ananın babanın istemediği kişi ileride mutlaka problem çıkartır. Seviyorsan Razı etmelisin. Her iki tarafı da. Bu işler, ince işler.

Allah herkesin gönlüne göre en hayırlısını en iyisini en güzelini en ahlaklısını versin. Tencere yuvarlanır kapağını bulur. At sahibine göre kişner. Bir adam neyse, karısı da odur.
Evlilik huzur ve mutluluk barindirmalidir. Gerisi teravuzdur, gerisinin hicbir önemi yoktur. Cünkü amac mutlu olmak degil midir ki
Evlenmeyin.
Akıllı olun la biraz. Ölümsüz değilsiniz hayat maksimum 70 yıl falan. Tadını çıkarın.
görücü usulü'nün bir mantığı var!
(bkz: dağılın beyler)
Kisiye göre degisir.
Mesala Ben sevglilerimle uzun süreli iliskim olmadı.( 2_3 yıl gibi mesala)
Olmasınıda isterdim dogrusu.
lakin arada baglyan bi baglilik ve zorlayici etken olmayınca
bazen ben bazen onlar iliskimizi bitirdik.
Bu iyi bisey mi?
elbette degil...
Ben Görücü usulu evleligin Aileler Araya girdigi ve birbirlerini daha iyi tanidikları icin
bu Evliliklerin daha uzun ömürlü ve Az sorunlu oldugunu görüyorum.
(Enazından digerlerine kıyasla)
insanların evlilik mantığına oturmak şart önce. mesela beni gören mantık olarak evlenmez benle.
ikisi de mantık evliliği demek bence.
Görücü gelen biri mantığına uygunsa evlenirsin.
ikisi de yanlış.
evlilik bu, hayatınız. hayat ortaklığı yapıyorsunuz. bu iki tip evlilik ; dinamit lokumu ile kibriti çocuğun eline vermeye benzer.
Tinder üsülü diyerek artırıyorum.
sevgili bulabilenler aşk ve mantık evliliği, bulamayanlar görücü usulü.
görücü tabii ki. mantık evliliğinde eşekleri itekleyebilirler.