bugün

sanaldan doğan aşk şekli.
bazen insanın başına gelebilir . konuşmasına , zekasına vurulursun sonra insanı çok fena çarpar . ( allah korusun )
zordur.

insan her gün, her akşam gördüğü birinden bile zamanla soğuyabiliyor. ki görmeden sevmek ne kadar olursa artık.
tarif edememektir.
ki şöyle diyelim, findik oturuyordur kazan dairesinin önünde. komutan gelmiştir farketmez.
+ hişt asker, alay komutanının aracı mıydı geçen.
- görmedim komutanım.
+ nasıl görmezsin ya. önünden geçti.
- başım önümdeydi bakmadım ki.
+ alla alla, derdin ne.
- ince işler komutanım.
+ ne iş yapıyorsun sen sivilde?
- .... komutanım.
+ hadiya ben şeyin hayranıydım.
- onda da çalıştım komutanım.
+ yazdır beni onlara da, hem .... ol hemde bir kızı düşün ilginç. oğlum bu devirde yok öyle şeyler eskidenmiş.
ha beklese, gelse neyse ama bu devirde yok.
- evet komutanım haklısınız.
+ haklıyım tabi. eğlenmene bak.
olabilir... neden olmasın.
haftada bir gün görürsün mesela.
feysbuk denen o hededen, takip edersin. ne yapmış ne etmiş diye.
he, bir de platonikse vay senin haline.
o tek gün tek gece görmek sana yeter mi yetmez... onu görmedikce daha çok gözünde büyütürsün.
abartırsın hani bazen.
durup düşünürsün. ' ben buna resmen internetten aşık oldum. haftada zaten 1 gün görüyorum. onda da çoğu zaman görmüyorum!' diye.
uzun lafın kısası; olabilir yani..
(bkz: kendimden biliyorum)
adını sen koy'a konu olmuştur.
(bkz: seni seviyorum aybike)
sevginin gönül işi olduşunun kanıtıdır.
yüreğini seversin, sesini seversin, başka kimselere ona yakıştığı gibi yakışmayan küfür edişini seversin, sohbetini seversin. sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil, yüreğinde duruşunu seversin.
eğer şanslıysan tarif edilemez bir duygudur.

şanstan kasıt tek bir şey değidir. her konuda şanslı olmalısın. şanssızsan boktur. net.
sevginin en üst seviyesidir, ötesi yoktur.

sohbetini seversin, düşüncelerini seversin, sevecenliğini seversin, yüreğini seversin.
en çokta sesini seversin; hep duymak istersin.

ister 1 mt olsun ister 153 km her halükarda seversin.

görmeden sevmek zordur; ilk başlarda kendine yediremezsin, usanırsın, bıkarsın.

"ulan resmen acı çekiyorum" dersin ama yinede seversin.

bunun bir üst seviyeside görmeden özlemektir.
ZAMAN GEÇTiKCE CAN SIKICI GELEN SEVGiDiR. BEKLERSiN BEKLERSiN GÖREMEZSiN SONRA DA GÖRMEK iSTEMEZSiN ZATEN.
Kimisi der ki görmeden nasıl seviyorsun o senin aklında yüreğinde kurguladığındır abartırsın kendine göre şekillendirirsin.
Doğruluk payı yüksektir. Ulaşamadığın yarım kalan sevdalar gibi yüceltirsin. Fakat görmeden sevmek hissetmektir,yaşamaktan öte önce hissetmektir.
sevmeden görmek. ikisi de acayip.
seversin. sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil, yüreğinde duruşunu seversin.
Mümkündür ağalar..
ya yok böyle bişey.
varsa hayretlik.. kavanozda itina ile saklayınız.
Gormemisliktir.
632 yılından sonra dünyaya gelmiş bütün müslümanların yaptığı eylemdir.

(bkz: hz muhammed)
Biz allah'ı da görmeden sevmedik mi zaten, bak oluyormuş..
10 sene önce yaptığımdır. 10 sene önce Barış Manço forumunda tanışmıştık. Ergen kafasıyla muhabbetininsevmiştim ve açıldım. Ve 10 senedir pınar var hayatımda. Bin kere gitti geldi gitti geldi. Şimdi yine gitti. Bu son gidişi galiba. Gitmeyeydi eyiydi. Madem gidecekti niye gelmişti ki?
Çok sevdim be. Ona herşey oldum. Sevgili, kardeş, anne, baba, abi, abla bok püsür her şey oldum. Hayatımda büyük bir yer edinmişti. Ne gerek vardı ki şimdi bu gel gitlere.
mustafa kemal atatürk, hüseyin nihal atsız, dursun önkuzu ve bütün şehitlerimiz; türk büyükleri söz konusu olduğunda içinde bulunduğum durum. insan hiç görmeden sevebiliyor, özleyebiliyor, içinden onlarla konuşabiliyor.

fikirlerine, duruşlarına, yaşam tarzlarına hayran olunan insanlar için gayet mümkün.
(bkz: ergenlik belirtileri)
sözlükten birine yavşayıp, foto atamayacak kadar öz güven yoksunu yazarların sık sık başvurduğu yöntem.

gel gör ki ileride bu konuştuğu adam/kadın çirkin çıksa anında şutlar utanmadan.

yalandan romantizm kasmayın piçler, can sıkmayın gece gece.
Sözlük kızlarının zall'a karşı hisleridir. *
En temiz en masum ilişki şeklidir. Bedeni için değilde kalbi için seversin. Ah ulan ah.
Uzaktan olan sevme türü en masum olan sevmedir..tertemiz kirletilmemis bi sevgi..