bugün

her dinleyişimde ki, yine dinlerken yazıyorum, beni benden alıp, elime çekirdek tutuşturup, kendimden geçmeme sebep olan erkin koray şarkısıdır. * sözleri için buyrun efendim.
yanağım yanağında dudağım dudağında
salla beni sevgilim gönül salıncağında
başım dönsün herşey dönsün
salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında
aşkında varsa payım söyle neler yapayım
salla sana doyayım gönül salıncağında
gözlerimi kapayayım derdimi unutayım
salla beni uçayım gönül salıncağında
gönül salıncağında sallananların dinleyince başını döndüren, coşturan şarkı. *
şahane erkin koray şarkılarından biri daha. şaheser için (bkz: seni her gordugumde)
dinlendikçe coşulacak bir erkin koray şarkısıdır.
guzel bir erkin koray sarkisi. ask sarkisi. hissettirir, ic sizlatir.
trt 1'de cumartesi akşamları yayımlanan, kıraç'ın yapımcısı olduğu, aynı zamanda müziklerini yaptığı, dizinin senaristi ve başrol oyuncusu ayşe şule bilgiç'in babası rolünde karşımıza çıktığı dizidir.
kıraç'ın kurtlar vadisi'nin ilk bölümlerindeki necati şaşmaz tipi ve sırlar dünyası sunucusu kılığında boy gösterdiği trt dizisi. dizinin senaristi ve başrol oyuncusu olan bayan aynı zamanda kıraç'ın sevgilisidir de...
bir kayahan aparatı.
çok güzel, duygu dolu bir aşk şarkısıdır. aşkınızın bağıl neme ulaştığı anların şarkısıdır aynı zamanda. üstad erkin koray'dan dinlemek güzeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=6UOt2tWiE_0
betül demir çok güzel yorumlamış.
*aşkında varsa payım söyle neler yapayım
başım dönsün her şey dönsün salla beni dünyam dönsün.
üst üste 25 kere dinleyebileceğim şarkı. çalınca insanın hem dans edesi hem de melankolikleşesi geliyor. işte böyle karman çorman duygular yaşatabilen şarkılar şugar oluyor. yaşasın. salla beni sevgilim gönül salıncağında kadar hoş söz var mıdır?
betül demir'in yorumuyla beni benden alan überkulade şarkı. dinleyin, dinlettirim.
kısa etekle binilmemeli. karşıda tribün oluşur.
Çok anlamli sarkidir.
en eğlenceli erkin koray şarkılarından.

Diye devam eden dinlenilesi Erkin koray şarkısı.
görsel
Efsaneler efsanesi, dinlemeye doyulamayan bir erkin koray eseri. O melodisi dinledikten sonra akıldan çıkmaz, çalar çalar durur...

aşkında varsa payım söyle neler yapayım

gözlerimi kapayayım derdimi unutayım
salla beni uçayım gönül salıncağında
salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında...
Bana başrolünde Tuba Büyüküstün ün yer aldığı gönülÇelen dizisini hatırlatır.ewed
Dinlerken oturduğunuz yerde kıpır kıpır eden şarkıdır.

Götünüz başınız ayrı oynar.
erkin koray' ın 1976' da çıkardığı bir 45' lik şarkısıdır. 45' liğin diğer yüzünde de 'hayat bir teselli' şarkısı vardır. bu şarkı ayrıca, doğan plak'ın erkin koray'dan izinsiz, 1976' da çıkardığı toplama bir albüm olan 'erkin koray' albümünde de yer almıştır. sanatçının, diğer şarkılarına göre, belki daha az bilinen ama en romantik bulduğum, en sevdiğim şarkısıdır. bu şarkıyla ilgili bir anım da vardır. 1980 ya da 1981 senesiydi. bir arkadaşımla erkin koray'ın şarkılarından oluşan bir kaset doldurtmaya karar vermiştik. bursa'nın çeşitli yerlerindeki küçüklü büyüklü plakçı dükkanlarını dolaşarak erkin koray'ın en sevdiğimiz şarkılarını bir kasette toplamıştık. yalnız, "gönül salıncağı" nı bulamamıştık. Gönül salıncağı da, aksine, ikimizin de, erkin koray' ın en sevdiğimiz şarkısıydı. tam ümidimizi kesmek üzereyken, başlangıçta önemsemeyerek uğramadığımız, kendi mahallemizdeki küçük bir plakçı dükkanında onu da bularak eklemiştik.
apayrı bir havası olan şarkı. erkin koray'ın en özgün işlerinden biri.