bugün

yaptığı film müzikleri ile ruhu bedenden ayıran yetenek.*
Babel'in en iyi film muzigi dalında oscar almasını saglayan sanatcı.
babel soundtrack albümünde yer alan hiding it adlı eseri mutlaka dinlenmeli. alaturka nağmeler yoğunluktadır.
hafif country tadı taşıyan wings adlı kısa ve öz güzelliği brokeback mountain filminin soundtrack'inde yer almıştır.
alejandro gonzalez inarritu filmlerini müzikal olarak yeniden çeken şahane bir müzisyen.
insanı lime lime etme kapasitesine haiz, müthiş ezgilerin yaratıcısı; müthiş insan.
harika soundtrackler yapar, dinletir, sevdirir kendisini.
insanı masalsı diyarlara götüren ve ''gitmek istemiyorum, çıkmak istemiyorum bu diyardan! rüyaysa bu lütfen allahım öyle kalsın! memnunum ben hayatımdan. zaten gerçek dünyanın ne hayrını gördüm ki, bırak burda kalayım işte. uyandırma beni bu eşsiz, güzel düşümden, uyansam ne olacak ki hem? dünün aynısını yaşamaktan bıktım, usandım. ben bu ezgilerle beraber yaşamak istiyorum işte anla artık! beni bundan mahrum etme!'' gibi epik ve duygusal mısraları dilimize, kızgın bir demir ile dağlayan usta sanatçı.

babel filmindeki o eşsiz ezgiler hala kulaklarımda çınlar, hala beni başka alemlere götürür. inanılmaz bir duygu yoğunuluğu vardır şarkılarında ki ezgilerinin her notası başka bir masalı anlatır...

hepimiz bu fani dünyanın riyakar insanlarından, riyakar hayatlarından bıkmışızdır, gına gelmişizdir. sürekli başka bir alemde yaşama gereği hissetmişizdir, işte böyle bir durumda rüyalar devreye girer ve bizi bu bok çukuru dünyadan götürür. ama rüyalar sadece uyku sırasında çıkmaz karşımıza...

uyanıkken rüya mı görmek istiyorsunuz, o zaman gustavo'dan hiding it ve deportation/iguazu parçalarını dinlemelisiniz. yüzünüz düşecek, geçmişiniz aklınıza gelecek ve geçmişin muhasebesini yapacaksınız...
kendini sıkmadan sade ve zarif kompozisyonlar ortaya çıkarıyor. flütte ara tokatlian'ın olduğu arco iris grubuyla müzik yapmaya başladı. 2000'li yıllarda film müziklerine yoğunlaştı. piyano, gitar ve çarango çalabiliyor.
amores perros' un final sahnesinin müziği buna aittir.

(bkz: atacama)
motorsiklet günlükleri'nin müzikleri de bu zâta aittir.
özellikle naughty dog tarafından PlayStation a özel geliştirilen last of us adlı oyunun müzikleriyle tek telimeyle inanılmaz işler ortaya koymuş müzik dehası.
Amores perros filminin müziğini yapan kişi. Filmin dumura uğratmasi yetmezmiş gibi bir de bu müzikle yıkılıp durduk.
The last of us oyunun bir çok şarkısı sanat eseri niteliğinde. Benim gibi ruh hâlinin %98 i hüzünden oluşan arkadaşlar için tavsiyemdir.
Bir diğeri için (bkz: ludovico eunadi)
güncel Önemli Başlıklar