1. 1.
  popüler kültüre hitap etmeyen deneysel filmler yapan, hatta bir çok filmi kültleşmiş ama tanınmamış fantastik yönetmen. eşcinsel olması kötü bir durum değildir;aksine eşcinsel olması, eşcinselliği ya da hayata dair bir çok başka kavramı bambaşka bir gözle görmesini ve bize aktarmasını sağlamıştır muhtemelen.
  (bkz: my own private idaho)
  1 -2 ... danaid
 2. 2.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=218432
  ... arsmagna
 3. 3.
  last days filminin de yonetmenligini yapmis ve izlerken yormayan ama etkileyici filmlere bir yenisini eklemis yonetmen.
  1 ... bilmem
 4. 4.
  bu yılki istanbul film festivali'nde ödülünü aldıktan sonra iki büklüm vaziyette utangaç bir sesle teşekkür eden, amerikan bağımsız sinemasının usta yönetmeni.

  (bkz: good will hunting)
  1 ... louis cyphre
 5. 5.
  fil son derece kendine özgü temposuz temposuyla ancak ikinci ya da üçüncü seyredilişte kurgunun ne kadar zekice olduğunun farkına varılmaya başlamasıyla, yürüyen kamerası aynı mekanda zamanın birbirine farklı zamanlamalarla eklenmesiyle yönetmenin sinema anlayışı hakkında fikir edinmek isteyen benim gibi sinema cahillerine önerilebilecek güzel bir kapı koludur. yanlış hatırlamıyorsam cannes'da özel bir ödül alarak onurlandırıldı. bu yaşlı tilkiye yakışır bence.
  ... ditty
 6. 6.
  fil, can dostum, benim güzel ıdaho'm, milk,son günler, paranoid park filmlerinin yönetmeni. tarzıyla dikkat çekebilen, her yeni projesini merakla beklediğim dahi.
  ... maymundangelemeyen
 7. 6.
  (d. 24 Temmuz 1952). ABD'li yönetmen, müzisyen ve senaryo yazarı. Şu anda Portland, Oregon, ABD'de yaşamaktadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Gus_Van_Sant
  ... hasmet ibriktaroglu