bugün

Mutsuz olduğumda oynayarak kendimi dünyadan soyutladığım oyun.
Parayla aldığım ilk oyun, bayramlık harçlığımla almıştım. Yaklaşık 20 liraydı.

Bununla birlikte medal of honor'da almıştım.
Efsanedir. Zamanında az vaktimizi çalmadı ama eğlendirdi de hakkını yiyemem.
Ciktiktan 5-6 gun sonra korsan cdciden almistim. O zamanlar dvd yapmazdi korsancilar. 6 cd di toplam. Kac sene once. 22 yasinda olduguma gore suan o zamanlar 10 falandim herhalde. Eve gittim kurdum. Habire bisiklet surerdim oyunda. Bisiklet surmek yeni eklenmisti cunku. Ne guzel gunlerdi. Tek derdim acaba calistirirmi bilgisayarim falan diye dusunurdum.
https://www.youtube.com/watch?v=Kk21mvw9AK4
kahvaltı yerine. https://www.youtube.com/watch?v=HxRP6Hfkq0E
sonuna kadar bitirdiğim tek strateji oyunudur. dehşet verici bir güzelliği var. o zamanlar öğrenciydim yaz tatilinde kuzenimle bitirmiştik, o yazı hiç unutmam.
hem bahçe küreği hem de savaş uçağı kullanmanın yarattığı o "vay amk" şaşkınlığı ölene kadar unutulmayacak olan oyun. her şey vardı oyunda arkadaş. duygu, olay, mekan, teçhizat, alet, edevat.
Los Santos şehrinin atmosferi beni kendine çekiyor.
Gerçekten çekiyor, şehrin o havası nedense içimde bazı duyguların tetiklenmesine sebep oluyor.
Og loc'un olduğu görevler oldukça keyif verir. Dillere destan bir kahkası vardır. Gangsta rapçi dostumuz kahkaha atınca bir anlığına güzelleşir dünya.

https://youtu.be/pTFloLssM6k
yansıttmak istediği atmosferi kusursuz yansıtan bir oyundu. Hâla imkanım olursa san andreas multiplayer'ı oynarım.
belki de hayatımda en uzun süre oynadığım oyun. haritasını, görevlerini, şifrelerini hala ezbere bilirim. 7-8 saat deliler gibi oynayıp, bol pantolonumu bol tişörtümü giyip, capimi takıp bakırköy sokaklarında ice cube dinleye dinleye dolanırdım arkadaşlarımla. tren istasyonuna san andreas grafitileri atar, crip walk çalışırdık. 5 tişörtü var, geçen akşam ali expresten 3 tane daha sipariş ettim, bir deli sevdadır san andreas.
bir başka tadı olan oyundur.

yok abi gta 5'ten gta 4'ten aynı tadı alamıyosun bu oyunda bişey var.
Benim bu hayattaki en iyi oyunlarım arasındadır. Nadide bir şaheser adeta.
Vice city'e hiç ısınamamış olsam da san andreas'e bayılırdım. Playstation 2 de oynaması büyük keyifti.

Uçak kaldırıp indirmekte ustalaşana kadar çok zaman harcadım. Indirmesi gerçekten zordu. Bi de su kız götürme olayını ben bir tek arabada yapabilmiştim. Eve kız atma meselesini yapmayi çok isterdim.

Şimdi olsa herhalde oyunu daha iyi oynardım. Çocukken gorev bilinci pek oturmadığı için bilardo salonunda bilardo oynamak bilardo sopasiyla adam katletmek gece kulubunü basıp ortalığı kan gölüne çevirmek striptizcilere para yedirip sonra o güzel kadınların benim olmayacaklarını anlayınca kurşuna dizmek ve verdiğim paraları geri toplamak ve at yarışı hastalıģına kapılmak gibi kötu alışkanliklara sahip olmuştum.

Insan oyun bile olsa bir şeyleri elde etmek istiyordu. Olmayinca da öfkelenip bir yerden acisını çıkartmalıydı.

En son cd'yi kırdığımı ve buna çok pişman olduğumu hatirlıyorum.

Annem sana artık cd md yok dediydi.

Ne deli bir çocukluktu ah ah.
(bkz: grand theft auto san andreas)
efsane gta oyunudur en iyi 3 te yer alır. en zor görevi zero adlı herifin ikinci görevi olan rc baron ile kargoları patlatmaktır. benzin az ve süreniz var ayrıca . ama çok zevkli ve güzel bir hikayeye sahiptir. ayrıca çok fazla myth barındıran bir oyundur içerisinde.
Carl Johnson, Los Santos'da dört kardeşi ve annesi ile kendi çapında bir hayat sürmektedir. Abisi Sweet, Grove Street Families çetesinin lideridir. Çete, düşmanları Ballas ve Los Santos Vagos çeteleri ile sürekli çatışma halindedir. Bu olaylar çerçevesinde Carl'ın diğer kardeşi Brian ölür. Bu kayıptan sonra Carl, Liberty City'e taşınmaya karar verir. Aradan geçen yıllar içinde Grove Street Families'in önde gelen diğer iki üyesinden biri olan Big Smoke, paraya ve güce kendini kaptırması sonucu çeteye ihanet ederek Ballas'a geçer. Bu ihaneti sırasında Grove Street'in önemli üyelerinden biri olan Ryder'in aklını çekerek onun da Ballas'a geçmesini sağlar. Sonrasında ise Sweet'i öldürüp çeteyi çökertmek için Los Santos Polis Departmanı'nın kötü polisleri ile -C.R.A.S.H olarak bilinirler- işbirliği yaparlar. Bu plan çerçevesinde Ballas'ların yeşil Sabre adlı arabası ile bir anda bölgeyi basıp evi tarayarak Sweet'i öldüreceklerdir. Plan aynen işler ancak Sweet evde değildir. Anne Beverly Johnson açılan ateşin hedefi olur ve ölür. Bu olaydan sonra Carl, eve dönmeye karar verir.

Eve dönen Carl, her şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Öte yandan Johnson kardeşler, yapılan ihanetin hala farkında değildir ve Big Smoke ve Ryder halen Grove Street üyesi gibi dolanmaktadırlar. Carl'ın gelişi ile çete tekrar toparlanmaya başlar. Carl, Ryder ile birlikte çetenin silah ihtiyacını karşılar. Ayrıca Carl, Big Smoke'nun bazı özel işlerinde ona yardımcı olur. Grove Street dörtlüsü, zaman içerisinde Ballas'a darbe üstüne darbe vurur, öyle ki Ballas çetesinin lideri Kane'yi öldürürler. Ballas, Grove Street karşısında iyice etkisini yitirmeye başlar. Bu olaylar sırasında CJ'nin kız kardeşinin sevgilisi ve Varrios Los Aztecaz çetesinin lideri Cesar Vialpando, yapılan ihanetin farkına varır ve CJ'ye haber verir. Bütün olanlara şahit olan CJ, Big Smoke ve Ryder'e derin bir kin besler. CJ, durumu acilen Sweet'e bildirmek için harekete geçer ancak Sweet o sırada Ballaslılarla çatışmaya girmiş ve yaralanmıştır. Bölgeye gelen Carl, Ballaslıları püskürtür ancak polisler mekanı basar. Yaralı kardeşini bırakmayan CJ, tutuklanır.

Bu olaydan sonra Sweet, hapse girmiştir. Carl ise C.R.A.S.H polisleri Tenpenny ve Pulaski tarafından Los Santos dışına sürülmüştür. Big Smoke ise Ballas'ın başına geçerek kendi uyuşturucu binasını kurar. Grove Street ise tarih olmuştur. CJ, Katalina adlı bir kadınla tanışır ve onunla beraber dört ayrı kasabada dört ayrı yeri soyarak parasını katlar. Aynı zamanda, bu bölgelerde yaptığı yarışlarda San Fierro'da bir garaj kazanır ve Triad çetesinin lideri Wu Zi Mu (Woozie) ile tanışır.

San Fierro'ya geçen CJ, kendisine verilen garajın çok iyi durumda olmadığını fark eder. Şehrin dört bir yanını dolaşıp topladığı ekiple garajı çalışabilir bir hale getirir. Bu yolda Cesar ve Kendl CJ'nin hep yanında bulunmuştur. CJ,öte yandan Woozie'ye birçok konuda yardımda bulunur. Bu olaylar ikili arasında sağlam bir dostluğa vesile olur. CJ ve Cesar, Ryder'in izini bulmayı başarır. Ryder'in üç ayrı kişi ile iş çevirdiğini öğrenirler. Bunlardan birincisi, San Fierro Rifa çetesinin lideri T-Bone Mendez, Jizzy ve eli her yere uzanabilen mafya babası Mike Toreno'dur. CJ,Jizzy'in yanına yaklaşarak onun güvenini kazanır sonrasında onu öldürür. Bu işi bitirdikten sonra bir iskelede toplantı yapan Mendez ve Ryder'a baskın düzenleyerek ikisini de öldürür. En son, helikopterle kaçmaya çalışan Toreno'yu da öldürür.

Bütün bu olaylardan sonra CJ'ye bilinmedik bir kişiden telefon gelir. Adamın söylediği konuma giden CJ, Toreno'nun ölmediğini fark eder. Toreno, CJ'ye bu kırsal kesimde birçok işini yaptırır. Öte yandan Woozie, Las Venturas'ta açtığı kumarhaneye CJ'yi de ortak eder. CJ, uzun bir süre de Las Venturas'ta etkinlik gösterir. Burada Vice City'den bilinen Kent Paul, Madd Dogg ve Ken Rosenberg ile yolu kesişir.

Las Venturas'ta birçok işini halleden CJ, Los Santos'a geri döner. Toreno ise CJ'nin kendisine yaptığı yardımlardan dolayı Sweet'in hapisten çıkmasına yardımcı olur. Sweet hapisten çıkınca çetenin yok olduğunu, CJ'nin başka işlerle meşgul olduğunu anlayınca büyük tepki gösterir. Kendi evine geri dönen Sweet, kısa surede Grove Street Families'i tekrar ayağa kaldırır. CJ ise Los Santos'ta birçok bölgeyi tekrar ele geçirerek diğer çetelerin etkinliğini kırar. En son Big Smoke'nun yerini öğrenen Johnson kardeşler, Smoke'un mekânına baskın düzenler. Uzun süren çatışma sonucu CJ, Smoke'u yakalayıp öldürür. O sırada oraya giren Tenpenny, paraları çalıp kaçar. Johnson kardeşler, bir itfaiye aracı ile kaçan Tenpenny'nin peşine düşer. Uzun süren kovalamaca sonucu Tenpenny itfaiye aracının kontrolünü kaybedip Grove Street'e uçar ve ölür. Bütün belaları başlarından def eden Johnson ailesi, normal yaşamlarına geri döner.

https://tr.m.wikipedia.or...d_Theft_Auto:_San_Andreas

görsel
shit cj shit repliği halen akıllarda olan oyundur. bitirdiğim tek strateji oyunudur.
2020'de hâlâ en çok oynanan oyunlar listesindeydi. Bence 2021'de de durum değişmeyecektir. Gta: San Andreas gibisi bir daha gelmeyecektir.
"oh shit here we go again" repliği ile başlayan "goodbye, officer" repliği ile biten rakstar oyunu.
Devasa haritası ile kalbimizde taht kurmuş oyun.
2012de bilgisayarımı aldıgım günden beri oynadıgım oyun. hala daha oynarım. mtaya girince çıkamıyonuz. bence gelmiş geçmiş en iyi oyun.
Vice city bitti sıra bunda. Lowrider görevini cheat engine ile halletcem.
Çocukluğumun efsane oyunu.