bugün

resmi sitelerinde biyografilerini şu şekilde tanıtan grup:
1993 yılında Emre Akdeniz ve Selçuk Mısırlıoğlu tarafından isimsiz olarak kuruldu. Daha sonra basçı Kutay Yurdaer'in katılımıyla "Grizu" adını aldı. Yıllarca haftasonlarını kiralık prova stüdyolarında geçirdiler. Sayısız davulcu geldi gitti, en uzun süre Altuğ Yıldız ve Veysel Ahmet baget salladı, Sabri Kalaycıoğlu gitar çaldı. 96'da ilk albümleri Ada Müzikten çıktı, handikaplarına karşın samimi ve renkli yapısıyla dikkat çekti. "Bütün Bunlar Düş" parçasına çektikleri klip sınırlı bir dinleyici kitlesiyle tanışmalarını sağladı. Grubun fanatik dinleyicileri aynı klibin bir TV programında iki yıla yakın listede yer almasını sağladılar. Albüm öncesi ve sonrası pekçok üniversitede ve birkaç barda çaldılar, bazı TV ve radyo programlarına katıldılar. Hayatın getirdikleriyle beraber bu kadro son buldu.

2001'de bugünkü kadro oluşturuldu ve daha olgun ve modern bir müzik yolunda çalışmaya başladılar.
dün gece geç geldim diye annem kızdı bazıları hiç gelmiyor dizelerinin yazarı grup
(bkz: bütün bunlar düş)
(bkz: bira ve kahve)
(bkz: bütün bunlar düş)
sen uyurken adındaki yeni albümlerine ait şarkılarına çektiği kliple çok sağlam dönüceklerini gösteren grup http://www.grizu.com
tuzlabuz adlı albümlerinin içeriği şöyledir:

Bir daha asla
dalga
bira ve kahve
köpek
kan ve para
sen bir hiçsin
tuzlabuz
bütün bunlar düş
ölüm
ladin
kan ve para ,bira ve kahve,bir daha asla gibi süper şarkılara imza atmış gruptur.Oldukça eskilerdir ancak az bilinirler.Bir kere dinledinizmi albümlerini esiri olursunuz
patlıyor bu. tehlikeli birşey.
resmi sitelerinden yeni albümünden tek rüya ve sen uyurken adlı şarkılarının indirilebildiği grup..
(bkz: tek rüya)
evde "dün gece geç geldim diye annem kızmış, bazıları hiç dönmüyor" diye bağırarak söylediğimiz, ergenlik çağında asilik yapmamıza uzun dönem yardım ve yataklık etmiş şarkıyı yapan grup
özleten grup. bira ve kahve adlı şarkıları çok güzeldir.olsalar da dinlesek.
maden ocaklarinda bulunabilen ve belirli bir konsantrasyona eristiginde patlayabilen zehirli bir gaz * . metan - hava karisimi olarak da adlandirildigina sahit olunulmustur..
bira ve kahve şarkısıyla tanıdığımız kişiler.solisti pek kişiliğini bulamamış bir kimse. ilk zamanları marlyn manson son hali ise ville valo bürüntülü,nasıl konuşacağını bilmeyen biridir. (bkz: uzak kişilik)
dün gece geç geldim diye kızmış annem, bazıları hiç dönmüyor.
sözüyle beni koparmış gruptur.
vokalisti marilyn manson'a benzemeyen grup. grizu 1993 yılında kurulmuştur ve 1995 yılında Sweet Dreams ile ün kazanan marilyn manson kişisini ve grubunu henüz o yıllarda tanımamaktadır.
ikinci albümlerinin kayıdı icin studyoya girmiş belkide cıkmıs olan muzik grubu.
ikinci albümlerini tamamlamış ancak plak şirketinin ticari kaygısı ve korsan tehdidi yüzünden albümü çıkarmak istememesi üzerine yeni bir plak şirketi arayışına girmiş grup. bu gidişle albümü hayal olup konserleriyle yetinilesi grup.
Büyük tahrip gücüne ve yıkım etkisine sahip,kömür madenlerinin korkulu rüyası olan ve ülkemizde de sık görülen zehirli bir gaz.
bütün bunlar düş diye bir şarkılar var bunların.çok da guzel ve enteresandır.
ikinci albümlerinin kayıtları henüz bittiğinden, plak şirketinin korsan tehdidi ve ticari kaygılarla yan çizmesinin mümkün olmadığı*, aksine volkan başaran gibi bir prodüktörün arkasında olduğu grup.

grubun son kadrosunda emre şen yer almaktadır ki bu adama 15 saniye sözlü olarak anlatılan ve daha evvel hiç dinlemediği bir şarkıyı bile, orijinalinden daha iyi çalabilecek hayvanlıkta gitar hakimiyetine sahiptir. jazz stop'da dinlenebilir. albümün son şarkılarından "tek rüya" ilgili linkten dinlenebilir.

"sebep" gibi bir şarkıları da vardır ki, diğer tüm yeni şarkıları gibi çok sağlam bir sound ve lirik düzenine sahiptir.

http://profile.myspace.co...le&friendID=124427557

albüm, eylül ayında piyasaya çıkacaktır.
"beyaz pantolonunu okşamak için tokadını bile yiyebilirdim" gibi sapığım ben diye bağrınan hoş vokalli bir grup...
Sözcüklerin hepsi pusu
içindeki dilsiz çocuk
Çengel yürek, sarsak adım
Kırışmış kafesi yüzünün
Bu rol sana sepya
Alnın eski Türkçe yazısı
Taahhütlü sözcükler
Çık bu oyundan çık! Her replik sobe
Sözcüklerin gönderdiği yerden
Kim sağ salim dönebilmiş geriye
Çok azı gittiği gibi kalır
gönderildiği yerde: metruk anlam, tenha dilek
atomize edildiğin dil oyunlarının içinde saklı
Grizu: karşı tehlike
Kundakçı laser yakıyor jeneriği

Gittikçe genişleyen bir perde
kalır
gittikçe genişleyen bir perdede

(bkz: murathan mungan)
Seni düşünüyorum bu gece gene
Benden kurtulmasını bilirsin diye
Bunca güzellik varken çevrede
Dün geceki dostum yine bira ve kahve

Uzun bir yoldan sonra unuturdum
Bir gün belki seni tekrar görürdüm
Beyaz pantalonunu okşamak için
Tokadını bile yiyebilirdim

Hüzünlü bir şarkı söylüyorum
Yine beni üzmesini bilirsin diye
Bir kaç fotoğraf yolladım gizlice
Bira ve kahve..

Güzeldin ve biraz serseriydin
Çoğu şeyi iyi hayal edebilirdin
Peşinden koşturmak için herkesi
Kalçanı çalkalamayı da bilirdin

Seni düşünüyordum bu gece gene
Benden kurtulmasını bilirsin diye
Bunca güzellik varken çevrede

Bira ve kahve..

Bazen benim olmasan da
Bazen bana bakmasan da
Sen hep yanımdasın

Bazen benim olmasan da
Bazen bana bakmasan da
Sen hep yanımdasın

Bira ve kahve..

en güzel şarkılarından biridir.
metan gazının başı çektigi gazlar topluluğunun, sıkışma sonucu ateşle tepkimeye girip, yıkıcı etkilere maruz bırakan patlama çeşididir.Sadece kömürde değil eriyik bitki atıklarında görülmesi muhtemel gaz patlaması.
volkan başaran prodüktörlüğündeki albüm kayıtlarının büyük çoğunluğu tamamlanmış, sonbaharda çıkacak yeni albümleri için geri sayıma başlamış grup. birçok müzik şirketinden teklif almasının akabinde pasaj müzik'le çalışma kararı almıştır.

günümüzde yeni albüm çıkarmış birçok grup, vakt-i zamanında emre akdeniz'in "bütün bunlar düş" tınılarıyla stüdyolarda gazlanmıştır.

eko tv'nin güven erkin erkal'lı, şebek dergisinin kutsal katalizör olduğu zamanlardan bugüne kadar bekleyen fanlarını da bu vesileyle şenlendirecek, yeni yetme veletlere de "bu müzik böyle yapılır" dedirtecektir muhtemelen.