1. 1.
  fotoğraflarıyla konuklarını ağırlayan bursa'daki cafe-restaurant.

  http://www.grencafe.com/
  1 ... la paz
 2. 2.
  harika bir sohbet ortamı yakalayabileceğiniz bursa'nın nadide mekanlarından sadece biri.
  1 -3 ... turkof
 3. 3.
  (bkz: green cafe)
  ... cavit
 4. 4.
  kendine hayran bırakan bir sıcaklığa sahip olan, yemekleri harika, çalışanları can, türk kahvesi muhteşem, üstünü sımsıkı kapamakla iyi yapmamış, dolup taşmasıyla müşteri olan beni*, hak ettiği yerde olması bakımından çok sevindiren cafedir. cafeyi ve önünü mekan edinen * motorcu kişilikleri motorlarına bindirip evlerine gönderme isteği uyandıran bursa'nın en güzel cafesidir.
  4 -1 ... syberia
 5. 5.
  açılmasaydı bursalı gençler ne yapardı diye merak içerisindeyim. bursa' nın yarısının fotoğrafçı olmasına neden olan mekan. e normal tabii gitar çalmanın o kadar popülaritesi kalmadı artık. sanatçı ruhlu ülkemi seviyorum.

  edit: şu editi yazmam gerek; şimdi ben fotoğrafdan anlamam ama sağlam bir sinema izleyicisiyimdir. biraz da olsa görsel algım vardır yani. ben şimdi o cafenin müdavimlerinin çektiği fotolara bakıyorum da hepsi aynı arkadaş. yani bir yaratıcılık, özgün bir kompozisyon yaratma vs yok. aynı kompozisyonlarla çekilmiş sayısız fotoğrafı birbirine gösterip duruyorlar ama hepsi kendini ara güler sanıyor.
  5 ... johnnyturhan
 6. 6.
  zengin mönüsüyle ve uygun fiyatlarıyla bursa'nın en güzel mekanlarından biri.*
  2 -2 ... mela
 7. 7.
  kendi halinde gibi görünse de, fotoğraflarıyla başka bir dünyaya açılan bir giriş. loş ışıkla akşam karanlığında çok hoş görünüyor. müşterileri henüz 30' una gelmemiş genç kesim genelde.
  2 -3 ... unidentified stranger
 8. 8.
  harika bi mekandır. bilhassa kışın bursanın uludağdan esen kuru ayazını yedikten sonra gidebileceğiniz ve harika sıcak çikolatasıyla kendinize gelebileceğiniz sevimli hoş bir cafedir.
  2 -2 ... gobislisiniseven
 9. 9.
  güzel atmosferinin yanında, heykel gençliğinin biraz da olsa daha mantıklı insanlarının geldiği bir mekan olduğu için tercih edilmektedir. yemeklerinin harika oluşu tercih sebepleri arasında sayılabilir fakat son yıllarda -marjinal bir mekan olduğu için- eline makine alan herkes 'bursada kaç entelektüel var yahu' tavrıyla mekana renk veriyorlar. artık fotoğraf karelerinin fenomeni olmuş bir mekan. gülüyor eğleniyoruz.
  2 -1 ... malloy
 10. 10.
  deprem mağduru sanatçılara destek oluşturmak için yapılan sıra dışı bir etkinlik olan erciş van göl diyarı fotoğraf sergisi yarın bursa'da, gren cafe'de açılıyor. 31 aralık'a kadar orada.

  saat 19.00 da açılış kokteyli var. bursalı tüm erciş, van dostları, fotoğraf meraklıları açılışa bekleniyor. http://www.grencafe.com/gp/

  deprem mağduru 5 ercişli fotoğrafçının eserlerinden oluşan sergi, deprem öncesindeki göl diyarını harika biçimde sunuyor. sergi önce 15 kasım'da istanbul'da bir tekstil atölyesinde açıldı, orada 50 fotoğraf satıldı. sonra 25 kasım'da izmir'e gitti, orada 4 fotoğraf satıldı... ilk maddi destek ercişli fotoğrafçıların (ağustos böceklerinin) bir kısmına ulaştırıldı.

  sergi şimdi yeniden istanbul'da, kadıköy tepe nautilus avm'de yarın açılıyor. (5 - 18 aralık 2011). 20 -31 aralık'da da bursa'ya gidecek...

  yarın 19.30'da kadıköy'deki tepe nautilus'ta açılışı yapılacak sergiye gidebilenler, dünya'da urartuca okuyup yazabilen 38. kişiyle (urartu mehmet adıyla tanınan mehmet kuşman) tanışma fırsatını yakalayabilirler. kendisi de van depremi mağduru olarak 14 yakınıyla birlikte geçici durumda istanbul'da bulunuyor... o da bir ağustos böceği sayılır... karıncaların desteğine ihtiyacı var...

  sergi proje koordinatörü ilhami mısırlıoğlu: “ikiz kızlarıma 'karınca ile ağustos böceği' masalını ne zaman okusam boğazım düğümlenirdi. 'çalışmaya övgü' yaparken sanatçılar aşağılanıyordu. bu yüzden sonunu değiştirdiğim benim masalımda karınca, kış günü kapısını çalan ağustos böceğine "bütün yaz biz çalıştık, sen çalıp oynadın; sana yiyecek yok!" demek yerine şöyle diyordu: "gel içeri kardeş, topladığımız yiyecekte senin de payın var. müziğin bize güç verdi; sen de bizim ruhumuzu doyurdun!" ağustos böceğiyle birlikte her seferinde benim de gözlerim dolardı...

  erciş depreminden zarar gören başta fotoğrafçılar olmak üzere çeşitli sanatçılara yardım için açıldı bu sergi. karıncalar, bu kez ağustos böceklerine destek vererek, klasik öykünün sonunu olumluya çeviriyor. bunun için hepimize ihtiyaçları var. lütfen bir tablo satın alın! görevliye kaydınızı yaptırın.”

  webden satın almak için:
  http://www.izmirizmir.net...ri/album.php?album_no=110
  2 -1 ... nuhungemisi