bugün

norvecli grup.eski tarzlari black metal olup,doom metal e donen grup.journey to the end of the night albumleri gayet hostur.
1990 norvec cıkıslı, sarkı sozu olayında yarmıs grup.

diskografi:
1999 Journey To The End Of The Night
2001 Light Of Day, Day Of Darkness
2003 A Blessing In Disguise
2004 Alive And Well [DVD]
2005 The Quiet Offspring
2005 The Burden Is Mine... Alone [EP]
2006 The Acoustic Verses
2007 A Night Under The Dam [DVD]

daha fazla bilgi icin: http://www.greencarnation.no
gerçekten olağanüstü bir grup. son zamanlarda progresifleşerek iyice yarmışlardır. yine norveçli (bkz: in the woods) grubuyla beraber anılırlar. 2006 (bkz: the acoustic verses) albümü şahanedir.
elemanlar:

Kjetil Nordhus: Vokal
Terje Vik Shei (Tchort): Gitar
Bjørn Harstad: Gitar
Stein Roger Sordal: Bas Gitar, Gitar, Arp
Øystein Tønnessen: Klavye
Tommy Jackson: Bateri
dağıldılar bu yaz ortasında. üzüldüm. gec buldum erken kaybettim olayı oldu.
light of day,day of darkness gibi müthiş bir albüm yapmış norveçli progressive-doom metal grubudur.albüm tek bir partçadan oluşmakta* ve 60 dakikalık müthiş bir müzik ziyafeti sunmaktadır.
(bkz: Alone)
alone adlı şarkısı sevdiren grup. dinleyin dinlettirin.
last fmin "opeth benzeri gruplar" grubundan bulduğum başarılı grup. the acoustic verses albümü akustik parçalar sevenler için birebir.
the acoustic verses ile olayı bitirmiş, kadife sesli bir vokaliste sahip süper progresif oluşum.
(bkz: the acoustic verses) ve (bkz: light of day day of darkness) albümleri ayrı olan grup.
iskandinav ülkelerden çıkan grupların çoğunlukla kaliteli müzik yapmasının sebebi nedir diye düşündüren gruplardan biri. Norveç kökenli Emrperor'un eski basçısı Tchortun önderliğinde kurulan başlangıçta Death metal' e yakın bir tarzda müzik yapan daha sonra Doom ve Progressive öğelerle müzik kariyerinin zirvesine ulaşan gruptur.
Öne çıkan albümleri light of day , day of darkness ve insanı kelimenin tam anlamıyla kalbinden vuran Acoustic verses tir.
light of day , day of darkness in önemi grubun progressive metal e geçiş yapması ve albümün tek şarkıdan oluşmasıdır. 60 dakikalık bir şarkı mı? diye soranlar için söyleyebileceğim tek şey şarkı değil müzikal bir şölendir olacaktır.
Acoustic verses çoğunlukla Alone ile hatırlansa da 9-29-045 - Part 1:My Greater Cause/Part 2: Homecoming/Part 3:House of Cards gibi 15 dakikalık bir kalp ağrısını taşımasıyla ayrı bir yere sahiptir benim için.
Grubun duygusal , daha doğrusu bu kadar hüzünlü yapısının temelinde ise Tchort'un küçük yaştaki kızını toprağa vermiş olması yatar. Child's play serisi de Tchort'un ölen kızı için yazılmıştır.
Grubu Progressive metal kulvarına asıl taşıyan albüm ise The quiet Offspringtir.
içinde neredeyse tüm metal türevlerini bulabileceğiniz bir grup olarak dağılmıştır.
tek kelime ile anlatmak gerekirse ''kaliteli''
çok sevdiğim bir uuserı en çok etkileyen şarkıdır. şu anda msnden gelmektedir kendileri.
kemancısının hayvanlar gibi çaldığı grup.
çok sağlam gruptur.
eğer kulaklarınız, gerçek bir progressive metal dinlemek istiyorsa adersiniz green carnation olmalıdır.
under eternal stars adlı uzun ama aşmış şarkıyı yapan grup.
Yeni keşfettiğim ve bu kadar geç kaldığım için üzüldüğüm grup. Lullaby in winter ile tanıdım fakat yetti "ararığımı buldum" demem için. Progressive ve doom karışımı parçalarının genel havası. Hissettiğin ve yansıtabileceğin tüm ruhu içinde barındırıyor.
% 80 Maybe ile başlanacak grup.

Bi' gün oturun ve a night under the dam'i dinleyin. Baştan sona. iyileşir misiniz yoksa iyice boka mı batarsınız bilemiyorum şu an (benim başıma her dinleyişimde biri geliyor)

Demiş ve taslaklara kaydetmişim. iki gözümün çiçekleri 22 Nisan'da Zorlu'da olacaklar. Duyduğum andan beri kalbim sıkışıyor heyecandan. Pain of Salvation ve Anneke van Giersbergen de aynı heyecanı yaşatmıştı. Beklemedeyiz!