1. 1.
  progressive rock / metal denince akla gelen isveçli grup
  3 -1 ... yes
 2. 2.
  Daniel Gildenlöw gibi dünyanın en yaratıcı müzisyenlerinden birine sahip ve yine Daniel Gildenlöw gibi dünyanın en aşmış vokalistine sahip isveçli süper grup.Progressive rock/metaldir tarz.
  2 ... gilberto
 3. 3.
  bir "second love" adlı parçaları vardır ki,yer bitirir adamı..
  2 ... stranger
 4. 4.
  progressive rock/metal icra eden isveçli grup.kadrosu soyledir:

  daniel gildenlow, ana vokaller and gitar
  johan hallgren, gitar and vokaller
  johan langell, davul and vokaller
  kristoffer gildenlow, bas and vokaller
  fredrik hermansson, keyboards

  ancak yakin zamanda bas gitarist ayrilan ve yeni bir bas gitarist arayan grup.Daniel Gildenlöw gibi muzik dünyasinin en guclu insanlarindan birini bunyesinde barindirir ki kendisi grubun beynidir.Cok iyi vokal yapabilmekte olup ses aralığı cok tiz seslerden cok pes seslere kadar değişir ve kendine has yumuşak bir sesi vardır.Ayrıca iyi gitar calar.Onun disinda cok iyi davul caldigi da rock the nations da gozlenmistir.Cok fazla okuyan,bilimsel ve siyasi konulara ilgili entelektuel,zengin birikime sahip akıllı bir insandır.Yaratilis uzerine bir felsefi makale denilebilecek kadar guclu son albumu be nin konsepti incelenerek bu yonu anlasilabilir.

  Daniel Gildenlöw'ün kardeşi olan bas gitarist kristoffer gildenlöw'ün Hollanda'da yasamasi dolayısıyla,mesafe sorunu yuzunden grupla yolları ayrılmıstır.An itibariyle yeni aranan bas gitarist muzikal olarak,kulak,armoni ve bas gitar teknigi olarak yuksek yetilere sahip olması istenmektedir.
  2 -1 ... burningfingers
 5. 5.
  cok fazla deneysel grup.ya albumlerini ben anlayamiyorum ya da cok kotu muzik yapiyolar.
  1 -3 ... a fine day to exit
 6. 6.
  pilgrim gibi çok hoş bir parçayı yaratmış, isveçli grup.
  1 ... eqin
 7. 7.
  canli performanslari iyi olan ve canli görülmesi tavsiye edilebilecek bir grup
  ... lalapunx
 8. 8.
  kanımca şu an aktif progressive metal grupları içinde en iyi olanı;tabii queensryche ve fates warning i saymıyorum.kaliteli müzik yaparken duyguyu da iyi katmayı başarıyor.
  1 ... disco inferno
 9. 9.
  daniel gildenlöw gibi dehset bir vokale, remedy lane ve be gibi harika albumlere sahip; yakında dream theater'ı sollayacagı soylenen leziz progressive grubu.
  ... catherine blake
 10. 10.
  her albümlerinde tarzları değişen ama yine de kendilerine has bir şeyleri barındıran progressive metal grubu. en olgun ve karmaşık görünen albümleri aynı zamanda son albümleri de olan b.e. dir.
  1 ... facedancer