1. 1.
  (bkz: yunan)
  -1 ... haznedaroğlu
 2. 2.
  r özürlü insanların geek diye okuyup konuyu çok başka götürebilecekleri kelime.
  ... amadeus
 3. 3.
  abc family'de 2. sezonu devam eden, fraternity ve sorority'ler içinde gelişen olayları konu edinen güzel gençlik dizisi. her şeyden önce birçok gençlik dizisinde olduğu gibi 15 yaşındaki karakterler 25 yaşındaki aktör ve aktrisler tarafından canlandırılmıyor. dizi üniversite hayatını anlatıyor ve oyuncular da yaşları itibariyle gayet uygunlar. bu nedenle dizi yapmacık olmaktan kurtuluyor. bir de konusu gayet sade, zorlama bir senaryo söz konusu değil bu nedenle de keyifle izlenebiliyor. eğlencelik diziler arasında en başarılı olan dizilerden..
  1 ... panicattack
 4. 4.
  gençlik dizisidir. lakin türkiye'de olmayan üniversite hayatını gözlerimize sokarak "ah ulan ah" dedirtmektedir.
  2 ... fabala
 5. 5.
  anlamı "düzenbaz dolandırıcı" olan kelimedir. 1970'li yıllardan sonra ansiklopedilerden çıkarılmış.
  3 ... pergamon
 6. 6.
  digiturk sayesinde beni yerlere yatırmayı başarmış dizi.

  şöyle ki, dizinin adı olan greek, adını fraternity ve sorority gruplarının yunan isimlerine sahip olmasından yola çıkarak konmuş.

  bizim müthiş digiturk ne yapmış peki?

  dizinin tanıtımından iki cümle: "o artık bir yunan üniversitesinde. ve bu sisteme alışmaya çalışıyor."

  hayır başta yanlış anladınız derim(ki aslında onu da dememem lazım), ama dizinin bir çok kısmında ohio ile alakalı referanslar var, bari bunu gördükten sonra değiştirseydiniz tanıtımınızı. ayıp denen bir şey var.

  amerika'da geçen bir dizinin 2 senedir yunanistanda geçtiğini zanneden kaç tane türk seyircisi olduğunu o kadar çok merak ediyorum ki..
  4 ... temporarypeace
 7. 7.
  eskiden tnt de yayınlanmakta olan çok hoş bir gençlik dizisidir.yayınlanmasının kesilmesinden sonra izleyicilerini üzmüştür.
  ... partystarter
 8. 8.
  ingilizce yunan.
  ... thebash
 9. 9.
  tipik amerikan "insanlar yemeyip, içmeyip seks yapmalı" mantalitesinin üniversitedeki genç ahaliye indirgenmiş halini sergileyen dizi. karakterlerimiz oldukça sevişgen. aile dizisi değil. hiç tasvip etmiyoruz. yarın öbürgün bunun da türkiye'ye uyarlanmış versiyonuyla karşılaşmayalım sonra.
  ... limon aromali gazli icecek
 10. 10.
  (bkz: hellas)
  ... venusss