bugün

gerçek gravity budur yıllardır breakdance camiasında esitiriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=NfQDRYDjdO4
duyunca aklıma "1/2 gt kare" formulünü getiren lanet kelime.
sandra bullock'un ilk defa bir rolün hakkını verdiğini gördüğüm film. gravity kesinlikle muhteşem . sıradan film diyenlere kanmayın.
spoiler kullanmayan orospu çocuklarını gördüğümüz filmdir.

alınmayanın avradını...
izlerken atmosferine kendini kaptırabileceğiniz film. filmin bir yerinde ryan "senden nefret ediyorum uzay" dedi, ben ise beş dakika önce "uzay senin ananı sikeyim uzay" demiştim.
klişe mlişe, gayet de güzel izleten, zamanı su gibi akıtan film. görsellik çok başarılı. benim gibi de bu tarz uzay işlerine merak sardıysanız fazlasıyla tatmin edecektir.
counter oynayan lar bilir. illaki biri ''oyunu kim kurdu lan gravity 0 yapsinda biraz havada carpisak" der. ingilizce bir kelime olup Türkçede yerçekimi anlamına gelir.
görsellik dışında beş para etmez film. imdb deki o puanı hak etmiyor.
8.4 değilde 8.0 lik filmdir efendim görsellik müthiş.

--spoiler--
Gözün kaymasın devamına aman. Neyse Clooney öldükten sonra biraz bayıyo ama yinede güzel film.
--spoiler--
çok beğendiğim bir filmdir. ki bunda yalnız da değilmişim, beğenen çok kişi varmış ki imdb puanı coşmuş gitmiş.

--spoiler--

corç kuluni abinin kendini feda etmesi, sonra pırt diye gelmesi, (sanki kırmızı ışıkta duran arabanın camını tıktık'lıyor pezevenk) sonra da gerçek olmadığının anlaşılması.

gemideki gizli votka zulasını bulduydu corç abimiz be, yapılır mıydı bu?

--spoiler--

ben çok beğendim. geç oldu, ama beğendim. sandra bullock'u falan görünce "la adamlar uzay romantik komedisi yapmış" deyip girmemiştim filme, çok pişmanım.
Görsel olarak oldukça iyi ve tatmin edicidir ama genel olarak bakınca bu film 8 etmez. Ulan 2 kişilik film mi olur tiyatro mu bu amk.
--spoiler--
baş kahramanın, uzay boşluğundaki o kadar mücadeleden sonra soyuz aracıyla iran'a düşüp hava sahasını ihlal etmek, casusluk vs. suçlamasıyla idam edilmesi gerçekten çok ürkütücü.
--spoiler--
*
yerçekimi anlamına gelen ingilizce sözlük.
şu sıralar baya etkileyen film.
sinemada izlerken verdiği efekt görsellik etkisini evde izlerken vermeyecek olan filmdir.
abartıldığı kadar olmayan ama her türlü izlekliği olan bir uzay filmi.
sandra bullock'suz çok daha güzel olabilecek filmdir
En cok kafami kurcalayan fizik problemidir.
sahip olduğum yükseklik korkusundan mütevellit gergin bir vaziyette soluksuz izlediğim film. sıradan uzay filmlerinden 1 tık önde. değişik bi'hikaye bence.
Film iki kişilik tiyatro eseri gibi,sıkmadan devam eden guzel dialoglar ve gorsellik içeriyor.

--spoiler--
Bir amerikalı doktor/astronot , rus kozmonot uniformasıyla çin uzay aracıyla dunyaya donuyor.
--spoiler--
en iyi görüntü yönetimi, en iyi yapım tasarımı, en iyi görsel efekt, en iyi ses kurgusu, en iyi ses miksajı dallarında oscar'ı kucaklamasını beklediğim film. en iyi müzikte de adaylığı var. bunların içine en iyi müziği de dahil edebiliriz.

(bkz: steven price)
yeter artık kurtulacaksan kurtul dediğim filmdir. benim içime fenalık geldi amk hele o nefes alma sahneleri var ya sanırsın ben ordayımda nefes alamıyorum Doktor ryn ı yüzyılın cenabeti ilan ediyorum.. O ne şans lan öyle
oldum olası bana çok itici gelen sandra block'un film boyunca nefes alıp verme sesini dinlemekten daral getiren film olmuştur. film sonuna kadar gerim gerim germiştir ayrıca. ama en önemlisi neredeyse her amerikan filminde olduğu gibi inançlı olursak başarırız mesajını vermeden geçmemiştir.

--spoiler--
biz türkiye'de zor hayatta kalıyoruz, karı uzayda taklalar parendeler atarak dünya'ya iniş yapıyor.
--spoiler--

bir de şöyle bir durum olabilirdi. o kadar patlamadan çatlamadan oksijensiz kalmadan boşluktan yanmadan sıcaktan kurtulup taksim yakınlarındaki süs havuzuna da düşebilirdi. internet sansürü için yürüyen gençlere saldıran polis tarafından 'sen de mi gezicisin la, al kafana al amuğa goyyim' şeklinde kafasına copla vurularak öldürülebilirdi.
kesinlikle sinemada izlenilmesi gereken film.bence gayet tatmin edici olmuştur survival ruhunu iyi yansıtmışlar filmi izlerken kendinizi karakterin yerine koyun o zaman daha fazla zevk alacaksınız.
Yerçekimi (ingilizce özgün adıyla Gravity), yönetmenliğini Alfonso Cuarón'un yaptığı, bilim kurgu gerilim ve dram türündeki, 2013 ABD-Birleşik Krallık ortak yapımı üç boyutlu film. Senaryosunu Alfonso Cuarón ve oğlu Jonás Cuarón'un yazdığı filmin başrollerini Sandra Bullock veGeorge Clooney paylaşmaktadır. Uzaydaki görevleri esnasında, uzay gemilerinin hasar görmesi sonucu iki astronotun hayatta kalma mücadelesini konu alır.