bugün

grand theft auto oyununun bir versiyonu..

gerçek hayattaki versiyonu için;

http://www.youtube.com/watch?v=FudP7meoCas
son versiyonu için (bkz: gta san andreas)
Oyundaki Tomy Vercetti karakteri gibi karizmatik bir gangster, oyun dünyasına gelmemiştir.
gta: yaz sürümü
gta türk city diye bir yaması da vardı bunun. aynı arabaların çizimini değiştirip türk arabaları yapmışlardı. ilginçti, vice city'de kartalla gezmek de ayrı bir keyifti...
radyolari super olan oyundur.ozellikle v-rock kanalinda iron maiden,slayer falan calmaktadir.
buradaki tomi karakteri scarface de al pacinonun canlandırdığı tomi karateri ile birebir aynıdır.
Süper ötesi oyundur. Bütün yazım bu oyunu oynamakla geçmiştir. Hala bu oyunu hatırladığımda aklıma yaz gelir.
bugün oynamaya başladığım ve içimdeki gta aşkını yeniden alevlendiren şaheser. oynadığım diğer gta versiyonları için;

(bkz: gta 2) (bkz: gta 3)
2 yıl önce bitirdiğim sonra cd sini kaybedipte geçen ay alıp yükleyip bitirdiğim mafya oyunu
malum şifre yazıldıktan sonra arabasını yolun ortasında bırakan, elinde torbalar peşinize takılan kadınların sizi sürekli takip ettiği oyun.
görevleri,gerçekten eğlenceli ama gta san andreas'a göre daha basit olan oyun...
(bkz: gta san andreas)
son beş yılın en çok tutulan pc oyunu. arabadan in arabaya bin. karete, silah, jop ne ararsan var. oyunda amerikan polisleri öldürüldüğü için amerikada yasaklanan oyundur kendileri.
(bkz: tommy vercetti)
oyundaki bütün görevleri bitirdikten sonra ortaya çıkan savaş helikopteri ile şehirde terör estirmenin zevki benzersizdir.
oyunda ki fahişeleri ve fiyakalı adamları döverken dikkat etmek gerekir zira arada karsılık verenler çıkabiliyor.
kayseri'de gta 6 veya 7 olan, yanlış hatırlamıyorsam rockstar oyunu.
muhteşem bir oyun. istediğin gibi at koşturmaya müsait bir oyun. bastırılmış duyguları ekrana yansıtan oyun.
ilk çıktığında ne oynardık..

bi kaç şifre aspirine(güç),nuttertools(silah),seaways(denizde araç yüzeer),onspeed(hızlı hareket),professionaltools(daha iyi silahlar),panzer(tank indir)
radyoları muhteşemdir.özellikle self control çok çalınırdı radyolarında.ama acayip şiddet içeren bir oyun.çok vahşice insan öldürülürdü.
oyundaki radyolardan en baba olani emotiondur.Özellikle 80 li yıllara ait en hit parcalar sıklıkla bu radyoda calar.
bir dönemin gta serisinin ilk oyunu sandığı oyun. normalde insanları eski şeyleri bilmemekle suçlamam ama dayanamıyorum bu sefer. yani gta'yı ilk oynamamın üzerinden yıllar geçti, o zamanki zevk gerçekten tarif edilemezdi. ardından arkadaş gta 2 cdsi getirince, manyağa dönmüştüm. hemen eve yükleyip, saatlerce başında zaman geçirdim. sonrasında ise gta 3'ü aldım, tabi pc çalıştırmadı. arkadaşta oynayıp, oyundan soğumuştum. "bu ne lan midtown madness" gibi yorumları gecikmemişti, sevmemiştim oyunu resmen. akabinde çıkan vice city, internet kafelerde hayvan gibi kastırılınca insan geçmişe dönüyor tabi. ha durup dururken nerden geldi aklıma, gta 2'yi indirip, oynamak isteğindeydim, bir foruma girdim linkler için. linkleri görmek için üye oldum. tam başlığı şu şekildeydi, "gta serisi full". ulan dedim ilk oyun da var demek. tam +rep dostum, emeğe saygı diyecektim ki gta 3'ten başlamış, adeta izmirli denen hatunun zenci çıkması gibiydi. hemen yazdım "dostum full demişsin de 1-2 yok burada". hala yıkık durumdayım..
yabancı bir ülkede 14-15 yaşlarında iki çocuğun birisinin bir motorsiklet çalıp diğerinin de bir şekilde silah bulup çevrede terör estirmesine neden olan oyun. 1-2 kişi öldürmüşler. ama yine de harika bir oyun.
golf sahasındaki kodomanı odun motoruyla doğradığımız bölümde aldığım keyfi hiçbir şeyden almamışımdır.tabi akabinde vice şehri polisleri peşimize düştüydü boyacıda arabanın rengini değiştirip kurtulduyduk.zaten bendeki oyun error veriyordu ilerisi oynanmıyordu.zamanına göre 10 üzerinden 10luk bi oyundu işte.amerika'da felan çoluk çombalak takımı kendini oyuna fazla kaptırınca türkiye'de de yasaklandı.
bazen sırf polis kovalasın deyü bir iki polis motoruna allah ne verdiyse dalmışlığım vardır. bir de 4 yıldızlıyken polis helikopteri peşinize düşüyor ya işte oraya bayılıyorum. kaç allah kaç. yalnız san andreas için daha iyi diyorlar ki henüz vakıf olmadım.
playstation2 de oynanacak en güzel oyunlardan biri bence.