1. 1.
  photoshop coreldraw freehand gibi resim işleme programlarına hakim hayalgücü sağlam çizici-tasarımcıdırlar
  3 ... rakıbalık
 2. 2.
  genelı reklam sektorunde calısan, musterı temsılcılerınden uzak durmaya calısan ınsanlardır
  3 ... meleklerde aglar
 3. 3.
  grafik çizen
  -2 ... vezir tonyukuk
 4. 4.
  mac kullanıcısı.
  2 ... sıfırın altında
 5. 5.
  kızlarımızın son trendi!

  evet,her dönem farklı rüzgarlara kapılıp,değişimler içerisinde yuvarlanan kızlarımızın artık hedeflerinde grafiker erkekler yatıyor..

  zaman içerisinde "benim sevgilim zengin olsun, parası olsun", "benim sevgilim rapçi olsun,bol olsun karizması olsun",benim sevgilim rockçu olsun,hard dinlesin farklı olsun", "benim sevgilim patron olsun,gittiği yere adını götürsün,konuştumu herkez sussun" diyen kızlarımız, artık yaratıcı, tasarım ruhu gelişmiş, üretken, kendine bişeyler verebileceği, tasarımcı grafiker arkadaşlarımıza sarmış durumda..

  kimi kızlarımız işlerini güçlerini bırakıp "ben de yaratayım" tandansıyla grafikerlik yoluna baş koydularsa da, geçici bi heves olduğundan kelli, zaman içinde oda geçecektir..

  (bkz: sözüm meclisten dışarı)
  (bkz: ben de grafikerim)* *

  edit:istisnalar kaideyi bozmaz
  3 ... jam
 6. 6.
  tasarım safhasından, baskı sonuna ,hatta ciltlenme varsa taa bu bolume kadar ,işin her safhasını bilen kişilerdir .bir grup halınde de çalısabilirler "tek tabanca" da takılabilirler, bu onların secim meselesidir, ancak tek tabanca takılmayı secerlerse işleri cok zor, ve paraları cok bol olabilir ...tabi işini iyi yapanlar icin .

  monitordeki rengi * somut bir hale getirmek icin hangi gramaj kagıtta hangi baskı teknigiyle basması gerektigini bilmek zorunda olan insandır.

  mesleginde ilerlemiş ve belli bir kalibrede olan grafiker kişilik, ajanslarda sanat yonetmeni olarak çalısabilir *
  1 ... rapter
 7. 7.
  varol yaşaroğlunun becerdiği tek iş.
  1 -1 ... wolverine
 8. 8.
  yalan dolan...
  1 -3 ... auspicious
 9. 9.
  paranoyak kişidir. gördügü her şeye "lan acaba bunu photoshoplamı yapmışlar" mantıgıyla bakan kişidir. haklıdır. gerçegi bilmektedir reklamların hepsi yalan dolandır. o da yalancının önde bayrak sallayanıdır.*
  4 ... pocohontas
 10. 10.
  Odası dağınık, hayalgücü savruk, pcmania bir karakterdir. malzemesi boldur. gecenin 3'ünde aklına takılan şeyi ya not alır ya çizime döker. tasarım yeteneği kuvvetli olan bu kimseler her yerde kendilerini belli ederler. kah çizerek kah susarak...
  4 ... ironick