bugün

muhtemelen gaziosmanpaşa,sultançiftliği 500 evlerküçükköyve yakınlarında ikamet eden sözlük yazarlarıdır.bu yazarların ortak noktası bulundukları yerleri sevmemeleri,bulundukları yerlerin yazarları sevmemesidir.bazıları çareyi şehir dışına kaçmakta bulmuşlardır,bazılarıda alışmaya çalışmıştır yollara,kavgalara,gürültüye.
kışın yağmura, çamura, bitmek bilmez yol çalışmalarına ve her daim trafiğe lanet eden yazarlardır.
gündemlerinde genelde yıllardır süren kazı çalışmalarından bunalıp olay mahalinden uzaklaşma eylem planları mevcut olan yazarlardır efendim bunlar.. zira en güzel çözüm şehri komple terk etmektir.. ama çalışmalarda ciddi gelişmeler kat edilmiştir ve en azından artık bir gelişme görüp mutlu olan yazarlardır ayrıca..
istanbul un hiçbir yerinde kar yokken,15 cm kalınlıgında bir kar tabakasını ilçelerinde gördüklerinde hiç şaşırmayan yazarlardır.
bulundukları bir yerden taksime 1 saatte gittiklerinde sevinebilen yazarlardır.
otobüs içerisinde bambaşka bir dünya ve apayrı bir ekosistem oldugunu ,zamanının büyük bir bölümünü o otobüslerde geçirdikleri için çeşitli aktivitiler yapma istegi duyan yazarlardır.örnegin masa tenisi,tavla,bilardo gibi.
yine otobüslere bindiklerinde uzun bir yolculuga çıkar gibi yanında erzak taşıyabilen yazarlardır.
özellikle şehir dışında sorduklarında--nerde oturuyosun?--eee gazi osmanpaşa...-gazi mahallesi mi?...sorusuna alışık ve içtenlikle bizim bir alakamız yok diyebilen yazarlardır.
daha çok semtlerinin ünlerinin deşifre ve benzeri programlardan kaynaklandıgını bildigi halde -bizim oralarda öyle hap falan yok ya uydurma bunlar...diyebilecek milliyetçi yazarlardır.
her şeye rağmen mağrur yazarlardır..
gaziosmanpaşada gezerken olası bir torbacı-müşteri pazarlığına şahit olan yazarlardır.
mecidiyeköy yada vezneciler ekspress i gördüklerinde penaltı kurtarmış bir kaleci gibi sevinebilirler. *.o an bütün dertler unutulur.
sultançiftligi edirnekapı tramvay yolu tamamlandıgında sevinç çıglıkları atacak yazarlardır.
ankara gop'ta yaşayanlarsa diğer yazarların tam tersi durumlarla karşılaşan yazarlardır.
ben de onlardanımdır. memnununumdur gerilmiş sosyopat ve psikopat ilçemden.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.