bugün

an itibari ile 6.0 stabil sürümü gelmiş tarayıcı. yukardaki sol araçlar 2'den 1'e düşürülmüş. ayırıca adres çubuğunda "http://"; kısmı yok olmuş. ama bir adresi kopyaladığımızda "http://"; kısmı yapıştırınca çıkıyor. herhalde google sadelik işini sevmiş ve böyle yapmış. ayrıca yer imi simgesi sol taraftan sağa tarafa alınmış ve bazı simgelerin ve yazıların boyutları küçültülmüş. birde google chrome exe'si için yeni mi yeni bir sarı icon gelmiş. galiba bu google chrome canary sürümünün iconu.
kullanımı çok rahat olan bir ürün gerçekten. pcniz bok gibi bile olsa o anki görüntüde sanki vistaymışcasına rahatlatıyor sizi. kasyaı unutuyorsunuz. ayrıca hızlıda kerata.
arama çubuğuna alternatif arama siteleri ekleyip onları doğrudan omniboxtan kullanabilmek pek tatlı olmuş. Ekşi'den, imdb'den btjunkie'den ve hatta seslisözlük'ten* direk arama yaptırabiliyoruz.
tapılası browser.
yoksa hep aklıma hindistan arabaları geliyo firefox falan kullanırken*
takmış takıştırmışlardır ya süsleri arabanın her yerine..firefox'un da öyle incik cincik her yeri..
ama chrome öyle mi..
sade,net,öz..*
explorer'dan hızlı; mozilla firefox'tan sade. en güzeli, en özeli...
late night adlı çok güzel bir temaya sahip olan tarayıcı.
ne kadar iyi olursa olsun hiç bir zaman hız görünüm ve kullanış olarak operanın önüne geçemiyecek olan browser dır kendileri.
"eyvah!" demesi yok mu... deli ediyor adamı deli.
hızlı olmasının sebebi sistem kaynaklarını sömürmesidir. *
not: bunu eksileyen arkadas noob musun newbie mi? chrome her bir tab için ayrı process açar ve her process her thread'den daha fazla maliyet demektir hem de kat be kat. dolayısıyla firefox ve chrome'da açık olan 15-20 sekme total'de sistem için oldukça farklı boyutta maliyet getirecektir.
senkronizasyon özelliği ile beni benden alan tarayıcı. her oturduğum bilgisayar da tek tıkla tüm uzantılarımı ve yer imlerimi yüklüyor kerata.
müptelası olduğum tarayıcı.

ancak bir sorun var ki gelin görün beni kendisinden soğutmak istiyor sanki.ne zaman tarayıcıyı açsam, ilk 1 ya da 2 dakika benim görev çubuğum*, kesinlikle tepki vermiyor.hiç bir şeye tıklayamıyorum. windows 7 ile düzgün çalışamıyorlar galiba ben bunu anladım.

sonradan gelen edit:sanırım sürüm ile alakalı bir sorundu.şuan düzeldi.uçak gibi maşallah
media player ile karıştırdıgım simgeye sahıptir.Hemen başlat ın yanında kısayolunu alır ve media player ile karıştırırmaması kaçınılmazdır.Kurtuluş olara aralarına masaüstü* simgesi kısayolu konulur.
ateşli tilki tercih edilendir. firefox mirim.
(bkz: dede kovar) *

dedelerden, ctrl+alt+delete yapmadan kurtulmamızı sağlayan tarayıcı.

explorer kullanıcılarına, dayanılmaz hafiflik yaratan über tarayıcı. * *

çok iyi ya, kullanın, kullandırın.
mozillayı geçememiştir.
Aşırı heyecanlı internet tarayıcısıdır. Bunca yıldır bilgisayar kullanırım, daha önce bilgisayarda bir program çalışmayı durdurduğunda böyle bir şey dememiştim.

http://www.hizliupload.com/?v=googlebob.jpg

edit: link uçmuş, resim de elimde yok şu an.
Başta kişisel bilgisayarım olmak üzere çoğu bilgisayarda kullanılan internet tarayıcısıdır. nobrain.dk adresli siteden sizi hemen kurtarabilecek bir tarayıcıdır, Sadece bunun için bile kullanılmaya değerdir.
internet explorer ve mozilla firefox'un yanına bile yanaşamadıkları tarayıcı. ie'nin basit arayüzüne ve firefox'un bilgisayara deli gibi abanması özelliklerini barındırmayan mis gibi tarayıcıdır. sık girilen birçok internet sitesi için geliştirilen eklentileri de gayet işe yarardır. indirme hızı da diğerlerine göre gayet yüksektir.
çok kullanışlı ve süper rahat bir internet tarayıcısı.
ulaşmak istediğin sitenin baş harfine basmanız yeterlidir.
uludağ sözlük'e "u" facebook'a "f" mail.live'a "m" ye basmak yeterdir.
7. sürümü dört gözle beklenen tarayıcıdır. firefox 4,ie 9 derken tarayıcı savaşlarını tekrar hortlatanlardandır.aslında bu savaş hiç bitmemiştir ,bitmeyecektir.
(bkz: netscape vs internet explorer)
uzun zamandır mozilla yerine kullandığım ve memnun olduğum browser'dır. kullanımı şık ve hızlıdır. tarayıcımı değiştirmemdeki en büyük etmen mozilla'nın sık sık çökmesi ve çok yavaşlamasıydı. sadece youtube'a girerken mozilla kullanıyorum. navige.com olayını chrome'A da taşıyıp bu programı da kastırmayayım diye ikisini de el altında tutmak daha iyidir herhalde.
yeni nesil google. ayrıca türkçe konusunda da gayet başarılıdır ve yeni nesil yazarların baş yardımcısı olma konusunda adaydır.
bir çoğunuz gibi ben de, ie, firefox ve son olarak chrome kullanmaya başladım. memnun olmasına memnunum, çok güzel, sade ve hızlı bir tarayıcı diyecek bir şey yok. fakat bu chrome bende hastalık yaptı arkadaş, öncelikle tanıdıkların sonra elimin değdiği bütün bilgisayarlara kurdum bu zımbırtıyı, herkese söylüyorum chrome kullan, daha hızlı, daha güzel falan, iyice zıvanadan çıkmıştım yani. ne bileyim bir ie'de olsun bir firefox'ta olsun böyle bişey olmamıştı.
bir gün arkadaşlarda oturuyoruz arkadaş internetten bana bir video izletmek istedi, kaptı laptopunu geldi yanıma daha önce ona da kurmuşum chrome kaçırır mıyım; neyse bu, uff çok komik olum falan diye açtı bilgisayarını masaüstü arka planına çirkin manitasıyla öpüştüğü fotoğrafı koymuş, içim kalktı lan. ben inceden inceden "chrome'la aç chroma'la" diye sesleniyorum, tabi el alışkanlığı adam tuttu ie'le açtı (ulan bari firefox'la aç hayvan adam), ben hala arkadan arkadan "chrome'la aç chrome'la daha hızlı açarsın video'yu, kapat ie'i" arkadaş beni kulak arkası edip "ne fark eder olum, doluyor işte" dedi. bir hışımla elindeki laptop'u aldım ie'yi kapattım, chrome'a çift dokunuşla rahatladım. çocuk şaşkın bir şekilde elleri bomboş suratıma baktı "sapık mısın nesin olum sen?" dedi. bir an durdum kendimden geçmiştim sanki, ne yapıyordum lan ben. hemen kendimi toparlayarak laptop'u arkadaşa uzattım "istediğin tarayıcıyla aç" dedim al, ama chrome daha hızlı yani bilmiyorum...
evet, olaydan sonra doktora gittim bana 2 hafta chrome istirahati verdi. artık ie kullanıyorum, daha hızlı...
8. sürümü çıkmıştır. görsel bir değişiklik beklenmesin ancak. bildiğimiz saf ve duru güzelliğiyle google prensesi.
hızlı ve kullanışlıdır.