futbolcunun o anki durumda ne yapacağını bilmeden gol sevincini bir anda formasını çıkararak yaşar. birde futbolcunun sarı kartı varsa bir anda kartın rengi kırmızıya dönüşerek, gol sevinci kursağında kalır.
'o kadar karın kası yaptım sahada gösteremeyeceksem nerede gösterecem' diyen futbolcu davranışıdır.
sarı kart göreceğine delalettir.

(bkz: futboldan anlayan kızlar) *
kötü görüntülere vesile olduğu da görülmüştür.

(bkz: ryan giggs)
cezası sarı kart olan harekettir.
kesinlikle cezasının sarı kart olmaması gereken eylemdir.
endüstriyel futbolun getirdiği saçma bir kurala kurban gitmiştir.

adam gol atmış, ne yaptığını bilmiyo bi kere. bir çeşit orgazm yaşıyor ama sen adama diyorsun ki; sakın o formayı çıkarma, çıkarma ki kameralar sana zoomladığında formadaki reklamlar izleyicinin bilinaçltına işlesin, aksi halde sarı kart görürsün.

bırakın adamı ya, sevgilisine mi, anasına mı, çocuğuna mı, devletine mi, kime mesaj verecekse versin ya da bırakın soyunsun, karın kasını mı neresini gösterecekse göstersin.. ne istiyorsa yapsın. gol ulan bu. oyunun amacı.
şort çıkartmaya kıyasla, daha kolay bir eylemdir. sıkıysa şortunu çıkarsın...
ne anlama geldiğini, yedi cihanın çözemeyeceği hareket...

hayır, ne ske yarıyor birisi çıkıp anlatsa, gam yemeyeceğim.

tamam, sen attın, hepimiz gördük. eee?
forma çıkarmanın cezasının sarı kart olması çok saçma, bunu bile bile forma çıkarmak daha saçma, hele de sarı kartı varken forma çıkaranın vay haline.
aşırı sevinç sonrası yapılan iç güdüsel hareket. buna benzer örnek olarak kavgada kendi gömleğinin önünü yırtan insanlar verilebilir. bu hareketlerin bütünü adeta bir cesurluk ve meydan okuma göstergesidir.
(bkz: gol attıktan sonra sir gibi yürüyen futbolcu)

ne bekliyordunuz.gayet de normal bir durumdur. bilmem kaç km koşup emeğinin karşılığını gol ile alan bir futbolcu ister formasını çıkarır ister 100 tane takla atar. Adam o hırs, mücadele ve azimle o golü kendince öyle kutlamaktadır ve dikkat edilirse forma çıkarılıyorsa o gol kesin ya galibiyet golüdür ya da en az onun kadar önemlidir. futbolcular da öyle boş beleş yere forma çıkarmaz.
en baba sevinme tarzıdır. ingiltere gibi sulak yerlerde, dizüstü, yüz üstü çimlerde kayılır. Ful coşkudur.
Bir de bunların kendi taraftarlarına doğru koşup, sus işareti yapan tipleri vardır. sahalardan ırak.
forma değil golü ben attım diyen futbolcunun eylemidir.
formada reklamdı armaydı şuydu buydu derken forma futbolcunun önüne geçer.
futbolcu da o formayı çıkarır ve ben daha öndeyim der bir nevi.
gol sevincini paylaşan futbolcudur..adam iyi ki başka bir şeyini çıkarmıyor dedirtecek durumdur..mazallah.
(bkz: batuhan karadeniz) adam gol atmadan bile çıkartıyor*.
o anki durumda çıkartılabilinen tek şeyin çıkartılmasıdır.
bayanlar liginin izlenme sebebidir.
neden sarı kart cezası olduğunu anlamamışımdır sevinsin Allah allah.
futbolcuların çok tanınmadığı eski dönemlerde foto kadrajında seçilebilmek için çıkarılmaya başlanmış olabilir.
bir çeşit sevinme tarzıdır. karşısındakine bir mesaj vermeye çalışmaktadır. *
http://www.youtube.com/watch?v=IiRbLrI-4RA
Amaçsız gereksiz abartılı bir gol sevincidir.
eğer son dakika golüyse o forma çıkacak arkadaş.

ben henüz 90da gol atıpta formasını çıkarmayan futbolcu görmedim.