bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Bir gitar markası. Gayet pahalıdırlar. genelde Jazzcılar tercih eder. Naylon telli gitarları çok iyi bir sounda sahipmiş.

  http://www.godinguitars.com

  piyasada popcuların arkasında çalan gitarcılarda da görmeniz mumkundur.
  ... hendrix
 2. 2.
  muhteşem caz gitarları üreticisi. kanada'lı bir firmadır. kanada'da montreal caz festivallerinde sürekli kullanılır. naylon telli elektrik caz gitarları çok meşhur ve yekparedir fakat çelik tellileri de fevkalade başarılıdır. klavyesi öyle odun gibi değildir çoğu caz gitarının aksine. türkiye'de önder foçan genellikle kullanır. akın eldes'in çalıp çalmadığını bilemiyorum fakat o da godin sesine yakın fakat nispeten daha sert ses veren gitarlar kullanıyor. fiyatları fevkalade yüksek olmakla beraber beyoğlu'ndaki pera müzik bu gitarların bulunabileceği yerlerden biridir. parmakla çalmaya gayet müsait olup ince ibanez ve ince üst model planet waves tarzı takır tukur plastik sesi vermeyen penalarla daha rahat kullanılır. 0.5 ya da daha ince penayla da fevkalade uyumludur. kesinlikle kaliteli bir amfide çalınmalıdır. fender'in akustik için özel fakat yüksek watt'lı amfileri ile uyumludur. çok başarılı bir caz gitarıdır.
  2 ... kaptanreis
 3. 3.
  ilkokulda bisiklet direksiyonunun adının gidon olduğunu öğrenip söyleyemiyormuşcasına bir gitar markası. fatih ahıskalı tarafından tarafından tasarlanan multioud gidon firması tarafından üretilmektedir.
  ... konstruktor
 4. 4.
  (bkz: diego godin)
  1 -1 ... jarrus
 5. 5.
  Cahit berkayın kullandığı gitar markasıdır.
  ... kerox