1. 1.
  suadiye' de bulunan ve moğol mutfağı bazlı güzel mekan. peki moğol bazlı olunca ne oluyor;

  fiks menü isterseniz (nasıl moğol lan bu fiks miks), size bir tabak veriliyor. tabağa gidip açık büfeden dilediğiniz kadar et ve sebze koyuyorsunuz. burada hayal gücünüzü çalıştırarak daha fazla nasıl et koyabilirim? sorusuna kendinizi muhattap ediyorsunuz. benim ilk başlarda favorim presleme üzerine idi, daha sonradan dikine kesilmiş etleri tabağın kenarına dizerek tabağın boyunu yükseltme, buna mukabilen hacmini genişletme yoluna gittim. böylece kat kat et ve sebze çıkabiliyorsunuz.

  ikinci kısımda makarna ve sos seçimi geliyor. başınıza iki lezzet ustası geliyor ve size tad seçenekleri sunuyor. kimse benim gibi delikanlılık edip kendi kafasına göre acı sos ve baharat koymasın, ejderha gibi ağzından alev çıkıyor sonra. delikanlı adam lezzet ustasından yardım alır. seçtiğiniz menünün üzerine adınızın yazdığı bayrağı dikerek gidiyorsunuz, 5 dakika sonra yemeğiniz (karışımınız) önünüze geliyor.

  moğol mutfağının esprisi, avlanan moğolların, avlarını kalkanlarının üzerinde kılıçları ile çevirerek pişirmesinden çıkışlı olması. aynı şekilde kalkana benzeyen bir saç levha üzerinde pişiyor. menüdeki yemek isimleri de çok güzel seçilmiş ; gobi, ulanbatur, altai, saiga vs.
  2 ... soothsayer
 2. 2.
  beylikdüzü migros'ta da ziyaret edilebilecek güzel mekan. düşünmesi çok cezbedici. istediğin eti seçiyorsun, istediğin baharat ve sosları ekliyorsun, 5 dakikada pişmiş halde masana geliyor. . her şey iyi güzel, tarkan filmlerinden kalma bir iki esinti tanıdık gelebilir, kocaman kalkana vurma isteği uyanıyor falan. eti seç sosu baharatı ekle, hangi sosla hangi baharat yakışır dikkat et. . biraz bekliyorsun önüne kocaman bir tabak dolusu et geliyor. beklenen son, o tabağı tamamen bitirmek imkansız. yarısı çöpe. ziyan. israf. müşteri şikayet formları vardı kenarda hemen yazdım, insanlar açlıktan ölürken biz et döktürüyoruz çöplere. niye adamlara kızıyorsam? alma kardeşim, açgözlülük yapıp doldurma tabağı. gidecek arkadaşlara tavsiye. . mutlaka gidip deneyin ama kendinizi aşıp tepeleme etle doldurmayın tabağı. özellikle et yemeyi seven erkek vatandaşlara uygundur. onaylayan- ben.
  1 ... sour cherry
 3. 3.
  ümraniye meydan alışveriş merkezinde de şubesi bulunmaktadır. güzel bir restorandır. make your own food akımının türkiye'deki öncülerindendir.
  ... beyler sakin
 4. 4.
  mükemmel sosları ve etleriyle beni benden alan şu sıralar her öğünde gitmek istediğim fakat fiyatlarını biraz abartması yüzünden gidemediğim mekan..
  ... spanger
 5. 5.
  barbekü olayı eğlenceli, özellikle gusto birayla çok uyumlu restoran. istinye park'ta da şubesi var. creme brulee'si mezzuluna'nınkinden bile güzel. ama barbeküsü pek moğol'vari değil. moğol mutfağı için a la carte seçimler yapılmalı.
  2 ... brunglace
 6. 6.
  kalkan üstüne kılıçlarla çiğ sebze ve etlerin pişirilip servis yapıldığı güzel mekan. *
  -1 ... ysfkdrklc
 7. 7.
  yaptığı yemeklerden fazla,hostesleriyle meşhur bir mekan. Son şubesini istinyeparkta açmıştır.
  ... omer0zcan
 8. 8.
  suadiye de bir şubesi olan mekandır. etlerinizi sebzelerinizi ve soslarınızı kendiniz seçiyorsunuz ve onlar pişiriyorlar. ancak çok doyurucu bir yer olduğu söylenemez çünkü etler neredeyse pastırma kalınlığında kesilmiş. ancak yinede konsept olarak farklı bi yer gidip görülebilinir.
  1 -2 ... ta kendisi
 9. 9.
  aşırı kazık mekan. bir kutu kola 6,75 tl*, gerisini siz hesap edin. ama senede bir defa, özel günlerde felan, değişiklik olsun diye gidilir. tek ziyaretlik menü almışsanız hiç utanmayın, etleri üst üste güzelce yığıp, sonra üstüne bastırın ki yerden kazanasınız. yoksa aç kalırsınız. hostesleri iyidir ama garsonlarının çoğu kırodur, tatlı felan almayınca bozuluyorlar*; hiç aldırmayın, ben her hafta geliyorum buraya pozunu takının. sosların ayarı çok önemli, iyice çorba yapmayın. mesela tatlı soslar ile ekşileri karıştırmayın derim ben. son olarak cafer usta, ismail usta gibi ızgara et yerleri buradan (benim damak lezzetime göre) on kat iyi mekanlardır. üstelik eti gramı ile değil, kilosu ile yersin.
  ... alfa romeo
 10. 10.
  yüzde 60 hissesi doğuş grubunun bir iştiraki olan doğuş restaurant entertainment and management(d.ream) tarafında satın alınan restoran.
  -1 ... ze minbo zuk