1. 1.
  klimalı ve klimasız olarak iki türde yapılmıştır, delikli olanın kontrolünün kolay olduğu söylense de kullanıcılarından bu tür bir geri dönüşüm duymadım. çıkan gaz ve alev bel bölgesinden yapılan atışlarda zarar verecek boyuttadır.

  boş 595, dolu 850 gr ağırlıkta, 15+1 9 mm kapasiteli, polimer gövde çelik sürgülü poligonal profilde namlulu avusturya yapımı, modern savunma silahlarından biridir. toz, kir, pislik toleransı fazladır. gevşek tutuş ve nişangah takımın plastik olması bir eksikliğidir. tetik gariptir, plastik hissi başlangıçta dikkatinizi dağıtıp sol üstte toplama yapmanıza sebep verebilir ek olarak tutuş açısı farklıdır ama zamanla alışırsınız.

  Manuel emniyet yoktur, kol çevirmeniz, kabzayı sıkmanız gerekmez. güvenle fişek namluda taşıyabilirsiniz. gereksiz hayalet ve süikast tabancası yorumlarına girmiyorum bir geri zekalının bile metal dedektöründe bunu görmeme anlama durumu söz konusu değildir.

  glock 19
  1 ... kotucenk
 2. 2.
  bu da diğer glock ürünleri gibi standart üretim seviyesinde ve markanın her modelinde rastlanan kalite neyse onu taşımakta. fiyatı daha ucuz ve glock hayranları tarafından mevcut jenerasyonlar arasında en alt güvenilirlik düzeyinde kabul ediliyor. fakat sahra sökümü çok kolay ve basit, bir araya getirmek için sürgü ve içeriğini gövde üzerindeki yerine itmekten öte bir işlem gerektirmiyor. namlu ekseni ve bilek arası açıklık en düşük olan bir kaç tabancadan biri. bu ardarda atışlarda yeniden hedefe yöneltmeyi kolaylaştırıyor. iğne ateşleme düzenine ve yarım kurmalı son derece güvenli bir tetik sistemine sahip, kurulmayı sürgünün kapanma işlemi sırasında gerçekliyor, dolayısıyla aralık kalmış kapaktan ateşleme riski daha az. elle etkinleştirilen bir güvenlik devresi yok, ateşlemeyi gerçekleştiren üç elemanın her biri tetik çekimi son kademesinde geçit veren ayrı birer otomatik emniyet düzeni taşıyor.
  1 ... immortal technique
 3. 3.
  atışı cidden harika olan silahtır. avusturya malıdır. elinize inanılmaz derecede cuk oturuyor. geri tepmesi cidden az ve tetik ağırlığı çok değil. şu an alınacak en iyi silahlardan birisi kesinlikle. ankarada olanlar mke poligonunda deneyebilirler. aşık olacaklar şimdiden söylemesi.
  1 -1 ... uyumamgerekpatron
 4. 4.
  belirtilen silahı tanımlamadan önce hizmet tabancası addedilebilecek tam boy tabancaların son yüzyıldaki evrimine kısaca değinecek olursak;

  Artık eskisi gibi komple Çelik gövdeli tabancalar modern dünyada gerek askeri,polisiye gerekse sivil kullanımda yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başladı.

  Son yüzyıla damgasını vuran bhp ve cz75 gibi modeller önce alt gövdesi alüminyum alaşımlı beretta'ya daha sonra da polimer gövdeli modern modellere yerini bıraktı.

  Beretta bir tabancanın ağırlığını 100-200 gr hafifletmişti şüphesiz ancak 1200 gramlar halen yine ağır olarak kabul ediliyordu.

  Derken glock polimer gövdeyi literatüre soktu ve bir tabanca 800-900 gram gibi hafif sayılabilecek bir ağırlığa ulaştı.

  Evet glock belki alışılagelmiş estetik duygularımıza hitap eden bir tabanca değil ancak kesinlikle kullanışlı ve performanslı bir silah.
  1 ... centurion
 5. 5.
  Glock hayranıyım ve bitiyorum. Yeni serileride çıktı benim çok hoşuma gidiyor. Birde sig lere bitiyorum biliyorum silah kötü birşey ama tek zaafım. Uzak duruyorum sadece izlemekle yetiniyorum. Yerli yapım olarak canik tp9 modeli hoşuma gidiyor. Bildiğim kadarıyla amerikada bilinen bir model. Üstelik orada glock dan ucuz olması lazım öyle biliyorum. Youtube da videosu var temizlemeden 1000 civarı mermi yakıyor teklemiyor ancak ağır kirlettikten sonra çamura falan sokuyorlar öyle tutukluk yapıyor ve çok kaba bir temizlemeyle yeniden atışa dönüyor biz anca izleriz zaten yabancılar bizim tabancaları kullansın.
  1 ... markom
 6. 6.
  8 bin lira silaha 4 bin lira da taşıma ruhsatına harcanarak ortalama 12 bin liraya edilebileceğiniz 9mm parabellum mühimmat kullanan compact boy glock modeli.
  1 ... sassanach
 7. 7.
  oyuncak gibi silahtır.

  tektik, nisangah takımı komple plastiktir.
  2 -1 ... timarli sipahi neferi