1. 1.
  tam adı "Glenn Raymond Tipton" olan,25 ekim 1948 ingiltere,Blackheath doğumlu Judas Priest gitaristi.heavy metal'in en büyük gitar dehalarındandır.Glenn,judas priest'in bugünlerine gelmesinde çok önemli rol oynamıştır.birçok klasikleşmiş judas priest şarkısını rob halford,k.k. downing ile birlikte yazmışlardır.beyond the realms of death şarkısının mükemmel solosunu tek başına yazmıştır.glenn,en çok karmaşık soloları ve grubun diğer gitaristi k.k.downing ile birlikte attıkları gitar soloları ile bilinir.glenn tipton iki solo albüme sahiptir.1997 yılında ilk solo albümü olan Baptizm Of Fire'ı,2006 da ikinci solo albümü olan Edge of the World'u çıkarmıştır.müzik yaşantısını judas priest'te devam ettirmektedir.

  resmi internet sitesi ; http://www.glenntipton.co.uk/
  2 ... helstar
 2. 2.
  gitarda bas-tiz uyumunu yalamış yutmuş insanüstü varlık.painkiller şarkısı bunu en büyük örneğidir
  3 ... aerozeppelin
 3. 3.
  apandistinden rahatsızlandığı için judas priest'in 1 ve 2 temmuz'da belgrad ve zagreb'de vereceği konserler iptal olmuştur. kendisine acil şifalar diliyor ve 13 temmuz'a kadar iyileşmesini temenni ediyoruz.

  (bkz: 13 temmuz 2008 judas priest istanbul konseri)
  1 ... halitkin
 4. 4.
  turbo lover gibi bir heavy metal klasiğine imza atmış, kendi tarzında çok iyi örnekler vermiştir. ayrıca heavy metal'de k.k ile birlikte çift solo gitarı ilk defa uygulayanlardır.
  22 -4 ... ditty
 5. 5.
  Glenn Tipton, Judas Priest şarkılarının hemen hemen hepsinin sözlerini yazan müzikleri besteleyen büyük bir heavy metal ilahıdır.
  Rob Halford homoseksüel olduğunu açıklayıp gruptan çıktığında Glenn Tipton'da bu boş geçen süre içinde 1 solo albüm çıkarttı."Baptizm of fire". Bu albümü dinleyen arkadaşlar bilir ki Judas = Glenn Tipton.
  Vokal arayışları bittikten sonra Tim Owens ile beraber Judas Priest 1 konser albümü 2 de stüdyo albümü çıkardı.Burda yine sevgili idolüm "ben Judas'ım" diyor bariz bi şekilde.
  Daha sonra da Edge of the world albümünü çıkarmıştı.Yanlış hatırlamıyosam geçen sene son solo albümünde çalan bi müzisyen vefat etmişti.
  Solo tekniğine gelince kalıplaşmış ölçüleri paramparça eden gitaristlerden biridir.Bol harmonikli ve kombine soloları ile bariz bi şekilde kendini belli eder.
  Ayrıca tamamen kendine özgü bir stili vardır.Sahnedeki duruşundan pena tutuşuna kadar diğer gitaristlerden ayrılır.
  3 ... savas tipton
 6. 6.
  en iyi gitaristlerden biri olmasına rağmen cok underrated kalmıs bir gitaristtir. idolümdür.
  3 ... the prestige
 7. 7.
  izlediğim kadarıyla sololarında cok farklı teknıkler kullanan judas priest gitaristi.parçanın adını hatırlayamıyorum ama solonun bi bölümünde işaret ve serçe parmağı sabitken orta ve yüzük parmağı oynar baslıklı olabiliyor.

  (bkz: cudas priyest)
  (bkz: cudıs prayst)
  1 ... sitting bull
 8. 8.
  süper sololar ve riffler yazmış olmasına rağmen hakkı hiç teslim edilmemiş gitaristlerden biridir.
  2 ... jreverdi
 9. 9.
  Judas Priest grubunun gitaristi ve klavyecisi.
  1 ... replica
 10. 10.
  Hakkı teslim edilmemiş olan, solodaki hızlılık soloyu güzel yapmaz doğrusunu bize muhteşem sololarıyla öğretmiş judas' ın müzik bakımından % 70' ni yapan heroo!
  1 ... huor