1. 1.
  Kenneth "K.K." Downing,27 ekim 1951 west Bromwich,ingiltere doğumlu judas priest gitaristi.asıl adı kenneth'tir fakat belçika'da bir kızın adını söyliyememesinden ve ona "k.k." demesinden sonra bu adı almıştır.birbirinin çocukluk arkadaşı olan kenneth ve ian Hill judas priest'i birlikte kurdular.kenneth işçi sınıfı bir ailenin oğluydu ve ailesi judas priest popüler olmaya başladıktan sonra dahi kenneth'in hayatını bir gitarist olarak sürdürmesini istemediler.kenneth ilk gitarını 16 yaşındayken aldı ve jimi hendrix o yaşlarda etkilendiği gitaristti.kenneth sert soloları ve glenn tipton ile yaptıkları efsanevi senkronize gitar şovları ile biliniyor.kenneth çocukluk arkadaşı ian hill ile 35 yıldan fazla bir süredir judas priest'te bulunuyor.
  1 ... helstar
 2. 2.
  steel mill isminde fan club türü bir oluşumada sahiptir . judas priest in kurucu üyesidir.
  1 ... jordan rudess
 3. 3.
  fena solo atan bir ağabeyimizdir.
  1 ... kewell the wizard of oz
 4. 4.
  nostradamus albümünden sonra bir röpörtajında fena pot kırmıştır. konsept albümü hazırladıklarını unutarak gazetecilere "menejerimiz nostradamus'la ilgili internetten bir sayfalık bilgi toparladı. biz de ona bakarak şarkıları hazırladık." gibi bir şey demişti.
  ... kewell the wizard of oz
 5. 5.
  müziği bırakıp, kendisini huzur evine kapatması gereken moruk.
  -5 ... deli tavuk
 6. 6.
  maalesef müziği bırakmış üstatlardan biridir. öyle müziği bırakması gereken moruk falan da değildir, tanrılardan biridir.
  1 ... trespass
 7. 7.
  Her alanda bir Glenn Tipton olmasa da çok iyi gitaristtir. Judas'dan ayrılması üzmüştür.
  ... ride the lightning