bugün

bim de şu sıralar 20 liraya satılan çalgı.
Bir hevesle başlayıp aynı hevesle devam ettiremediğim telli tahta.
Samsunda bulunup öğrenmek isteyenlere ücretsiz ders verebileceğim müzik aleti. kendisi en yakın dostum olur.
çalarak rahatlanan alet.
herkesin elinde olan müzik aleti.
o herkese ben de dahil olmak istiyorum, bu sebeple evde kendi kendime nasıl gitar çalmayı öğrenebileceğimi merak ediyorum.
gitarist sözlükçüler, kıps!
ince belli sevgilidir.
Severek çaldigim telli müzik aleti .
kolay öğrenilen bir müzik aletidir. kodlama dilindeki karşılığı html' dir. html kadar kolay öğrenilebilir. ayrıca bu müzik aletini çalabilen ses yoksunu kimselerin, mırıldanarak şarkı söylemeleri ile kendilerini müzisyen ilan etmeleri, sosyal medyada gitaristan, yalnız gitarist, gibi tanımlar ile kendilerini tanıtmaları, müzik dünyası için önemli bir sorundur.
şu zamana kadar sesi gıy gıydan başka bir şey çağrıştırmasa da şimdilerde en azından bari onu çalabilseydim dedirten müzik aleti.
penayla veya parmakla çalınan, genelde 6 teli bulunan, gövdesi 8'e benzeyen bir müzik aletidir.

bir sürü çeşidi vardır. en çok bilinen ve çalınan çeşitleri klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar ve bas gitardır.
çalmayı deli gıbi özlediğim, 1,5 aydır görüşmediğim ex aşkım. am, em, dm , f, gm, e, bm gözümde tütüyosunuz adiler.
2500 yıllık bir kayanın üzerindeki resme göre ilk olarak ispanyolların değil hititlerin yani çorumluların bildiğin çorumluların çaldığı alettir. tabi ispanyollar sonradan geliştirmişlerdir ve kendilerine mal etmişlerdir orasını bilemem.
(bkz: çorumluyum bu arada)
30 liraya bim'e kadar düşmüş müzik aleti.
Gitar çalmasını yeni öğrenen birinin notalara çalışırken onu gören arkadaşı Em, E, Am notalarının yazılı olduğu kağıdı görüp sadece Am notasına odaklanarak pis pis sırıtması. Akustik gitar tercihimdir, guns and roses'dan I used to love her şarkısı çok güzel çalınır.
çalmayı bilmeyenin eline almaması gereken müzik aleti. çalamayanlar yüzünden gitarı "gürültü üreteci" olarak tanımlayanlar bile var.
öncesi bilinmeyen ama paco de lucia sayesinde nam almış cihaz..sevmeyen ibneden daha kötüdür.
buna sahip olanların %97'si çakma koftidir. çalgıcıyım demeye utanıp gitaristim ben derler genelde.
7 tellisini çaldığım aslında standartı 6 telli olan müzik aletidir.
artık her 5 kişiden birinin gitar çalması enstrümanı kıymetsizleştirmektedir.tabi sözüm meclisten out.
hayatımın anlamı olan zımbırtı. Kesinlikle vazgeçilmez..
Tekrar başlamayı planladığım tekrar tırnak uzatmaya başladığım yapabiliyorsan tatlı sesli hoş bir müzik aletidir.
uzun süre çalmayıp elinize aldığınızda ilgilenmediğiniz ya da kızdırdığınız bir sevgili gibi trip atar o zaman işiniz zordur.*
çalmayı bıraktıktan bir süre sonra, özlediğinizi hissedersiniz.

sanırım özledim bağıra bağıra gitar çalmayı, hani benim gitarım nerde?
Şu anda çalmak için yüzüne baktığım ama çalamadığım karizmatik müzik aleti.
elektro, akustik ve klasik olmak üzere 3 kola ayrılır.