bugün

Gitar gitaristin sevgilisidir aslında . insan sesine en uygun enstürmanlardan biridir . Fakat gitar sadece iki ritim dört akordan oluşmaz . Bakıldığında piyano bütün notalarını gitardan almıştır . Gitarı ; klasik gitar , akustik gitar , elektro gitar , bas gitar gibi gruplara ayırabiliriz
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türü. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.
https://www.youtube.com/watch?v=zFU_0DtA5yY
Çok sesli olan, eşlik edebilen ve aynı zamanda kolay taşınabilen ender müzik aletlerinden biri.
Kucuklukten başladığım ve şuanda grubumda caldigim nacizane enstrüman. Stress attirir. insana huzur verir.
Şu ara didime tatile gelen sap hemcinslerimin ekserisinin yanında taşıdığı güzide alet. Sonra adı kirleniyor tabii haliyle, çal desen bi çoğu akdeniz akşamlarından öte gidemeyecek olsalarda kız düşecek diye yanlarından ayirmamaktalar . 100 liralık gitar görünümlü kalasın üzerine gerilmiş 10 liralık akoru kaymış ve paslanmış daddario telleriyle kafa sikmekteler. Sonra gitar çalmaya kalkınca hâliyle "ooo kız düşürmeye mi çalışıyorsun " lafını biz yiyoruz tabii. yeminle artık yanımda taşımaya çekinir oldum...
Yeni öğrenmeye başladığım müzik aleti . Çalışmak için yeni yöntemler aramaktayım, eğer bilgili olan varsa tavsiyelerini iletirse çok memnun olurum . (bkz: elektro gitar)
bir enstrüman..
genelde 6 tellidir.. (bass ve 7 telli sapık gitarlar hariç..)
sırasıyla mi,la,re,sol,si,mi tellerinden oluşur..
parçaları: burgular,sap,teller, tekne, köprü (varsa eşik altı,ekolayzır)..
türleri:klasik,akustik,elektro akustik, elektro, bass vs..
öğrenecekler için ilk etapta bareler basılıp, geçişler net yapılana kadar klasik, hemen ardından elektro çalınmalıdır..
elektroda nirvanaya ulaştıktan sonra tekrar klasiğe geçilip dünyaca ünlü klasik parçalardan başlayıp, 50 sayfalık parçalara kadar gidilmelidir..
gitarın yolu budur..
Gomunist enstrümanı.
Sabahları, öğlenleri o gün ilk defa elime aldığım zaman, en son onu bıraktıktan sonra aradan geçen zaman soğuk mu geçmiş yoksa daha sıcak mı geçmiş akord ederken bana anlatan müzik aleti.
şu kalın dört telli olanları çok hoşuma gidiyor görüntü olarak.
bir de kızlar hep onu çalanla tanışmak vs istiyor o yüzden kalın telli olanından alıcam.

(#29988754)
hayatımın anlamı bitanem ömrüm can yoldaşım dert ortağım ...
Calmasi en keyifli olan türü klasik gitardir.

Ekleme:https://m.youtube.com/watch?v=oEfFbuT3I6A
16 yildir çaldığım ve simdi ogrendigim herseyi ogrencilerime aktardigim iyiki calmisim dedigim biricik enstrumanim.
pena kullanmak için çalınan minik plastik garip nesne.
(bkz: red special).
bateri ve piyano ile birlikte çok şeyleri anlatan bir müzik aleti.
Ofiste hepsi var ama çalmasını bilmiyorum. Showroom amaçlı yoksa bizde o beceri ne gezer.
görsel
dün aldığım müzik aleti. c minor, sol major falan derken bi ton bişeyler çıkıyo lakin anlamadım ben bu gitar işini. bilen eden varsa mesaj kutuma bir güvercin yollayı versin. bi iki taktik falan.
Şarkı özü. Tek tanım. Tek enstrüman. Evet.
Çok güzel lan. Sarılıp uyuyasım geliyor.

Tırt biraz ama

(bkz: Cort x1)
özellikle elektronik olanını kullanmasını bilmek çocukluk hayalim olan, geçtiğimiz aylarda yaşım hayli geçmesine rağmen bir azimle alıp bir iki tıngırdatmadan ve yeni doğan çocuğum olması bahanesi ile birkenara bıraktığım enstrüman.
görsel
3 yaşından beri annesinden gitar isteyen ve alınan tüm gitarları Slash' in dont cry da gitarı kırdığını görünce ben de yaparım diyip parçalayan bir tipim ben. hala gitar istiyorum çünkü sesine bayılıyorum. sınavlara çalışıyım diye annem ve babam bana ' eğer o sınavdan yüz al veya okul birincisi ol sana gitar alıcam' dedi. ki aldılar da. ama ben akustik istiyorum şimdi. gitar, gitar, gitar. küçüklükten beri rüyalarımda sayıkladığım kelime.
bir enstrüman çalmak keyifli olsa da çalışmak can sıkıcı olabiliyor. daha önceki bir-iki enstrümanda bunu yaşadım.

gitar sağ olsun hiç o sıkıntıyı hissettirmedi. günlerdir saatlerce mal mal ritim atıyorum. perde perde geziyorum. çalışma kısmı bile inanılmaz keyifli. şu an parmaklarım aralıksız dört saattir antep fıstığı kabuğu ayırmışım gibi acıyor ve bileğimi hareket ettiremiyorum ve bundan duyduğum tek sıkıntı gitar çalışmaya hiç değilse yarına kadar ara vermemi gerektirmesinden kaynaklanıyor. bileğim iyileşse de devam etsem. canım gitar. uzun zamandır böylesine bağlandığım bir şey olmamıştı.