bugün

nezaketin dibine vuran insandır.
Candır onlar.
özel şoförünüzdür.
Herkesin yapması gerekendir.
ne yapıyorsun be terbiyesiz diye cevap veren kadına
insanlık yapıyorum demenize sebep olan eylemdir.
Övünmek gibi olmasın. Benimdir.
[kat: hayata dair gülümseten detaylar]
ulan yapmayin şu hareketi ya. gidip şu kapiyi tutuyosunuz hafiften gulumserken gectikten sonra kapiyi yonelsem mi gorusuruz mu desem iyi gunler mi desem muhabbet mi acsam iki saniyede kapidan sirayla cikacekken dusundurduklerine bak. acmayin ulan kapimi.
Bu da benimdir, centilmen olmaz lazım tabi.
Kapı kolu eline yapışan insandır.

(bkz: Aç kapıyı bezirgan başı)
Daha olmadi sanırım. Ya da hafizam bana oyun oynuyor. Tut!
beyefendi yada hanımefendi kişisi veya adayıdır. yaparız. yapana teşekkür ederiz. dileğimiz odur ki,

-keşke insanımız şu küçük gibi görünen olaydaki inceliğini hayatın her daim lazım alanında da sergilese deriz.
-trafikte 10 saniye sabredemeyip, dat dat çalanlar, yetmedi kızıp bağırıp sövenler,
-sabırsız tahammülsüz insanlarımız,
-beklemesini bilmeyenler, sırayı kaynatanlar, aradan sızanlar, ilerlemeyen sırada mokurdananlar, hır çıkaranlar,
-görevli memurlara kaykılanlar,

daha neler neler, fakat heyhat, sabretmeyen sefa bulmaz.
tam geçecekken bırakabilir , dikkat edilmelidir.
bu hareketiyle bir anlığına my hero olacaktır.
normal, olmasi, yapilmasi gereken seyleri abartan yazarlari gormemizi saglayan olaydir. nerelerde yasiyorsunuz anlamadim.
denk gelince yapıyorum, napayım?
teşekkür etmesini bilmeyen andavalları gördükten sonra herkese yapmadığım eylem.
Teşekkür etmeyen davarlarla karşılaştıktan sonra sadece bebek arabası süren ya da elinde poşet olan insana yaptığım eylem.
genç, yaşlı, çocuk, heleki arkadaşlarımı.
hiç kimseyi ayırtetmeksizin, bir kapıdan kendi arkamda geçirtmemişimdir.
öyle konularda çok saygılıyımdır.
Nazik insandır.
Hafifce tebessüm edip, teşekkür edilmelidir.
Öğrenin artık!
Nezaketi, toynaklarınızla çiğnemeyin!
nöbetçi.
rıp (bkz: hodor)

neden hatirlattinizki reisi şimdi. _
arkamdan gelen insanların suratına kapıyı çarpmış olmamak adına sık sık yaparım.
bu yüzden arkama bakmadan kapıyı bırakmam.
Babam, sevgilim, flörtüm ya da arkadaşım değilse ben bu insanlara daha bir hayran kalıyorum. Genelde de bim'de karşılaşıyorum bu insanlarla.

Şu dönemde böyle bir kibarlık bulmak çok zor, karşındaki ise sen geçemiyorsun diye kapıyı tutuyor resmen. Çok kibar ve hoş bir hareket.
Ben sadece güzel hanımların kapısını tutuyorum. Bir de minik çocukların.