bugün

salak sacma ici bos bi kavramdir. ask zaten gercektir. ve "gercek" sifatina ihtiyac duymadan vuku bulur, carpar adami, sifatlara bezeme haddini vermez kimselere.
sancilara sokan asktir.
kusturur boylesi.
ellerimi açıp dua ettiğimizden bile emin olamadığımız dünyada emin olabildiğimiz son şey, belki de şu tanımı yaparken içimizde sonsuz bir boşluk ya da inanılmaz bir içim içime sığmıyor duygusu yaratan.

ahkam kesemiyorum bu sefer, parmaklarıma beynim değil kalbim emir veriyor bunu anlatırken ve biri benden çekip alır diye beyanat bile veremiyorum bomboş sayfalarda. keşke yün bir atkıya ya da başka bir şeye saklayabilseydim o duyguyu! ülkelerin veya notaların barındıramayacağı kadar büyük bir şeyin küçücük bir kalbe saklanması sonucu ortaya çıkan buhranlar ve bunalımlar bütünü gerçek aşk. duvarlar arasına saklanıp başka duvarlar arasında aldatılmaktan korkmak değil de, o duvarların arasında onla olabilmeyi istemek belki de.

sizi kimle aldatacağını değil, kiminle beraber olmak istediğiniz sorusunun cevabını düşünüyor üstelik cevabı sevginizin adında buluyorsanız, hoş geldiniz; gerçek aşktasınız.
(bkz: mega aşk)
ütopik bir olgu. herkesin bir gün bulmak için beklediği biri o, belki de platonik ask gerçek aşk tır kimbilir. en sığ olmayan duygu, en gerçek duygu öyle ki, son sözü yok bitişi asla yok, gerçek o, hep o var. içini boşaltmaya çalışıyorlar ya, şaşıyorum olurmu hiç öyle şey.
imkansiz olandir.

bir yerden bir tersligi olacak illa ki. tersligin sebebi karsidaki degil de, sartlar olacak. o zaman tadindan yenmez.
(bkz: true love waits)
tek kelime ile fedakarlıktır. çok şeyi feda etmektir. her babayiğidin harcı değildir.
onu bulduğunda kendini yitirdiğin, sadece onun için yaşadığını hissettiğin ve böylece mutlu olabildiğini kurabildiğindir.
hayatına kim girerse girsin hala kalbinin bir köşesinde kıvranan aşktır. asla unutlmayan ve unutulmayacak olandır. yeri apayrıdır.
bi kere geldimi başa kurtulunması zordur birdaha. yalnızda olsa devam eder gerçek aşksa içte. sevdiceğin yanında olmaması hali bile bitirmez aşkı nefret karışsada, mesafeler girsede...
bir muammadır...
zor aşktır. sigaranın bitmemesine ve ciğerleri nefessiz bırakmaya yarar.
her seferinde "bu sefer buldum!" denilen ancak bir ütopyadan ibaret olan, kitlelerin afyonu.

(bkz: x kitlelerin afyonudur)
hadi ordan seksii. *
kalbinizi bir organ olmaktan çıkartıp yürek haline getiren mükemmel his.
(bkz: gerçek aşk insanın kendine yakışanı giymesidir)
kalbinin varlığını en derinden hissedebilmektir.
daha öncede gerçeğe benzeyen yalanlar gören, ama böylesini görmeyen gerçek başlığıdır.
yıllar geçtiği halde, o kişi görüldüğü zaman heyecandan titreniyorsa hala, dizlerin bağı çözülüyorsa; budur.
o üşüyorken ısınmak, içinize sinmiyorsa, "bir şeyler yedi mi?" diye düşünüyorsanız, siz dinlenirken onun yorulması, içinizi acıtıyorsa, en imkansız durumda onun için fedakarlık yapabiliyorsanız, budur işte. gerçek aşk budur. aşk, bir şeyleri feda etmektir. bundan ötesi, palavradır.
özünde "ıslak su" gibi bir anlam ifade etmesi gereken kelime.
insan, aşk'ın ancak ve ancak "gerçek" olabileceğini düşünmeden edemiyor. gerçek olmayan, sahte aşk var mıdır ki? olmaması gerekir, ama maalesef insanoğlu onun bile imitasyonunu yapmıştır. artık aşk bile "bu gerçek" "bu sahte" denilerek kategorize edilmektedir.
aniden bitince gerçek olmadığı anlaşılan aşktır.
içinde birlik ve bütün olma gibi Tanrı'nın büyük özelliklerini barındıran aşktır. yani gerçek aşkı bulan bunların bilincindedir. eğer gerçek aşkı bulamadıysa bunları bilse bile yaşayamaz.
aşk duyulan kişi ne yaparsa yapsın, araya ne kadar zaman, kişi girerse girsin unutulmayan, eskisinden bir şey kaybetmeyen aşktır. hatta arada ayrılık varsa daha da büyüyecektir.