bugün

entry'ler (186)

olası yeni anayasa maddeleri

yeniden hazırlanması planlanan anayasada yer alması muhtemel ileri demokrasi ürünü maddelerdir. örnek: etek boyu maddesi.

http://www.cnnturk.com/20...lgesi/620195.0/index.html

iplenmeyen adam

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/50440/

kişinin yaşlandığını anladığı an

erkek açısından cinsellikte, misyoner pozisyonundan jokey pozisyonuna zorunlu terfi.

kocaeli üniversitesi mühendislik fakültesi

a kapısından girip b kapısından çıkabilene direk diploma verilebilecek bir bina tasarımına sahip olup akademik disiplin ve eğitim yönünden çoğu mühendislik fakültesinden çok ileride olan fakülte.

sevgim bitti diyen sevgiliye söylenebilecekler

üstü kalsın.

yaz okuluna kalan öğrenci velisinin söylemleri

bu öğrenci velisinin söylemlerine tepki olarak öğrencininde velisine karşı söylediği bir takım söylemler vardır. hatta bir tane söylem efsanedir, şöyle ki; "yaa hoca yaz okulundan gelecek para ile arabasını değiştireceği/yeni ev alacağı için sınıfın alayını bıraktı."

aseton

kadınların o içine dünyayı sığdırdıkları omuz çantalarının olmazsa olmaz temel elemanlarından.

korozyon

öze dönüş.

biten bir ilişkiye tekrar başlamak

bilmem hangi william shakespeare sonesinde geçmekteydi; hatırladığım kadarı ile şöyle yazmış shakespeare: "doğmuş bir çocuğu yeniden doğurmaya çalışmak imkansızdır". bununda üstüne yazılmaz zaten.

tek cümle ile aşk

bir tek cümle bile çok gelir o na, tek kelime ile aşk; palavra.

deniz ensari

ne çizgisi iyi ne de mizahı. tırt bir karikatürist bozuntusu.

barış ve demokrasi partisinin referandum boykutu

tercihi hayır olanların işine gelen bir boykotdur. nitekim boykot yapılmaz ise barış ve demokrasi partisine(bdp) gönül verenlerin tercihleri büyük bir çoğunlukla evet olacaktır. evet olacaktır diyorum çünkü;

1- bdp ye oy verenlerin büyük bir çoğunluğu adalet ve kalkınma partisine(akp) dinsel açıdan kendilerini daha yakın hissederler. bundan dolayı evet.

2- bdp ye oy verenlerin büyük bir çoğunluğu asker zihniyetine karşıdır ve referandumda öngürülen anayasa değişikliğinde askere sivil yargı yolu açılması ile birlikte darbecilerin yargılanması onlar için büyük bir zafer olacaktır. bundan dolayı evet.

3-bdp ye oy verenlerin büyük bir çoğunluğu cumhuriyet halk partisine(chp) sıcak bakmazlar. chp ne diyorsa onlar tam tersini benimser ve işlevselleştirirler. bundan dolayı evet.

sonuç olarak bahsi geçen bu boykot yapılmaz ise evet lakin yapılır ise hayır tercihinin referanduma yansıyacağı şüphe götürmez bir gerçektir.

tutsaklıklara bağlı olan özgürlük

(bkz: özgür tutsak)

yetmez ama evet

"yetmez ama evet" nasıl bir mantıkdır leyn. eğer YETMiYORSA YETMiYORDUR. resmen teslim olmaktır YETMEZe evet demek. asgari ücret düşük YETMiYOR ama yinede olsun, razıyım ben demek gibi.

inci sözlük

umarım gereksiz sözlüklerine birşey olmaz lakin olursa o gereksiz sözlükte yazan gereksiz insanların diğer sözlüklere zıplamasında çekiniyorum açıkcası ki uludağ sözlükde son zamanlarda inci tarzında başlıklar açılmasından ve rağbet görmesinden ayrıca rahatsız olmaktayım.

nimet baş

sanırım atanan, atanamayan, atama bekleyen, sözleşmeli, ücretli, son sınıf eğitim ve teknik eğitim fakültesi öğretmen adaylarının 7 gün 24 saat kulaklarını çınlattığı şahıs.

kemal kılıçdaroğlu nun beş vakit namaz kılmaması

seni asıl yönetenler değil günde 5 vakit ömürleri boyunca namaz kılmayan amerika ve avrupanın kapitalist güçleridir. büyük patronlardır, para babalarıdır hepsi. muazzam uçak ve gemi filoları vardır. bir ellerinde viskileri diğer ellerinde sevgililerinin göğüsleri vardır. bundan dolayı ey başlığı açan zihniyet; kemel kılıçdaroğlu'nun kılıp kılmadığı namazdan önce, sen kendi beyninin günde 5 vakit çalışıp çalışmadığına odaklan.

başbakanın ponpon kız yasağı

2. önerim;

görsel

öğretmen adaylarına yeni sınav şoku

(bkz: milli eğitim politikası)

sözlük yazarlarının meslekleri

akademisyen.