bugün

damadın kısa olmasından kaynaklanabilecek durum.
düğünde fazla yorulmamak, performansını geceye saklamak için gelinin kurnazca planı.
muhtemelen nikahtan kaçmayı düşünen gelinin kaçarken rahat koşabilmek için yaptığı seçimdir.
'düğünümde oynamazsam kururum' diyen gelinin topuklu ayakkabıları takı merasimi bittikten sonra converseleri ayağına takıp hayalini gerçekleştirmesi, halay çekmesi durumu.

-lan oğlum şunu çek, hop hop hop durmuyor bu kız.
+ben de onu hoplatcam rahat ol anne.

(bkz: sarhoşken entry giren yazar)*
Converse'den sponsorluk almak.
(bkz: emo gelin)
(bkz: gelinlik altına ugg giymek)
marjinalim ben diye ortalıkta gezinen ergen hayalidir. *
bi ara zaman gazetesinde yazılmış durumdur. "yeni nesil gençlik düğünde gelinlik altına özgürlüğü temsil eden converse giyinecek"
(bkz: pehhhh)
gelinlikten kastı kocamaan, kabarık, rahatsız bi gelinlik değil de kısa, tiril tiril*olan gelinin hayalidir. bütün gece ayakta durmaktan yara içinde kalsın istemez pamuk ayakları haklıdır da zaten.
ayrıca kafasına papatyadan taç takıp, ayakkabılarına ip bağcık yerine tül de geçirirse, ayakkabıları azcık birazcık şık hale getirilebilecek gelindir.
he bi de (bkz: yenir ki o gelin) *
rahatına düşkünlük, converse tutkusunu abartmış olmak, spor şıklıktan ödün vermemektir. converse alternatif olarak :
(bkz: gelinlik altına pofuduk terlik giymek)
club, okul, iş dahil her yere convers'in çeşitli ortamlara giden farklı modellerini çocukluğundan 25'ine kadar kullanmış kızcağızın düğününde düşme, tökezleme, rahat dans edememe, kambur yürüme, pastayı damada değil yere yedirebilme ihtimali v.s. tehlikelerinden ötürü mecburen ne kadar kabarık olursa o kadar az gözükecek olan gelinliğinin altına beyaz pullu convers'ini tercih etmesidir. başıma gelecek olaydır.
gelin kızımız illa ki rahat etmek istiyorsa o gelinliğin tarzına uygun, converse kadar spor olmayan topuksuz ayakkabılar da mevcuttur. alsın bunları giysindir.
gördük ki çok saçma bir hareketmiş. ancak bundan daha fazla saçma olan bunu videoya çekip youtube'a koymak, ordan da linki alıp ekşi sözlükte vermektir. aramaya inanıp ekşide arayın.
akıllı ve görünümü önemsemeyen, rahatına düşkün gelinlerin yapacağı eylemdir.
altı kaval üstü şeşhane olan durumdur.bir değişik versiyonu için

(bkz: altı kebap üstü şişhane)
converse giymesi ugg giymesinden daha iyidir.
cılgın gelin.
olağan bir durumdur.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)*
son zamanlarda sıkça görülen hadisedir efendim. kadın kişinin: 'evlendim ama ben özgürüm. belli kalıplara girmem. ne zaman istersem o zaman doğururum.' mesajlarının dışa vurumu olduğunu düşünmekteyim. *
o değilde o ayakkabının pürüzlü yüzeyine nasıl isim yazılır ben onu merak ediyorum.
çoktan demode olmuştur.
(bkz: popüler kültürün gelini)
damatla aradaki boy farkını açmak yerine kapatmaya çalışan gelindir o.
hoha ne kadar tatlı dururdu lan dediğim* durum.