bugün

entry'ler (99)

kardeş sevgisi

belki arkadaşın bile olamayacak karakterdeki bir kişidir ancak kardeşinse onun her hareketi, her düşüncesi sevgi ve hoşgörüyle karşılanır. budur kardeş sevgisi.

kızılay da gezmek

eğitim dolayısıyla sıklıkla yaptığımız vakit doldurma fiiliydi. o kadar gezip dolaşıp yine aynı mekana oturmamızda bizim mallığımızdı sanırım. taksim aşıklarına göre oldukça tatminsiz bir eylem.

eskişehir

öğrencilik hayatını en asosyal biçimde bu şehirde geçirenin bile burnunda tüten en sıcak(!) kent.

kızların hoşlanıp hoşlanmadığını anlayamamak

annem göster ama elletme dedi.

kombi yakmadan ısınma yolları

şuan içinde bulundugum durum. bilgisayar kuacaga alınıp sıcaklığından yararlanılmaya calısılır. ellerin ısınması için de her gördüğün başlığa bir antry girilir, parmaklar calışsın eller ısınsın.

keren ann

muhteşem bir ses. sanki sizi bu dünyadan alıp bambaşka diyarlara götürür anlamadıgınız tüm kelimlere sahip şarkılarını dinlediğinizde dahi.

muammer kaddafi

batının; 'bakın bir demokrasi daha geliyor ey libya halkı!' deyip havadan yere yüzlerce bomba düşmesine sebebiyet verecek bombardımanın bismallah'ıdır muammer kaddafi'nin ölümü.

50 den fazla şehit olursa hükümet düşer

her yeni şehit haberine sevinen beyinler olmaya hayır.

facebook tan vatan kurtaranlar

sözlüktekinden farkı yoktur.

köşküm

şuan içinde eglenmeye ve fahişeleriyle fink atamaya calısan arkadasımın bulundugu turistik aile gazinosu.

soul kitchen

özgün film, yapmacıksız oyunculuklar, orijinal hikaye , eşittir fatih akın ne denebilir ki.

göt donduran soğukları

sadece göt mü donduruyor sanıyorsunuz denecek durumdur. eve gelince sümüklerimin çözülüp ağzıma kadar süzüldüğü soguklardır. zira eskişehir sogugu batının doğu sogugudur.

mesajlaşılan kişinin sadece peki diye cevap atması

pek keyiflidir yapması.

pazar sabahları özlenen aile kahvaltıları

ailemce beş dakika da yapılır zira herkes restoranın basına dikilmek zorundadır. annem babam kardeşim ve ben. pazar sabahı özlenen aile kahvaltılarını gercekleştirmek üzere gelen aileler karşılanır.

iki isimli olup birini kullanmak

rukiye çisem isimlerine sahip bir kızın rukiye ismini kullanmayı sectiğinde dişimi kıracagım durumdur.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum beni aldatan serefsiz eski sevgilimin aldıgı kolyeyi hala boynumda tasıyorum, affet beni yeni sevgilim.

sevgilinin aldattığını öğrendiğinde yapılacaklar

her yapılan şey pişmanlıktır. zira hepsi öfkeyle yapılmıştır, mantık devredışındadır. öyle bir zamanda öğrenip öyle bir şoke olursunuz ki sizinle tanıştırmayı unuttugu bir kuzeni diye kendnze aptal senaryolar uydurursunuz. hayır aslında aldatılmışınızdır, fotograftaki sevgilisidir. kuzeniyle el ele tutusup böyle birbirlerine bakmamışlardır çünkü. sevgilinizin aylardır kapalı tuttugu face'ini açıp üzerindeki aynı kazakla cekindiginiz fotografı koyup kıza arkadaşlık istegi gönderirsiniz. oda bilsin istersiniz çünkü o kızda aldatlıyordur.

eski sevgili

eski sevgili zombimdir kanımla beslenen beni her gün biraz daha bitiren ölümsüz yaratıktır. yanlış anlaşılmasın aylardır görmemekteyim duymamaktayım ama soluğunu yanımda hissettircek derecede benimledir hala. eski sevgili öldürür. eski sevgili iktidarsılığa yol acar.

sözlük yazarlarının şu an aklından geçenler

eski sevgilim, yeni sevgili adayım, kpss kursum, ingilizce kursum, internet faturası, cepteki harclık, yarın 8 deki ders, eski sevgilimn yeni sevgilisinin güzellği, yeni sevgilimi nasıl terketmeyi başaracagım, suan eğlenmekte olan ev arkadasımın yanında olup oturmaktan düzleşen kıçımın tekrar eski haline getirme cabam, yatagım, yorganım, ben yatıyorum.

düz insan olup da entel taklidi yapan tip

düz taklidi yapıp entel olmaktır esas mesele.